Bitcoin Opinie Użytkowników: Zarabianie, Inwestycja, Kantor, Platforma, Forum. Czy warto?

Dwie monety BTC Kryptowaluty zyskują coraz większe uznanie w świecie wirtualnych inwestycji.  Z zadziwiającą łatwością wypierają dotychczasowe przestarzałe instrumenty finansowe.

Początkowo bitcoin był ciekawostką technologiczną. Obecnie to dość popularny środek płatniczy. Przez ostatnie 10 lat wokół bitcoina, jako lidera wśród kryptowalut, powstał rynek wart ponad 250 mld euro. Jego wartość wzrosła od 0,08 EUR  w roku 2009  do 9157,68 EUR na koniec roku 2020.

Jak inwestować w Bitcoin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Bitcoin na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak działa bitcoin?

Zasada działania bitcoina opiera się na zdecentralizowanym sposobie zarządzania i kontroli prowadzonej w czasie rzeczywistym. Są prowadzone przy pomocy modelu peer to peer.

Będąc w kontraście z klasycznymi walutami fiducjarnymi, takimi jak złoty czy euro, których politykę ustalają banki centralne, na przestrzeni kilku ostatnich lat odniósł ogromny sukces.

Bitcoin został stworzony w roku 2009 przez Satoshi’ego Nakamoto, w odpowiedzi na kryzys finansowy, który miał miejsce w latach 2007-2008.

Decentralizacja

zdecentralizowana sieć Blockchain Najważniejszą zasadą działania kryptowaluty jest zdecentralizowany system nadzoru i akceptacji transakcji.

Każda operacja wymaga akceptacji całego bloku oraz zgodności z całym systemem.

W połączeniu z ograniczoną emisją tej kryptowaluty w kwocie 21 milionów  BTC pozwala to na uniknięcie wielokrotnego wydawania tego samego 1 BTC.

Blockchain

Wszystkie transakcje w sieci bitcoin odbywają się przy użyciu blockchain, czyli systemu łańcucha blokowego. Dowolna transakcja rozesłana do innych węzłów nie staje się „oficjalna”, zanim nie zostanie potwierdzona na łańcuchu bloków.

Potwierdzenie jest oparte na systemie matematycznych dowodów wykonanych działań, zwanym inaczej proof of work. Takie rozwiązania pozwala zapobieganiu podwójnemu wydawaniu tych samych BTC  oraz fałszerstwu.

Bezpieczeństwo transakcji

Bitcony przechowywane są w portfelu, z którego mogą być przesyłane na adres innego portfela dowolnie wybranego użytkownika systemu.  Adres portfela tzw. klucz publiczny, należy wprowadzić przed realizacją operacji.

Jednocześnie każdy portfel ma swój klucz prywaty, który umożliwia dostęp do posiadanych bitcoinów. Ważne, aby klucz prywatny był znany jedynie właścicielowi i nie wpadał w niepowołane ręce.

W przypadku początkujących osób dobrze jest powierzyć zarządzanie portfelem dostawcom zewnętrznym, którzy zadbają o bezpieczeństwo kryptowaluty. Tutaj przeczytasz jak uzupełnić portfel bitcoin.

Wydobywanie BTC przez górników

Podzespoły komputerowe do kopania kryptowalut Zdecentralizowany system bloków transakcji wymaga akceptacji i zgodności wszystkich transakcji ze wszystkimi dotychczasowymi operacjami w łańcuchu.

Uzyskanie akceptacji odbywa się przez wykonywanie skomplikowanych algorytmów obliczenia zgodności nazywanego kopaniem. Proces wydobywania wymaga dużego nakładu mocy obliczeniowej i energii.

Wykorzystuje do tego infrastrukturę udostępnioną przez samych użytkowników -górników. Nagrodą za bycie górnikiem i rozwiązanie bloku jest określona suma BTC.

Zalety i wady bitcoin

Analizując dokładniej budowę, zasady funkcjonowania bitcoin oraz jego ponad 10-letnią historię, możemy wyszczególnić konkretne zalety i wady tej kryptowaluty.

Zalety:

 • bezpieczeństwo operacji – realizowane w czasie rzeczywistym transakcje bitcoin są nieodwracalne oraz nie wymagają podawania danych osobowych, jak to ma miejsce w przypadku standardowych operacji płatniczych,
 • niezależność – bitcoin i jego zdecentralizowany system uniezależnia inwestora od decyzji banków centralnych czy polityków,
 • niskie opłaty i szybkość transakcji – operacja między portfelami bitcoin trwa około 10 minut, a naliczone opłaty są bardzo korzystne.

