Axie Infinity: Co To Jest? Gdzie Kupić AXS Coin? Czy Warto? Poradnik

Czy zarabianie pieniędzy może być łatwe i przyjemne? Zapytajmy inaczej: czy da się zarabiać na graniu w gry? Do tej pory odpowiedź brzmiałaby: „jeśli jakaś osoba jest profesjonalnym graczem lub streamerem, to tak”.

Jednak wraz z rozwojem kryptowalut na rynku pojawiły się możliwości zarobku również dla graczy-amatorów. Najlepszym tego przykładem jest Axie Infinity.

Co to takiego? Jak zaczniesz grać? W jaki sposób na tym zarobisz i — co najważniejsze — ile?

Na te i inne pytania odpowiemy w artykule. Przeczytaj go, a być może dołączysz dodatkowe źródło przychodu do domowego budżetu. Przychodu bardzo przyjemnego, bo opartego na rozrywce.

Najlepsze Giełdy AXS 2024

Co to jest Axie Infinity?

Axie Infinity to gra, której założeniem są walki potworów. Gracze składają drużynę uroczych stworków, które noszą nazwę „Axie”, a następnie walczą między sobą za ich pomocą.

Wszystkie rzeczy zawarte w grze mają charakter tokenów NFT (non-fungible tokens), czyli są kryptograficznie przydzielone do danego konta.

W grze znajdziesz 3 rodzaje własności: wspomniane już potwory, przedmioty oraz działki. Tym, co odróżnia Axie Infinity od tradycyjnych gier, jest własność tych rzeczy.

axie infinity Gracze są jedynymi i pełnoprawnymi właścicielami swoich stworków, dzięki czemu mogą nimi handlować przy użyciu prawdziwych pieniędzy. Co więcej, Axie można rozmnażać.

W ten sposób zbudujesz jeszcze lepszą drużynę i uzyskasz dodatkowe tokeny NFT na sprzedaż. Jaką wartość mają te stworki? Przeróżną i zależną od rzadkości. Niektóre osiągały wartość nawet 300 ETH, czyli ponad 5 milionów złotych!

Autorem gry (z ang. company behind the game) jest wietnamska firma Sky Mavis, która ciągle dba o rozwój swojego projektu (z ang. development of the project).

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jak zacząć z Axie Infinity?

Niestety grę zaczniesz od inwestycji. Nie dlatego, że rozgrywka jest płatna, bo nie jest. Po prostu potrzebujesz 3 stworków na początek. Kupisz je w oficjalnym sklepie gry za pomocą autorskiego portfela Ronin.

Ogólnie rzecz biorąc gra stanowi połączenie przyjemnej i wciągającej rozrywki rodem z Pokemonów oraz elementu własnościowego, który tworzy tzw. P2E (Play-to-Earn, czyli graj i zarabiaj).

Potworki należą do gracza i zdobywają dla niego nagrody, np. w postaci tokenów kryptowalutowych Smooth Love Potion (SLP). Na giełdzie wymienisz je na prawdziwe pieniądze.

Niestety jest też minus. Aktualnie dużą barierą dla wielu osób jest początkowa inwestycja, czyli koszt kupna stworków.

„Graj i zarabiaj” na pierwszy rzut oka wygląda jak prosty chwyt marketingowy, ale to prawda. Gracze tworzą swój własny system ekonomiczny, który ma wpływ na rozwój gry.

Dla przykładu: istnieje coś takiego jak „Axie Scholars”, czyli opcja pożyczania stworków innym graczom. Kiedy ktoś zarabia pieniądze za pomocą czyjegoś potworka, dzieli się zyskiem z właścicielem.

W wielu krajach (np. w Indonezji czy na Filipinach) ludzie grają w Axie, aby utrzymać rodzinę. Nie wiemy, jak to będzie wyglądało w przyszłości, ale rozwiązanie jest bez dwóch zdań rewolucyjne.

Jak zarabiać na Axie Infinity?

postacie z gry axie infinity Zarabianie w grze opiera się na bardzo prostych zasadach. Rozgrywka polega na walkach w turach z komputerem lub innymi graczami z całego świata.

W trakcie gry zarabiasz wspomniane już tokeny SLP, które później wymienisz na giełdzie na prawdziwe pieniądze (tutaj przeczytasz więcej o tym, jak zarabiać na kryptowalutach).

Ponadto w ekosystemie gry funkcjonuje jeszcze jeden token o nazwie Axie Infinity Shard (AXS), który służy do obsługi aplikacji i usług finansowych.

Oprócz tego są jeszcze tokeny NFT, dzięki którym gracze handlują między sobą rzeczami posiadanymi w grze.

Specyfika tych tokenów sprawia, że sieć (the blockchain) podczas transakcji przesyła również prawo własności danej rzeczy.

