Przegląd rynku na 06.08.2018

658

Coinbase wydało wtyczkę, która pozwoli używać kryptowalut do płatności w milionach punktów handlowych na całym świecie. Także Coinbase dodało funt szterling do swojego portfela w celu zaangażowania brytyjskich inwestorów instytucjonalnych.

Coinbase wprowadziło nową wtyczkę do przetwarzania płatności Woocommerce, która pozwala milionom stron internetowych akceptować płatności w bitcoinach, ethereum, Bitcoin Cash i litecoinach. Wtyczka jest już dostępna na GitHub.

„Dla użytkowników WooCommerce, jednej z najpopularniejszych platform handlu elektronicznego w Internecie, łatwiej jest teraz akceptować kryptowaluty jako jedną z form płatności. Nasza wtyczka obsługuje ponad 28% wszystkich sklepów internetowych. Od teraz wszystkie one mają dostęp do wpłat kryptowalutowych od klientów z całego świata. To rozwiązanie pozwoli zbliżyć się do naszego celu — umożliwić cyfrowym pieniądzom znalezienie szerszego zastosowania w życiu codziennym„– mówi się na stronie Coinbase.

W lutym Coinbase uruchomiła usługę Coinbase Commerce w podobnym celu — aby ułatwić sklepom internetowym przyjmowanie płatności w czterech przodujących kryptowalutach. Serwis monitoruje, weryfikuje i potwierdza transakcje klientów w każdym blockchain.

Ponadto giełda powiadomiła o dodaniu funta szterlinga dla zaangażowania brytyjskich inwestorów instytucjonalnych.

Wcześniej użytkownicy Coinbase w Wielkiej Brytanii przeliczali waluty kryptowalut na euro, a następnie na funty szterlingów za pośrednictwem przelewów międzynarodowych. Proces ten jest dość drogi i czasochłonny: tylko opłaty SEPA mogą wynosić do 10 euro za transakcję, a konwersja EUR na GBP może potrwać kilka dni. Teraz, po dodaniu GBP, użytkownicy brytyjscy Coinbase mogą spodziewać się depozytów i wypłat w tym samym dniu przy nominalnych kosztach pośrednich.

Ten krok pozwoli na zwiększenie udziału rynkowego Coinbase w Wielkiej Brytanii, który obecnie wynosi około 19,34%.

A teraz przejdźmy do analizy technicznej bitcoina (BTC):

Otóż Bitcoin realizował naszą prognozę piątkową, opadając ku wartości 6850 $. Przelatując mimo pierwszego oczekiwanego poziomu wsparcia o wielkości 7000 USD, prawie osiągając kolejny poziom wsparcia 6750 USD. Bitcoin dziś odbił się w górę w ramach korekty, dochodząc do poziomu 50% na siatce Fibonacciego. Potem znów się odwrócił, poszedł do dołu. Nadal jesteśmy nastawieni na potężny trend. Najbliższe poziomy wsparcia: 6850$,6750$.

Ethereum w przeciwieństwie do bitcoina nie okazał się takim technicznym. Po kolejnym odbiciu w górę do poziomu 415 $ Ethereum znów rzucił się w dół, osiągając poziomu 395 $. Oczekujemy na dalsze schodzenie Ethereum. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 350$.

Analiza techniczna Ripple (XRP):

Ripple po raz kolejny próbuje przełamać poziom 0,41 $. On oczywiście potwierdził naszą piątkową prognozę, ale wszystko wskazuje na to, że potrzebuje czasu, aby przełamać poziom wsparcia 0,41 $. Kolejny najbliższy poziom wsparcia wynosi 0,35 $.