Coinbase: Opinie, Forum, Portfel| Czy warto założyć konto Coinbase Pro?

Szukasz opinii dotyczących Coinbase? Jesteś we właściwym miejscu. Dziś giełdy kryptowalutowe stają się coraz bardziej popularne.

Liczba dostawców giełd i kantorów nieustannie rośnie.

Nawet jeśli dla wielu osób kryptowaluty stanowią zupełnie nowe terytorium, ich popularność nieustannie rośnie. Liczba traderów oraz inwestorów kryptowalutowych zwiększa się z roku na rok.

Dziś przybliżymy wam, w jaki sposób działają giełdy kryptowalutowe. Polecimy wartych uwagi brokerów i zwrócimy szczególną uwagę na jedną z najczęściej wybieranych giełd – Coinbase. Jeśli planujesz handel kryptowalutami lub po prostu chcesz zainwestować swoje oszczędności w jedną z nich, potrzebujesz do tego właściwej platformy.

W tym celu przeprowadziliśmy testy giełdy Coinbase, która jest jednym z najbardziej renomowanych dostawców w sieci. Korzystając z ich usług, nie musisz martwić się o oszustwa lub pieniądze znikające w niewyjaśnionych okolicznościach.

W poniższym wpisie przedstawimy ci referencje zebrane na temat Coinbase oraz kilku brokerów handlujących kryptowalutami.

Jak zacząć handel na Coinbase w pięciu krokach

  1. Wybierz najlepszą darmową platformę: Coinbase.
  2. Załóż konto.
  3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
  4. Znajdź wybrane aktywa.
  5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Coinbase opinie: najlepsze giełdy 2024

Dlaczego giełda Coinbase cieszy się tak dobrymi opiniami?

Zanim zdecydujesz się na wybór giełdy kryptowalut, upewnij się co do tego, że jest stoi za nią renomowany dostawca.

Aby się o tym przekonać, musimy poznać raporty testów. W tym celu gromadzimy nie tylko informacje pozyskane od niezależnych portali internetowych, ale także od samych użytkowników Coinbase.

Im więcej klientów ma dany serwis, tym łatwiej pozyskamy o nim opinie.

Coinbase – bezpiecznie kupuj i sprzedawaj bitcoiny Kiedy spojrzymy na kulisy działania Coinbase, szybko zauważymy, że mamy do czynienia z uczciwym dostawcą. Giełda Coinbase jest regulowana przez władze USA przez przepisy federalne i stanowe. Giełdy Coinbase widnieją w spisie Financial Crime Enforcement Network. Są zarejestrowani jako Money Service Business.

Giełda Coinbase działa zgodnie z prawem i jest punktem wymiany walut respektowanym na całym świecie. Warto wspomnieć również o tym, że platforma działa w ponad 30 krajach. Co więcej, współpracują z nimi nie tylko inwestorzy detaliczni.

W Coinbase zainwestowali również Bank of Tokyo, Alexis Onhanian (współzałożyciel jednego z największych forów dyskusyjnych na świecie Reddit), a także Digital Currency Group.

Kolejnym atutem, który przypiszemy giełdzie Coinbase, jest brak wpadek na przełomie kilku ostatnich lat. Stoją za nimi niezwykle dobre opinie, które trudno podważyć. Jeśli szukasz skandali dotyczących giełdy lub problemów z wypłacalnością, tutaj ich nie znajdziesz.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, Coinbase stosuje tak zwane uwierzytelnianie 2-factor (Google authenticator). Jest to zabezpieczenie przypisywane do unikalnego numeru telefonu. Dodatkowo Coinbase stosuje szyfrowanie SSL. Dzięki temu nie musimy obawiać się tego, że ktoś przechwyci nasze dane podczas logowania się do serwisu.

Jeśli podsumujemy metodę działania tej giełdy kryptowalut, trudno znaleźć coś, co możemy im zarzucić. Dzięki licznym środkom ostrożności, o które dbają założyciele portalu, klienci mogą się tu czuć naprawdę bezpiecznie.

Co oferuje giełda kryptowalut Coinbase?

Oferta platformy obejmuje wiele aktywności. Na samym początku działała jedynie jako elektroniczny portfel kryptowalutowy. Pozwalała swoim klientom na przechowywanie kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum (tutaj przeczytasz jak kupić ETH), czy też litecoin.