Oznacza to, że kupujący otrzymuje dowód własności, oryginalności i autentyczności wirtualnego potworka, przedmiotu czy działki, które nabył.

Jako że każda rzecz jest unikalna, gracze zarabiają także na ich sprzedaży.

Finalnie zostaje jeszcze rozmnażanie stworków. W ten sposób gracz zwiększa swoją hodowlę, dzięki czemu stworzy jeszcze silniejszą drużynę oraz uzyska większą ilość tokenów NFT na sprzedaż (przeczytaj, gdzie i jak kupić NFT).

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Początkowa inwestycja

Jak już wspomnieliśmy, do gry potrzebujesz minimum 3 potworków.

Cena najtańszych egzemplarzy waha się w granicach 100-300 USD (na dzień pisania artykułu), czyli w najlepszym razie początkowa inwestycja będzie cię kosztowała 300 USD, co przekłada się na ok. 1200 PLN.

Na pozór wydaje się to ogromna suma za grę, ale weź pod uwagę, że kupione stworki zawsze możesz sprzedać. Ponadto pozwolą ci one generować dodatkowy przychód podczas rozgrywki.

Jednak granie to nie jedyny sposób zarobku na Axie Infinity. Czytaj dalej, a poznasz drugą możliwość generowania zysku.

Moneta AXS — co to? Do czego służy?

moneta axs AXS to natywny token gry autorstwa firmy (z ang. the company) Sky Mavis. Aktualnie służy on graczom jako opłata za możliwość rozrodu stworków.

Jednak w przyszłości jego walory użytkowe wzrosną.

Zespół stojący za grą (game developer) zapowiedział, że posiadacze tokena będą mieli prawo głosu w najważniejszych decyzjach dotyczących rozwoju marki.

Oprócz tego użyją AXS do wygrywania nagród, które staną się częścią (z ang. part of) gry.

Wszystko to przyczynia się do finalnego planu firmy Sky Mavis, wedle którego gra stopniowo zmieni się w zdecentralizowaną, samoistną organizację. Będzie nią zarządzała społeczność graczy.

Całkowity zasób AXS wynosi 270 milionów tokenów. Aktualnie znajduje się on wśród 25 najcenniejszych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Dlaczego o tym piszemy? Bo właśnie AXS sam w sobie stanowi sposób na zarobek. Jako że wszystko wskazuje na to, że gra w najbliższych miesiącach (a może i dłużej) będzie radziła sobie świetnie, inwestycja w jej natywny token przynosi zyski.

Wystarczy, że kupisz trochę AXS i poczekasz, aż jego wartość wzrośnie. Mimo to pamiętaj, że kryptowaluty to bardzo niestabilne aktywa, więc inwestujesz w nie na własną odpowiedzialność.

Jak kupić AXS na Libertex?

AXS kupisz albo na jednej z giełd kryptowalut, albo u brokera online, takiego jak Libertex. Z naszej strony polecamy drugą opcję. Szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z cyfrowymi walutami.

Libertex jest o wiele prostszy w obsłudze i wygodniejszy, więc nikomu nie sprawi problemów. Ponadto oferuje użytkownikom dostęp do autorskiego portfela kryptowalut, w którym bezpiecznie przechowasz swoje tokeny.

Kolejną ciekawą opcją jest social trading, czyli możliwość naśladowania inwestycji innych, bardziej zaawansowanych inwestorów.

Czytaj dalej a dowiesz się, jak łatwo wejdziesz w posiadanie AXS, gdy skorzystasz z Libertex.

Krok 1: Rejestracja

W Libertex założysz konto szybko i bezproblemowo. Wejdź na oficjalną stronę brokera i kliknij przycisk rejestracji. Przeniesiesz się do formularza, w którym zobaczysz 3 puste pola:

 • nazwa użytkownika,
 • hasło,
 • adres e-mail.

Uzupełnij je, a następnie potwierdź, że znasz i zgadzasz się na regulamin i politykę prywatności.

Możesz też zarejestrować się jednym kliknięciem za pomocą konta Google lub Facebook. Wybór należy do ciebie.

Gdy skończysz, uzyskasz dostęp do wersji demo platformy. Przetestujesz tu wszystkie jej funkcje bez ryzyka utraty pieniędzy. Wykorzystaj tę okazję i dokładnie sprawdź, jak działa broker.

Krok 2: Weryfikacja

W celu zmiany konta demo na pełnoprawne konto inwestycyjne, nowy użytkownik przechodzi weryfikację tożsamości. Jest to wymóg prawny, więc ten etap zobaczysz u każdego legalnego brokera.

 

Na czym polega weryfikacja?

Najpierw podajesz swoje dane osobowe i odpowiadasz na kilka pytań dotyczących twojego doświadczenia w roli inwestora.

