Wolumen obligacji w juanach posiadanych przez obcokrajowców wzrósł w lipcu o 61%

682

Wolumen obligacji w juanach posiadanych przez zagranicznych inwestorów i będących w obrocie w Chinach został powiększony o 61% wobec tego samego miesiąca zeszłego roku i osiągnął rekordowy 1 trylion 350 miliardów juanów, podaje China Central Depository & Clearing. Za jedną z przyczyn rekordowego wzrostu wskaźnika analitycy uważają silny popyt ze strony banków centralnych świata, które włączają juana do swoich rezerw walutowych. Według The Wall Street Journal, w przyszłym roku spodziewane jest przyciągnięcie inwestycji od naczelnych spółek poprzez włączenie chińskich obligacji w duże międzynarodowe indeksy. Wolumen rynku obligacji Chin, zajmującego trzecie miejsce po Stanach Zjednoczonych i Japonii, wynosi 11 trylionów 700 miliardów dolarów.

Największy producent stali w Niemczech odnotował kwartalną stratę

Niemiecka grupa przemysłowa ThyssenKrupp, największy producent stali w kraju, w trzecim kwartale finansowym zakończonym 30 czerwca otrzymała stratę netto w wysokości 131 milionów euro wobec zysku netto 120 milionów euro przed rokiem.  Skorygowany zysk spadł o 1,9 razy w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 332 miliony euro. Przychody wzrosły o 2% do 11 miliardów 120 milionów euro. Za 9 miesięcy roku finansowego zysk netto firmy spadł do 230 milionów euro z 326 milionów euro w analogicznym okresie zeszłego roku ze względu na jednorazowe wydatki związane z utworzeniem joint venture z indyjskim Tata Steel. Pod koniec dziewięciu miesięcy przychody wzrosły o 3% do 31 miliardów 700 milionów euro.

Import LNG z USA do Królestwa UE podwoił się w latach 2016-2017

Wielkość importu skroplonego gazu ziemnego ze Stanów Zjednoczonych do Unii Europejskiej podwoiła się w latach 2016-2017 i osiągnęła 2 miliardy 800 milionów metrów sześciennych, podała Komisja Europejska. Udział eksportu gazu z USA do Europy w tym okresie wzrósł z 5% do 10%. Jak wcześniej informowaliśmy, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i prezydent USA Donald Trump zgodzili się „wzmacniać współpracę strategiczną UE-USA w dziedzinie energetyki „. Członek Komisji Europejskiej ds. Energii Miguel Arias Cañete wygłosił, że wzrost importu LNG z USA jest „ważnym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw gazu do UE”. W raporcie KE mówi się, że finansowane przez UE projekty infrastrukturalne LNG zwiększą pojemność rezerw UE o kolejne 15 miliardów metrów sześciennych do 2021 roku.

Indonezja w lipcu zwiększyła eksport cyny o 17%

Indonezja, największy eksporter cyny na świecie, w lipcu 2018 roku zwiększyła eksport metali o 17,2% w porównaniu z czerwcem, kiedy liczba ta spadła o ponad 55%. Według Ministerstwa Handlu kraju wysyłka cyny w postaci wlewków i cyny lutowniczej za granicę w lipcu objęła 6575 ton 800 kilogramów. W porównaniu do lipca zeszłego roku dostawy wzrosły o 6%. Łączna wartość cyny eksportowanej z Indonezji wzrosła w lipcu o 12% wobec poprzedniego miesiąca i o 4,2% ujęciu rocznym do 130 milionów 50 tysięcy dolarów. Liderem sprzedaży cyny indonezyjskiej jest rynek Singapuru. Kolejne miejsca zajmują Holandia, Stany Zjednoczone, Indie i Korea Południowa.

Wartość aluminium w Szanghaju wzrosła w rekordowym tempie od kwietnia

W czwartek cena aluminium podczas przetargu w Szanghaju wzrosła o 2,7% do 14 tys. 885 juanów za tonę. Rekordowe tempa wzrostu ceny od kwietnia tłumaczą się obawami o wzrost kosztów produkcji tego metalu. Kontrakt na aluminium z dostawą w ciągu trzech miesięcy na Londyńskiej Giełdzie Metali zdrożał o 0,7%. Analitycy Huatai Futures oczekują gwałtownego wzrostu kosztów produkcji aluminium na skutek strajków w kopalni tlenku glinu Alcoa w Australii oraz działań chińskich władz mających na celu ograniczenie dostaw energii elektrycznej do producentów aluminium. Obliczono, że tlenek glinu i energia elektryczna stanowią do 70% kosztów producentów.

China Mobile zwiększył swój półroczny zysk o 4,7%

Największy na świecie według liczby klientów operator telefonii komórkowej China Mobile pod koniec pierwszego półrocza zwiększył swój zysk netto o 4,7% w ujęciu rocznym do 65 miliardów 640 milionów juanów dzięki wzrostowi przychodów. Analitycy przewidywali liczbę na poziomie 64 miliardów 100 milionów juanów. Przychody półroczne wzrosły do 391 miliardów 830 milionów juanów z 388 miliardów 870 milionów juanów przed rokiem. Firma zwiększyła liczbę klientów korzystających z sieci 4G o 27 milionów 320 tysięcy osób do 680 milionów klientów. Udział China Mobile w rynku bezprzewodowym w Chinach przekracza obecnie 50%

Grupa inwestorów nabyła największą na świecie agencję informacji korporacyjnych za 6 miliardów 900 milionów dolarów

Grupa inwestorów na czele z SS Capital, Cannae Holdings i funduszami, powiązanymi z Thomas H. Lee Partners, podpisała porozumienie na zakup największej na świecie agencji informacji korporacyjnych Dun & Bradstreet za 6 miliardów 900 milionów dolarów włączając dług, informuje projekt finversia.ru odnosząc się do komunikatu prasowego D&B. Zgodnie z warunkami transakcji udziałowcy D&B otrzymają po 145 dolarów w gotówce za każdy posiadany przez nich udział zwykły. Planuje się, że transakcja, która jeszcze musi zostać zaakceptowana przez akcjonariuszy i organy regulacyjne, zostanie zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy. Po ukończeniu transakcji akcje D&B, która stanie się spółką prywatną, nie będą już przedmiotem obrotu na otwartym rynku.