Handel kontraktami CFD

Handel Indeksami

2028

Brokerzy oferują dostęp do szerokiej gamy CFD na indeksy giełdowe. Dzięki temu możesz dywersyfikować swój portfel inwestycyjny a także przetestować swoje strategie na nowych instrumentach.

Dlaczego warto handlować kontraktami CFD z u brokerów forex ?

  • Niskie spready i koszty transakcyjne
  • Zwiększona dźwignia
  • Niska prowizja
Indeks CFDOpis indeksu
DE30
DAX 30 Stock Index (cash)
Dax to indeks giełdowy, który reprezentuje 30 największych i najbardziej płynnych spółek niemieckich, które obecne są na giełdzie we Frankfurcie. DAX został stworzony w 1988 roku o wartości indeksu bazowego 1000. Firmy wchodzące w skład indeksu DAX stanowią około 75% łącznego obrotu na giełdzie frankfurckiej.
JP225Nikkei 225 Stock Index (cash)Indeks Nikkei jest wiodącym i najbardziej rozpoznawalnym indeksem na japońskiej giełdzie papierów wartościowych. Jest to indeks, który składa się z 225 najlepszych firm z Japonii.Notowania indeksu mają miejsce w Tokio.
STOXX50Euro Stoxx 50 Index (cash)Euro Stoxx 50 jest rynkowym indeks giełdowym 50 dużych firm europejskich firm działających na terenie krajów strefy euro.Euro Stoxx 50 przypomina Dow Jones Stoxx 50 w metodologii i budowie, z tym wyjątkiem, że tylko firmy na Euro Stoxx mogą działać firmy, które zarejestrowane są w strefie Euro.
UK100FTSE 100 Stock Index (cash)Indeks FTSE 100 reprezentuje około 80% kapitalizacji rynkowej na giełdzie w Londynie. Indeks FTSE składa się z 100 firm notowanych na londyńskiej giełdzie. Mimo coraz silniejszej konkurencji indeks FTSE 100 pozostaje najbardziej powszechnie stosowanym indeksen giełdowym na świecie.
US30Dow Jones 30 Stock Index (cash)Indeks US30 Powszechnie określa się jako “Dow”. Dow 30 został stworzony przez redaktora z Wall Street Journal Charlesa Dowa. Indeks dostał swoją nazwę od Dow i  partnera biznesowego Edwarda Jonesa. Indeks został opracowany jako prosty wskaźnik przy pomocy, którego można było śledzić wydajności rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki. Skład indeksu zmienia się regularnie, podobnie jak w przypadku innych indeksów. Jeżeli dana spółka nie spełnia wymogów jej miejsce zajmuje inna spółka, która “ciągnie” indeks do góry.
US500S&P 500 Stock Index (cash)Jeden z najpopularniejszych indeksów wykorzystywanych do handlu na rynkach.Indeks Standard & Poor 500 w skrócie S&P500 jest indeksem 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji i notowanych na giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Indeks S&P500 jest zaprojektowany jako wiodący wskaźnik oceny akcji amerykańskich przedsiębiorstw.
USTEC Nasdaq 100 Stock Index (cash)Indeks Nasdaq jest indeksem złożonym ze 100 największych i najbardziej aktywnych firm w rejonie Stanów Zjednoczonych notowanych na giełdzie Nasdaq. Indeks ten obejmuje spółki z szerokiego zakresu branż, z wyjątkiem tych, które działają w sektorze finansowym, takim jak banki i firmy inwestycyjne.
HK50Hang Seng Stock Index (cash)HK50 jest indeksem składającym się z 40 największych firm, które handlują na giełdzie “w Hong Kongu.Indeks zmierza do zdobycia wiodącej roli na giełdzie w Hong Kongu i obejmuje około 65% całkowitej kapitalizacji rynkowej.
AUS200Australian ASX 200 Stock IndexAU200 jest największym indeksem giełdowym na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Został on utworzony dla menedżerów inwestycyjnych posiadających australijskie papiery wartościowe tak aby mogli oni w prosty i wygodny sposób porównać swoje wyniki inwestycyjne.