Następnie przesyłasz brokerowi skan dowodu tożsamości oraz dokumentu, który potwierdzi twoje obecne miejsce zamieszkania (np. wyciąg z banku).

Gdy Libertex sprawdzi twoją tożsamość, uzyskasz pełny dostęp do handlu online.

Krok 3: Depozyt

Od kupna kryptowalut dzieli cię już tylko wpłata początkowego depozytu. Pamiętaj jednak, że za pierwszym razem Libertex wymaga przelewu w wysokości minimum 200 USD.

Środki wpłacisz za pośrednictwem różnych metod, wśród których najpopularniejsze są:

 • transfer bankowy,
 • karta kredytowa/debetowa,
 • PayPal.

Libertex udostępnia również kilka innych, mniej popularnych w Polsce opcji transferu pieniędzy.

Krok 4: Kupno AXS

Aby kupić kryptowalutę, wpisz w wyszukiwarce platformy odpowiednie hasło (w tym przypadku będzie to Axie Infinity lub AXS). Gdy aktywa się znajdą, kliknij w nie.

Przejdziesz do nowej zakładki, w której sprawdzisz najważniejsze informacje na temat kryptowaluty. Są to najnowsze wiadomości, opinie innych inwestorów oraz oczywiście historyczny wykres ceny. Gdy się z nimi zapoznasz, kliknij przycisk „Działaj”.

Otworzy się okno transakcji.

Znajdziesz tutaj różne ustawienia dotyczące inwestycji. Wybierzesz, czy chcesz kupić AXS po cenie rynkowej, czy innej. Oprócz tego podasz ilość kryptowaluty, która cię interesuje, a także ustalisz dźwignię finansową i zlecenia obronne.

Jednak jeśli chcesz kupić prawdziwą kryptowalutę (a nie kontrakt CFD), lewar powinien zostać na poziomie x1.

Finalnie potwierdź transakcję.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Czy AXS to dobra inwestycja?

axs

Mimo że na pozór (z ang. on the surface) gra przypomina niezbyt rozwiniętego klona Pokemonów, jej najbliższa przyszłość rysuje się w bardzo jasnych barwach.

Zauważysz to chociażby po tym, że w firmę Sky Mavis zainwestowały tak znane nazwiska, jak chociażby Mark Cuban czy współzałożyciel Reddita — Alexis Ohanian.

Nawet znany amerykański analityk, Packy McCormick, uważa Axie za coś więcej, niż tylko szybko rozwijającą się grę. Widzi w projekcie potencjał do zachęcania ludzi spoza środowiska kryptowalut, aby poszukiwali alternatywnych źródeł zarobku.

Kolejnym pozytywnym sygnałem na przyszłość jest fakt, że świat NFT wyraźnie się zmienia. Według danych na początku ponad 90% sprzedaży tokenów dotyczyło sztuki, zaś aktualnie liczba ta spadła do zaledwie 40%.

Na arenę weszły gry kryptowalutowe, które totalnie zdominowały rynek. Dzisiaj 60% sprzedaży NFT dotyczy właśnie wirtualnej rozrywki.

Minusem może być to, że gospodarka gry opiera się głównie na ciągłym dopływie nowych graczy. Jednak firma Sky Mavis dostrzega ten problem.

W whitepaperze projektu czytamy, że w planach są innowacje, które mają zachęcać do dalszej gry i zagwarantować długoterminowy sukces projektu.

Deweloperzy pracują nad minigrami, stworkami nie na sprzedaż, prowizjami od reklam czy sponsoringiem. Jeśli to nie wystarczy, Sky Mavis nie wyklucza pozyskania wsparcia od rządu.

Zalety Axie Infinity

Gra firmy Sky Mavis znajduje się w czołówce ogromnego ruchu w stronę systemu Play-to-Earn (graj i zarabiaj). Szata graficzna, interfejs i obsługa Axie może wydają się bardzo proste, ale możliwość zarabiania czyni ten projekt wyjątkowo atrakcyjnym.

Fakt, że potworki w grze są tokenami NFT i gracze posiadają je na własność (z ang. players have them for themselfs), jest jedną z najmocniejszych stron rozgrywki.

Mnóstwo ludzi zarobiło już sporo pieniędzy na rozmnażaniu, sprzedaży i handlu tokenami NFT. Każdy, kto posiada kolekcję stworków w grze, w rzeczywistości jest właścicielem cyfrowego kapitału, który ma wartość pieniężną.

Co więcej, twórcy podali do wiadomości, że projekt ma strukturę otwartego uniwersum cyfrowych zwierzątek. Co to znaczy? Deweloperzy stale będą rozwijali gę— zarówno pod względem gameplayu, jak i funkcjonalności.