Dziś Coinbase jest nie tylko miejscem, w którym przechowamy swoje kryptowaluty. Stali się pełnoprawną giełdą, za której pośrednictwem kupujemy cyfrowe aktywa.

Portfel giełdowy Coinbase

Twórcom Coinbase zależało przede wszystkim na tym, aby zaprojektować giełdę, która sprosta oczekiwaniom nawet niedoświadczonych traderów. Ich interfejs jest niezwykle prosty do zrozumienia również dla kogoś, kto nigdy nie handlował kryptowalutami.

Rejestracja na giełdzie jest całkowicie bezpłatna. Bezpośrednio po aktywowaniu konta możemy rozpocząć handel.

Kolejnym plusem jest dostęp do serwisu, który nie wymaga pobierania aplikacji. Z Coinbase skorzystamy za pośrednictwem przeglądarki na każdym komputerze.

Kryptowaluty, które znajdziesz na Coinbase

Początkujący traderzy bardzo często czują się zdezorientowani przez ogromny wybór kryptowalut, w które mogą zainwestować. Poniżej przedstawimy wam listę najpopularniejszych monet, które oferuje giełda Coinbase:

Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych kryptowalut i inwestuj z wysokim zyskiem.

Jakie opcje wpłat i wypłat akceptuje giełda kryptowalut Coinbase?

Istnieją różne metody zasilenia konta. Coinbase akceptuje też różne waluty, od euro, po USD. Jeśli chodzi o depozyt środków, Coinbase oferuje kilka możliwości.

Najpopularniejsza z nich to przelew bankowy. Przeprowadzenie transakcji za pośrednictwem przelewu bankowego to klasyczny sposób na doładowanie konta Coinbase. Niestety przy wpłatach w walucie typu fiat ponosimy dodatkowe opłaty i prowizje.

Jeśli doładujesz swoje konto za pomocą euro lub USD, musisz zaakceptować prowizję w wysokości 1%. Na każde 15 euro przyjdzie nam zapłacić 0,15 euro prowizji dla Coinbase.

Nie jest to kwota, która zniechęci użytkowników. Mimo wszystko przelew bankowy ma inną wadę. Na wpłatę przyjdzie nam czekać nawet do 4 dni roboczych.

Druga opcja depozytu to karta kredytowa. Polecamy kartę kredytową każdemu użytkownikowi, któremu zależy przede wszystkim na czasie. Wpłaty za pośrednictwem kart są księgowane niemal natychmiast.

Oczywiście za pomocą karty korzystamy również z waluty fiat. Oznacza to, że do kosztu przelewu musimy doliczyć prowizję.

Jakie opcje wpłat i wypłat akceptuje giełda kryptowalut Coinbase Ostatnia opcja wpłaty na konto Coinbase to kryptowaluty. Jeśli posiadamy już kryptowaluty, bardzo łatwo dokonamy depozytu na konto Coinbase z innego portfela elektronicznego (tutaj sprawdzisz nasz ranking portfeli bitcoin). Polecamy ten sposób wpłat dla każdej transakcji.

Dzięki temu unikniemy dodatkowej opłaty w postaci prowizji. Transakcje za pośrednictwem walut cyfrowych są nie tylko wolne od opłaty. Ich największą zaletą jest okres oczekiwania, które trwa nie więcej niż kilka sekund.

Jeśli chodzi o wypłaty, mamy do wyboru dwie opcje. Wypłaty na portfel cyfrowy oraz tradycyjny przelew. W obu przypadkach przyjdzie nam czekać pewien czas na zrealizowanie transakcji. Wyjątkiem są konta bankowe, które rozliczają wpłaty w euro. W tym przypadku żądanie zostanie zrealizowane natychmiast.

Giełda Coinbase jest dostępna również w wersji mobilnej

Założyciele Coinbase dostosowali swoją ofertę również do osób, które są w nieustannej podróży. Z ich usług skorzystamy również bez stałego dostępu do komputera. W tym celu należy zainstalować mobilną aplikację Coinbase.

Nie będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja, jeśli mamy już aktywne konto w serwisie. Aplikację możesz zainstalować w dwóch różnych wariantach. W wersji na iOS lub Android.

Giełda Coinbase jest dostępna również w wersji mobilnej funkcjonalności giełdy kryptowalut Niezależnie od tego, z którego systemu operacyjnego korzystasz, możesz zainstalować aplikację Coinbase całkowicie za darmo. W ten sposób uzyskasz dostęp do swoich inwestycji, niezależnie gdzie jesteś.