Wady:

 • zmienność ceny – jak można zobaczyć, kurs BTC zmienia się klika razy do roku i wymaga dużo cierpliwości od inwestorów,
 • innowacje – nowości i innowacje w świecie finansowym zawsze traktowane są z pewną dozą nieufności, a nawet niegroźne błędy systemu dużo łatwiej powodują panikę wśród członków systemu,
 • zaufanie i akceptacja – wspominane wcześniej zaufanie i akceptacja bitcoina jako środka płatniczego w sklepach i platformach internetowych postępuje znacznie wolniej, niż jest to w przypadku standardowych środków płatniczych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Metody zarabiania pieniędzy z BTC

Mnóstwo monet BTC Jak już wspominaliśmy na początku artykułu, bitcoin wykorzystywany jest jako bezpieczny środek płatniczy oraz jako instrument do inwestowania kapitału.

Wzrost wartości bitcoina stwarza możliwości do pomnażania majątku inwestorów.

Jako górnicy mogą wydobywać nowe BTC. Wiąże się to jednak z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów (skompletowaniem sprzętu oraz zapewnieniem wydajności energetycznej dla całego przedsięwzięcia).

Wydobywanie bitcoin należy traktować jako długotrwałą inwestycję, która będzie wymagała dużego wkładu początkowego oraz poświęcenia uwagi w trybie 24/7.

Dużo prostsze  jest zarabianie za pomocą  bitcoin trading, czyli handlowania kryptowalutą na giełdzie. Handlowanie, czyli kupno i sprzedaż BTC oraz zarabiane na zmianie cen i wahaniach kursów.

Bitcoin trading nie wymaga inwestycji w drogi sprzęt ani poświęcenia 24 godzin każdego dnia na monitorowanie pracy algorytmów. Wystarczy, że poznasz zasady działania rynku.

Następnie wybierz najlepszą platformę oraz ustal skuteczną strategię handlu. Jednocześnie powinieneś pamiętać, że bitcoin trading wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym, tj. z ryzykiem utraty zainwestowanego kapitału.

Bitcoin Trading - platformy do handlu bitcoinem

Obecnie dostępnych jest wiele platform do handlu bitcoinem, jednak przed ostatecznym wyborem należy rozważyć wszystkie za i przeciw na rzecz danej platformy.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie tych platform, które są w pełni bezpieczne i naszym zdaniem będą świetnym wyborem dla każdego inwestora.

Binance

Kup binance coin

 • Największa giełda kryptowalut na rynku;
 • Ponad 500 cyfrowych aktywów w ofercie;
 • Szereg dodatkowych opcji handlu (spot, margin czy kontrakty terminowe z wysoką dźwignią);
 • Bardzo niskie opłaty transakcyjne;
 • Mnóstwo usług Web3 oferujących możliwość dodatkowego zarobku.

Libertex

Libertex logotyp

 • Niskie opłaty transakcyjne;
 • Wysoka dźwignia finansowa dla klientów profesjonalnych;
 • Możliwość inwestowania w kontrakty CFD na kryptowaluty, w tym bitcoin;
 • Ponad 20 lat doświadczenia na rynku.

Przeczytaj opinie użytkowników!

Opinie o Bitcoin Trading - czy się opłaca?

Zmienność cen bitcoina z jednej strony jest największym zagrożeniem, prowadzącym do utraty zainwestowanego kapitału. Z drugiej stanowi ogromną szansę na pokaźne zyski.

Rynek kryptowalut to bardzo trudne pole do zarabiania pieniędzy, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się do pierwszej operacji. Przeczytaj opinie o kryptowalutachCena bitcoina uzależniona jest od bardzo wielu czynników, a wahania kursu mogą mieć charakter natychmiastowy.

Dlatego każdy, kto planuje handel na giełdzie kryptowalut, powinien uważnie śledzić wydarzenia ze świata i na tej podstawie planować kolejne ruchy. Odpowiadając na pytanie, czy bitcoin trading się opłaca?

Tak, zarabianie na bitcoinach jest możliwe, jednak wymaga uwagi, cierpliwości i przemyślanego planowania kolejnych kroków.

Bitcoin Trading – podstawowe parametry handlu kryptowalutami

Przed podjęciem pierwszej decyzji inwestycyjnej należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Poniżej wyjaśniamy najważniejsze pojęcia związane z giełdą bitcoin.

Spread i prowizja

Zarówno spread jak i prowizja to koszty, które ponosi inwestor w związku z przeprowadzonymi operacjami. Spread w najprostszym tłumaczeniu to różnica między ofertą kupna a ofertą sprzedaży waluty.

Jednocześnie jest to główne źródło dochodu większości brokerów dlatego przez wybraniem swojej platformy należy sprawdzić wysokość spreadu.