Kolejną zaletą Axie jest jej kompatybilność ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi na komputerach i urządzeniach mobilnych. Gra działa zarówno w systemie Windows, jak i macOS. Zaś na komórkach na Androidzie oraz iOS. Dzięki temu jest dostępna dla większej ilości użytkowników.

Finalnie warto dodać, że wielu graczy zarobiło duże pieniądze w Axie Infinity, co dodatkowo zachęca osoby z zewnątrz do wypróbowania projektu na własną rękę.

Historie o sukcesie poszczególnych użytkowników trafiły również do filipińskich mediów. Niektórzy dzięki grze zapewnili rodzinie byt w czasie pandemii, zaś inni wzbogacili się na tyle, że kupili ziemię i postawili dom!

Zalety w pigułce

 • Play-to-Earn (graj i zarabiaj);
 • Wciągający cyfrowy ekosystem;
 • Gra dostępna na wszystkich najważniejszych systemach operacyjnych;
 • Możliwość naprawdę dużego zarobku;
 • Projekt ciągle się rozwija.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Wady Axie Infinity

Wiesz już, że realizacja zadań i innych aktywności w grze zapewnia graczom nagrody w postaci AXS lub SLP. Jednak jest pewien haczyk — deweloperzy ograniczyli ilość tokenów, które użytkownik może zarobić wykonując dzienne questy, walcząc z innymi graczami, etc.

Druga kwestia jest taka, że zarabianie na Axie Infinity zajmuje sporo czasu i wymaga poświęcenia. Dla przykładu: zysk rzędu 50 SLP dziennie jest możliwy tylko wtedy, gdy wypełnisz dobową listę zadań, czyli:

 • ukończysz 10 poziomów w trybie przygody,
 • wygrasz 5 walk z innymi graczami.

Większy zarobek w ciągu doby jest możliwy, ale w tym celu musisz poświęcić sporo czasu na wypełnianie kolejnych misji w trybie przygody. Właśnie z tego powodu wielu bogatych graczy woli wypożyczać swoje stworki innym.

Dodajmy, że różne czynniki w grze sprawiają, że nie nadaje się na źródło stałego i równomiernego przychodu. Szczególnie dla tych, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin lub mają inne obowiązki.

Oprócz tego dodatkowe ryzyko stanowi sam rynek NFT i kryptowalut. Pierwszy nagle zyskał ogromną popularność, która w każdej chwili może się skończyć. Zaś drugi cechuje się wysoką niestabilnością, więc tokeny z gry mogą w przyszłości stracić na wartości.

Ostatnią, ale nie mniej ważną sprawą jest fakt, że nowy gracz musi sporo zainwestować na starcie.

Wady w pigułce

 • Zarabianie w grze wymaga sporej ilości czasu i poświęcenia,
 • Graczy obowiązuje dzienny limit maksymalnego przychodu w formie SLP,
 • Gra nie jest źródłem stabilnych zysków,
 • Początkowa inwestycja jest bardzo wysoka.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Podsumowanie — czy gra firmy Sky Mavis jest warta świeczki?

Axie Infinity to legalna gra w systemie „graj i zarabiaj”, która opiera się na tokenach NFT i technologii blockchain. Na pewno nie jest oszustwem, bo wielu ludzi wzbogaciło się dzięki niej.

Ponadto rosnąca liczba graczy i rekordowa sprzedaż udowadnia, że cyfrowy ekosystem i ekonomia projektu są bardzo solidne.

Dodatkową zaletą Axie jest fakt, że wartość jej kryptowaluty opiera się na wycenie giełdowej. To oznacza, że plany rozwoju i ogromna popularność projektu naturalnie wpływa na wzrost kursu jego natywnego coina.

Uważasz, że AXS to dobra inwestycja? W takim razie pamiętaj, że w Libertex kupisz kryptowalutę szybko i wygodnie.

Broker jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących i średniozaawansowanych inwestorów, a ponadto oferuje liczne funkcjonalności (np. autorski portfel kryptowalut i rozbudowany social trading).

Interesują cię gry oparte na technologii blockchain? Dowiedz się więcej o The Sandbox!

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Najczęściej zadawane pytania

Czy gra Axie Infinity jest darmowa?

Sama gra jest darmowa, ale na start potrzebujesz 3 potworków do drużyny. Koszt najtańszego waha się od 100-300 USD.

Czy na Axie Infinity da się zarobić?

Tak, na Axie Infinity da się zarobić. Za realizację zadań w grze otrzymasz nagrody w formie tokenów AXS oraz SLP, które potem możesz sprzedać na giełdzie.

Gdzie kupić kryptowalutę AXS?

Kryptowalutę AXS kupisz na giełdzie kryptowalut (centralnej i zdecentralizowanej) lub u brokera online. Dobrym wyborem będzie Libertex, który jest prosty w obsłudze, a oprócz tego udostępnia użytkownikom wiele przydatnych funkcjonalności.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.