Firma TNN Finance S.A.

769

Na rynku NewConnect w III kwartale tego roku ma szansę pojawić się pierwsza spółka reprezentująca branżę serwisów umożliwiających wymianę walut on-line – TNN Finance S.A. O potencjale drzemiącym w tego typu usługach, a także planach związanych z debiutem na NewConnect rozmawialiśmy z Wiceprezesem Zarządu – Arkadiuszem Kondkiem. Zapraszamy do lektury!

Spółka TNN Finance S.A. prowadzi portal KantorOnline.pl, na którym pierwsze transakcje Klienci mogli wykonać w marcu zeszłego roku i od tej pory cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czy mógłby Pan opowiedzieć o pomyśle na utworzenie wirtualnego kantoru i jego działalności w pierwszym roku?

Pomysł pojawił się w wyniku potrzeby spłacania rat kredytowych w walutach obcych. Wszyscy kredytobiorcy realizujący spłaty rat kredytów w walucie byli, są i będą narażeni na częste zmiany kursów wynikające z sytuacji panującej na rynkach walutowych. Zadaliśmy sobie pytanie czy jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązanie, które umożliwiło by zakup waluty po pierwsze taniej niż w bankach po cenach tabelowych, bezpieczniej niż w kantorze i bez konieczności wychodzenia z domu. Po przeanalizowaniu problemu stwierdziliśmy, że rozwiązanie może być niezwykle proste. Wystarczy znaleźć stały dostęp do realizacji transakcji wymiany walut, czyli bank lub instytucję finansowa, który zaproponuje nam niski spread na zakup waluty i przygotować rozwiązanie techniczne pozwalające realizować transakcje wymiany przy pomocy urządzeń multimedialnych. Po około 6 miesięcznych intensywnych pracach powstał projekt KantorOnline, który na początku kwietnia 2011r. zaczął funkcjonować w sieci.


Od momentu rozpoczęcia działalności przez KantorOnline.pl branża nieco się rozrosła. Czym KantorOnline.pl wyróżnia się wśród konkurencji?

Za priorytet w naszej działalności postawiliśmy sobie względy bezpieczeństwa. Obecnie przekształciliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Co wiązało się z podniesieniem kapitału założycielskiego. Obecnie opłacony kapitał spółki TNN Finance S.A. to 1 720 000,00 PLN. Nasz kapitał, o ile mnie pamięć nie myli, jest jednym z najwyższych spośród konkurencji, a  w niedługiej perspektywie zostanie zwiększony o kolejne 700 tys. PLN.

Podstawową działalnością serwisu KantorOnline.pl jest wymiana walut przez internet. Nasi klienci mogą w dowolnym czasie zasilić swoje konta w serwisie przelewając samodzielnie środki z własnych rachunków  lub zlecając tę czynność np. kontrahentowi. Zasilający rachunek nie musi być właścicielem rachunku, z którego przelewa pieniądze.

Wpłata pieniędzy na rachunek klienta nie powoduje automatycznego wykonania wymiany. O wymianie, w którym momencie i  po jakim kursie decyduje sam klient.

Wymienione środki można poprzez serwis KantorOnline.pl przelać zwrotnie na swoje rachunki w dowolnym banku lub zlecić ich transfer na rachunki innych wierzycieli w dowolne miejsce na świecie.

Dla klientów biznesowych i osób wykonujących jednorazowe transakcje powyżej 2500 jednostek waluty proponujemy indywidualna obsługę i negocjację kursu poprzez usługę Telekantor.

Już w niedługim czasie umożliwimy naszym klientom dokonanie wyboru banku w realizacji transakcji. Jest to oferta skierowana dla osób posiadających rachunki w różnych bankach. Działanie to ma na celu przyspieszenie procesu realizacji transakcji wymiany i przelewu po niej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wygody naszych klientów.


We wrześniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace nad nową wersją oprogramowania. Czy ich finalizacja czeka na zakończenie emisji prywatnej, z której fundusze miałyby zostać na to przeznaczone?

