Przegląd rynku 07.08.18

699

Po znacznych stratach w pierwszym kwartale tego roku, kryptowalutowy bank inwestycyjny Galaxy Digital rozpoczął handel swoimi akcjami na Giełdzie w Toronto w dniu 1 sierpnia 2018 roku. Dzięki temu stał się jednym z pierwszych banków w przestrzeni kryptowalutowej, który potrafił osiągnąć podobny obrót na giełdzie. Wiele osób obserwuje, jak rozwiną się relacje między tradycyjną instytucją finansową a firmą kryptowalutową.

Znany inwestor-miliarder Mike Novogratz, który skutecznie zebrał $250 milionów na założenie banku kryptowalut w lutym tego roku, wytłumaczył:

„Gdybym wiedział to, co wiem teraz — wiedział, że rynki kryptowalutowe tak spadną, a notowanie na giełdzie zajmie bardzo dużo czasu, wolałbym nie zaczynać sprzedaż akcji w ciągu roku. Pomimo to nie sądzę, że popełniłem błąd „, powiedział dyrektor generalny Galaxy Digital do agencji Bloomberg w Toronto.

Pomimo nieco smutnej pozycji rynków kryptowalutowych, sukces Galaxy Digital jest wciąż oczywisty. Dzisiaj bank kryptowalutowy jest przedmiotem obrotu na jednej z największych giełd papierów wartościowych, zaliczanej do 10 przodujących organizacji tego poziomu — Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto (TSX).

Ogólnie jednak rok nie zaczął się bardzo dobrze dla firmy. W zeszłym tygodniu bank poinformował, że na podstawie wyników pierwszego kwartału odnotował stratę w wysokości $134 milionów. Firma powiadomiła o „niezrealizowanej stracie netto” w wysokości $85,5 milionów na aktywa cyfrowe oraz o stracie w wysokości $24 milionów na inwestycje. Według raportu firma wydała również $11 milionów na wydatki operacyjne i straciła $13,5 milionów z jej dochodów.

W stosunku do notowania Novogratz powiedział:

„Był wzrost spółek notowanych na giełdzie w Kanadzie i wszystkie bardzo źle się poruszały. Myślę, że regulatorzy trochę się denerwowali i powiedzieli: „Hej, chwileczkę, upewnijmy się, że wszystko właściwie rozumiemy.” Regulatorzy na ogół są przyzwyczajeni do tego, co nazywa się przejęcie odwrotne w celu wejścia na giełdę — manewru, którego Galaxy podjął, aby dostać się do listy firm notowanych. Jednak związek z kryptowalutami był ewidentnie wystarczającym powodem, aby bardzo ostrożnie podejść do rozpatrzenia naszego wniosku”.

„Musimy zachować pewną roztropność” – powiedział dyrektor zarządzający TSX Brady Fletcher. „Dlatego badamy biznes i staramy się zrozumieć jego zasady. Prawdopodobnie trwa to trochę dłużej niż chcieliby przedsiębiorcy tacy jak Mike , ale nie możemy robić tego inaczej — w ten sposób wspieramy nienaruszalność rynku. „

Według kapitalizacji rynkowej TSX jest dziewiątą największą giełdą na świecie. Notowane są na niej firmy z wielu branż przemysłowych jak krajowych tak i zagranicznych. Jenak w zasadzie giełda znana jest z dużej liczby spółek naftowych i gazowych, które handlują swoimi akcjami na platformie handlowej. Giełda oferuje również tradycyjne papiery wartościowe, fundusze inwestycyjne, fundusze powiernicze itp.

Novogratz chce wreszcie być notowany na giełdach w Hongkongu, Frankfurcie, Londynie. Obecnie nowojorska firma będzie brała udział w handlu jako Galaxy Digital Holdings Ltd pod symbolem giełdowym GLXY na Giełdzie w Toronto.

Bitcoin realizował naszą prognozę, schodząc do poziomu 6850 $. Tylko nie poszedł dalej w dół, lecz odwrócił się oraz wykonuje teraz odbicie techniczne. Najbliższy poziom oporu według ciąg Fibonacciego wynosi 7150$, 7350$.

Ethereum ponownie spadł do poziomu wsparcia 395$, po czym odwrócił się i zaczął rosnąć. Ten poziom dla niego okazał się wystarczająco mocny, aby natychmiast go przełamać. Zakładamy jednak, że po odskoku technicznym cena Ethereum spadnie poniżej tego poziomu. Kwestia jest tylko czasu. Najbliższy poziom oporu według siatki Fibonaciego wynosi 415 $, 420$,430$.

Ripple spadł poniżej poziomu wsparcia 0,41$, osiągając wartości 0,39$, częściowo realizując naszą wczorajszą prognozę. Sądząc po tym, że kurs Ripple odwrócił się w górę, stwierdzamy fakt wzrostu siły inwestorów Ripple. Widzimy to jako odbicie techniczne. Najbliższy poziom oporu według siatki Fibonaciego wynosi 0,42 $, 0,4350 $ i 0,45$.