W przypadku prowizji – występuje ona zdecydowanie rzadziej, a dotyczy konkretnej operacji wykonanej na platformie. Tak samo jak spread, jest to obowiązkowy parametr do sprawdzenia przed ostatecznym wyborem brokera.

Lewarowanie

Jest to mechanizm, który pozwala inwestorowi  za określoną kwotę nabyć większą ilość aktywów. Skutkuje to wyższą kwotą zysku, jednak w przypadku straty obciążenie również jest większe.

Dlatego też wykorzystanie dźwigni finansowej wiąże się  z dużo większym ryzykiem inwestycyjnym.

Zmienność rynku i opinie inwestorów

Zmienność wartości ceny bitcoina bardzo dobrze widać na przestrzeni ostatnich kilku lat. W ciągu tylko jednego roku kurs BTC wzrósł od wartości 3000 euro do kwoty 20 000 euro, by finalnie zakończyć rok na poziomie 9000 euro.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku standardowej giełdy papierów wartościowych, na kurs BTC może mogą mieć  wpływ wydarzenia geopolityczne, nastroje inwestorów oraz światowe i lokalne trendy rynkowe.

Aktualny kurs bitcoin:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • bitcoin
 • Bitcoin
  (BTC)
 • Price
  $66,987.00
 • Market Cap
  $1.32 T

Dodatkowe ryzyko

Wcześniejsze porównanie giełdy  bitcoin do standardowych giełd papierów wartościowych jest oczywiście w pełni uzasadnione.

Jednak nie można zapomnieć o różnicach. Pierwsza to taka, że bitcoin jest stosunkowo młodym rynkiem, a w związku tym jest ograniczany dostęp do danych historycznych. Ponadto bitcoin trading opiera się na kontraktach CFD, co nie czyni inwestora właścicielem aktywów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ile można zarobić na bitcoin?

Wielokrotnie wspominaliśmy już o zmienności cen na rynku bitcoin oraz o ogromnym wzroście wartości tej kryptowaluty na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Żadnego doświadczonego inwestora nie dziwią sytuacje, w których 1000 euro zainwestowane kilka lat temu, dziś pozwala na zakup małego mieszkania lub luksusowego samochodu.

W ciągu niecałego roku 2017 cena bitcoina wzrosła o niemal 2000 proc., a na początku roku 2019 mogliśmy obserwować kolejny wzrost o 400 proc. Takie sytuacje pokazują, że rynek kryptowalut jest świetnym miejscem do pomnażania swojego kapitału.

Należy jednak pamiętać o ryzyku związanym ze zmiennością rynkową, dźwignia finansową czy specyfiką kontraktów CFD.

Jak zacząć handlować bitcoinem?

Złota moneta Bitcoin na ekranie telefonu Swoją przygodę z bitcoin trading, należy, rozpocząć od poznania czym jest ta kryptowaluta, jak działa rynek oraz jakie są dostępne narzędzia do inwestowania.

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej platformy inwestycyjnej, która zapewni bezpieczeństwo środków, łatwość użytkowania, oraz niskie spready i prowizje.

Gdy platforma do zarabiania bitcoin zostanie już wybrana, a na rachunku inwestycyjnym pojawią się wpłacone środki, należy zawsze pamiętać, aby:

 • monitorować swoje konto inwestycyjne,
 • ograniczać swoje straty przez korzystanie z opcji stop loss,
 • odpowiedzialnie korzystać z dźwigni finansowej,
 • wykorzystywać różne metody inwestowania i wszelkie doświadczenia,
 • śledzić uważnie najnowsze trendy technologiczne związane z kryptowalutami.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze strategie handlu bitcoinem

W poprzednim akapicie wspominamy o wykorzystywaniu różnych metod inwestowania. Dlatego teraz omówimy trzy najpopularniejsze strategie handlu bitcoinem, o których dobrze pamiętać w razie potrzeby zmiany podejścia  do inwestowania.

Day trading

Strategia polegająca na kupowaniu i sprzedawaniu bitcoina na przestrzeni jednego dnia. Może to być transakcja kupna rano i sprzedaży wieczorem lub kilka operacji w różnych walutach zrealizowanych w ciągu jednego dnia.

Swing trading 

Jest to metoda, która wykorzystuje załamania trendów cenowych. W praktyce po okresie wzrostowym gdy kurs aktywa zaczyna spadać, inwestor obstawia spadek cen i wycofuje się ze swojej pozycji tuż przed ponownym wzrostem.

Scalping

To strategia przeznaczona dla bardziej doświadczonych inwestorów, ponieważ wymaga ogromnej dyscypliny i braku układu nerwowego. Polega ona na wykorzystywaniu drobnych odchyleń kursów wywołanych transakcjami kupna/sprzedaży lub spreadmi.