Fakt, prace nad nową wersją oprogramowania trwają już jakiś czas i mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni zostanie wdrożona do wersji produkcyjnej. Obecnie jesteśmy na etapie testów funkcjonalności systemu i badania jej wrażliwości na czynniki zewnętrze.


Z informacji prasowych z końca marca wynika, że Spółka zamierza pozyskać 700 tys. zł w ofercie prywatnej. Czy oferta już się odbyła, czy inwestorzy mogą jeszcze liczyć na akcje przed debiutem?

Jesteśmy  w trakcie finalizacji rozmów z pierwszą grupą inwestorów. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli na ten temat powiedzieć więcej. W chwili obecnej rozmowy objęte są  tajemnicą negocjacji.


Wśród celów emisyjnych jest rozbudowa portalu, a może jeszcze coś innego?

Obok inwestycji w rozwój infrastruktury serwisu będziemy rozwijać system zarządzania relacjami z klientami, w celu zapewnienia optymalnej obsługi i przywiązania klienta do serwisu.


Na jakim etapie przygotowań do debiutu jest Spółka oraz na kiedy jest on planowany?

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, finalizujemy pierwszą fazę rozmów z potencjalnymi inwestorami. Co do debiutu, to będzie miał on miejsce najpóźniej w trzecim kwartale 2012r.
Co skłoniło Pana do przekształcenia Spółki w spółkę akcyjną i decyzji o debiucie na rynku NewConnect?

Po pierwsze Serwis chce stać się największym tego typu podmiotem na polskim rynku.

Po drugie chcieliśmy zwiększyć wiarygodność i bezpieczeństwo naszych klientów.

Po trzecie będziemy pierwszą tego typu firmą notowaną na GPW.

Po czwarte reprezentujemy nowe technologie, nowoczesne podejście do problemów wymiany walut i alternatywy na wysokie spready , więc gdzie znajdziemy lepsze miejsce na rozpropagowanie naszej idei, jak nie na rynku nowych technologii, w gronie największych podmiotów gospodarczych działających na terenie RP.


W ostatnim czasie część Autoryzowanych Doradców straciło licencję. Czy nie przyczyniło się to do potrzeby szukania nowego Doradcy? Jak przebiega współpraca z nim?

Tak to prawda, czasy są bardzo ciekawe i dobrze, że przyszło nam w nich żyć. Co do firmy zajmującej się naszym debiutem, wybór nie był przypadkowy i nie widzimy potrzeby zmian. Współpraca układa się bardzo pomyślnie i oby tak dalej.


TNN Finance istnieje od 2010 roku, co jest dość krótkim okresem jeśli chodzi o stabilizację sytuacji finansowej. Dlatego na koniec pytanie, które najbardziej interesuje Inwestorów: jak przedstawia się sytuacja Spółki od strony finansowej? Czy Inwestorzy w kolejnych latach będą mogli spodziewać się znacznego wzrostu zysku i wypłaty dywidendy?

Zainteresowanie usługami wymiany walut przez internet jest bardzo duże, w stosunkowo krótkim czasie powstało wiele firm zajmujących się sprzedażą walut w sieci. Liczne kantory stacjonarne widząc zmiany na rynku dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów. Tego typu oferta ma bardzo dużą przyszłość, gdyż oferuje tanie usługi realizowane w prosty, bezpieczny i szybki sposób. Dzisiaj jest to jeszcze nowość, ale w niedługim czasie nastąpi polaryzacja klientów i na rynku pozostanie tylko kilku liczących się graczy. Jednym z nich będzie KantorOnline.pl. Myślę, że nasi potencjalni inwestorzy zdają sobie w pełni sprawę z możliwości, które stoją przed tego typu firmami. Ich szerokie spektrum działania, nieograniczone naturalnymi granicami, umożliwia w niedługim czasie dalszą ekspansję i rozwój poza granicami RP.
Arkadiusz Kondek – Wiceprezes Zarządu