Przegląd rynku: 08.08.18

650

Brytyjski bank Barclays, uważany za jeden z najbardziej wpływowych banków korporacyjnych na świecie, tworzy zespół top menedżerów w celu zbadania giełda do handlu kryptowalutami.

Najwyraźniej do tego polityka innych dużych banków inwestycyjnych, które szukają sposobów na skorzystanie z szybko rosnącego sektora kryptowaluty, skłoniła ten krok.

Zdaje się, ten krok był inspirowany polityką innych dużych banków inwestycyjnych, które szukają sposobów na skorzystanie z szybko rozwijającego się rynku kryptowalut.

Tak zwany „projekt aktyw cyfrowych”, w ramach którego Barclays rozważy, w jaki sposób może integrować platformę handlu aktywami cyfrowymi w swój interes, będzie kierowany przez Chrisa Tyrera, szefa działu handlu energią.

Również członkami projektu stali się odpowiedzialny za strategię makro na rynkach wschodzących i rynku walutowym Marvin Barth i jeden z naczelnych działu technologicznego Barclays, który zajmuje się technologią blockchain od 2015 roku, Lee Braine

Wiosną dyrektor naczelny banku Jes Staley powiedział, że obawia się niejasności w kwestiach regulacji i egzekwowania przepisów dotyczących kryptowalut. „Ta klasa aktywów jest dla nas prawdziwym wyzwaniem, ponieważ z jednej strony istnieje chęć pozostania na czele doskonalenia technologii w dziedzinie finansów” – powiedział. „Z drugiej strony istnieje możliwość, że kryptowaluta będzie używana w działaniach, których bank nie akceptuje.”

Mimo to uczestnicy nowego projektu są pewni, że kryptowaluty mogą stać się pełnoprawną klasą aktywów, a technologia blockchain, która jest ich podstawą, wpłynie pozytywnie na pracę struktury IT banku, zwiększając zainteresowanie i zaufanie klientów do niego.

Barclays aktywnie interesuje się sferą kopania kryptowalut przez ostatnie dwa lata. W ubiegłym miesiącu bank złożył dwa wnioski patentowe dotyczące produktów kryptowalutowych.

cena bitcoina (BTC):

Bitcoin próbował odskoczyć w górę w ramach korekty, ale ledwie osiągnął poziom 7125 USD. Następnie spadł do poziomu wsparcia 6350 USD. Wszystkie ruchy bitcoina odbywają się teraz w ramach naszej prognozy, spodziewaliśmy się najpierw odbicia technicznego, a następnie dalszego spadku, to wszystko się dzieje. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 6200 $. Najbliższy poziom oporu wynosi 6750 $.

Cena Ripple (XRP):

Ripple zaskoczył nas głębią swego spadku. Spodziewaliśmy się spadku do najbliższego poziomu 0,37 USD, ale spadł on znacznie niżej, do 0,33 USD. Teraz oczekujemy od Ripple od odbicia w górę. Najbliższy poziom oporu to 0,37 USD, 0,39 USD. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 0,33 USD.