Realizuje się ją przez dużą ilość transakcji przeprowadzanych w bardzo krótkim odcinku czasu (minut lub nawet sekund), najczęściej  za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Przeczytaj więcej o scalpingu.

W jakie kryptowaluty zainwestować w 2022

Zastanawiasz się, w jakie kryptowaluty zainwestować w 2022 roku, żeby osiągnąć satysfakcjonujący zysk? Dowiedz się więcej o monetach, za którymi stoją ambitne projekty i pionierskie rozwiązania.

Przyglądamy się bliżej dwóm obiecującym kryptowalutom - Lucky Block oraz DeFi Coin. Dlaczego wybraliśmy je spośród wielu innych? Co sprawia, że mogą okazać się świetną inwestycją? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Lucky Block

lucky block Lucky Block stawia sobie ambitny cel – zrewolucjonizowanie branży zakładów online. Innowacją jest oparcie zakładu o protokoły blockchain. Dzięki smart contract na Binance Smart Chain, twórcy gwarantują uczciwą grę oraz przejrzyste zasady.

Zdecentralizowana loteria to nowość. Zarobisz, wykorzystując żetony do wzięcia w niej udziału. Każdego dnia do wygrania jest 2% puli jackpot. Co istotne dla inwestorów długoterminowych, platforma każdego dnia wypłaca dywidendę za trzymane w portfelu tokeny.

Tokeny Lucky Block świetnie przyjęły się na rynku. Zainteresowanie nimi było tak duże, że przedsprzedaż zakończono przed planowanym terminem. W okresie po debiucie, cena monety notowała imponujące wzrosty.

Kryptowalutę Lucky Block kupisz na giełdzie Pancake Swap albo na własnej stronie projektu. Co bardzo wygodne, zapłacisz tam za nią nawet walutami fiat. W przyszłości pojawią się nowe miejsca, gdzie możliwy będzie handel tymi tokenami.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins DeFi Coin po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży w styczniu 2022 roku na giełdzie Pancake Swap. Jest to natywny token giełdy DeFi Swap, który wymienisz bezpośrednio z innymi użytkownikami w systemie wallet-to-wallet. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej monecie?

Wartość kryptowaluty DeFi Swap jest powiązana z wynikami wewnętrznymi giełdy DeFi Swap. Można więc oczekiwać, że jego wartość będzie rosła stabilnie wraz z rozwojem samej giełdy. Rynek oczekuje, że jej działalność nadal będzie dynamiczna w 2022 roku.

Dlaczego DeFi Coin jest dobrą inwestycją? Oprócz obietnicy wzrostu wartości w długim okresie, premiuje tych inwestorów, którzy zdecydują się stakować monety. Dostaną nagrodę w postaci nagród statycznych, które przypominają nieco klasyczną dywidendę.

Chcesz osiągać długoterminowy, pasywny dochód z kryptowalut? DeFi Coin jest jednym z tych tokenów, które wpisują się w ten model. Zainwestuj i rozwijaj projekt zdecentralizowanych finansów wraz z innymi zaangażowanymi użytkownikami.

Bitcoin trading - podstawa to dobre przygotowanie do inwestowania

Bitcoin w dłoni Wymiana handlowa na rynku kryptowalut, w tym handel bitcoinem, wymaga od każdego inwestora gruntownego przygotowania pod względem merytorycznym oraz technologicznym.

Krok pierwszy to poznanie zasad działania bitcoina, jego historii oraz umiejętne powiązanie jej z czynnikami światowej gospodarki. Krok drugi to wybór odpowiedniej i bezpiecznej platformy tradingowej.

Następnie przeprowadź analizę ryzyka oraz przygotowanie dobrej i przemyślanej  strategii, a w razie potrzeby jej płynna zmiana z dnia na dzień. Jedynie takie podejście prowadzi do zysku, który jak pokazuje dotychczasowa historia rynku bitcon, może być naprawdę ogromny.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to cyfrowa i zdecentralizowana kryptowaluta oparta na technologii blockchain korzystająca z oprogramowania P2P, będąca liderem na rynku kryptowalut.

Czy handel bitcoinem jest bezpieczny?

Transakcje na rynku bitcoin są w pełni bezpieczne, oczywiście zakładając wybór sprawdzonego brokera i przetestowanego oprogramowania. Ryzyko inwestycyjne związane z handlem kryptowalutami jest ogromne. Nieprzemyślane inwestycje doprowadzą do utraty zainwestowanych środków.

Od jakiej kwoty można rozpocząć inwestowanie w bitcon?

Inwestowanie na giełdzie bitcoin nie wymaga dużych nakładów finansowych od inwestora. Minimalna kwoty inwestycji jest uzależniona od warunków określonych przez brokera.

Artykuły

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.