Przypilnujesz portfolio w razie nagłych zmian rynkowych i błyskawicznie zareagujesz na różne wydarzenia generujące straty.

Opinie na temat supportu Coinbase

Coinbase dba o obsługę klienta za pośrednictwem wielu nowoczesnych metod. Na szczególną pochwałę zasługuje interaktywny bot w postaci chatu. Jest on dostępny bezpośrednio na stronie giełdy.

Jest to nowatorskie rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z giełd kryptowalut. Ograniczeniem jest jedynie to, że bota obsłużymy tylko w języku angielskim.

Opinie na temat supportu Coinbase zakres udzielanego wsparcia Dodatkowo mamy dostęp do obszernej sekcji FAQ na stronie Coinbase. Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania dotyczące obsługi serwisu. W razie niepewności zawsze możemy postawić na kontakt telefoniczny.

Platforma zatrudnia wielu pracowników, którzy udzielą nam pomocy w czasie rzeczywistym. Pamiętajmy jednak o tym, że telefoniczna obsługa klienta podobnie, jak chat bot działa w języku angielskim.

Coinbase giełda – opinie i referencje

Coinbase to platforma, na której możesz polegać od wielu lat. Swój początek miała w 2012 roku. Jeśli spojrzymy na historię kryptowalut, zauważymy, że giełda powstała naprawdę wcześnie.

Załoga odpowiedzialna za Coinbase zdołała zbudować duże doświadczenie przez niemal dekadę działania na rynku kryptowalut.

Pamiętajmy, że korzystają na tym przede wszystkim klienci. Jeśli spojrzymy na niezależne internetowe referencje, zauważymy, że platforma jest naprawdę przekonująca.

Oczywiście znajdziemy też kilku niezadowolonych użytkowników. Mimo to są oni mniejszością w zestawieniu z zadowolonymi klientami.

Opinie o Coinbase

logo coinbase na ekranie laptopa Najważniejszą z zalet Coinbase jest solidna różnorodność altcoinów. Platforma ma w swojej ofercie ponad 25 cyfrowych walut.

Jak widać za pośrednictwem Coinbase, kupimy nie tylko bitcoina (tutaj przeczytasz opinie na temat BTC). Kiedy mówimy o zaletach, nie sposób pominąć prostego interfejsu.

Sprzyja on niedoświadczonym traderom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami.

Jesteś jednym z nich? Koniecznie sprawdź opinie inwestorów na temat kryptowalut.

Klientów przyciąga także banalna weryfikacja. Coinbase zawiera w swojej ofercie program edukacyjny. Po zakończeniu weryfikacja możesz z niego skorzystać, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat bitcoina i innych mniej popularnych krypto.

Wady dotyczą głównie opłat. Jeżeli nie korzystasz z programu Coinbase Pro, zauważysz w trakcie transakcji, że giełda obarcza przelewy sporymi prowizjami.

Zazwyczaj zmusza to użytkowników do wyposażenia się w płatne konto Coinbase Pro, które oferuje ulgi w przypadku prowizji. Kolejna z wad dotyczy technicznego problemu związanego z portfelem.

Coinbase działa za pośrednictwem przeglądarki. Dlatego też, gdy przechowujemy swoje środki u usługodawcy, nie mamy bezpośredniego dostępu do kluczy prywatnych. Portfel należy do Coinbase.

Chociaż giełda oferuje nam bezpieczeństwo środków, uważamy brak autonomicznej kontroli nad pieniędzmi za wadę. Jest to sprzeczne z założeniami zdecentralizowanego systemu płatniczego, które pożąda większość użytkowników kryptowalut.

Co wiemy na temat Coinbase Pro?

Coinbase jest platformą, która sprawia, że inwestowanie w kryptowaluty staje się niewiarygodnie proste. Podstawowa wersja platformy sprzyja tym, którzy dopiero zaczynają. Jednak producent przygotował również coś dla doświadczonych traderów i inwestorów. Jest to usługa Coinbase Pro.

Coinbase Pro Oferuje ona dostęp do znacznie większej ilości danych w postaci wykresów. Pamiętajcie jednak o tym, że Coinbase Pro to strona skierowana do bardziej doświadczonych handlowców.

Klasyczny Coinbase został skierowany głównie do amatorów. Za jego pośrednictwem ustalimy zlecenia rynkowe, które są obarczone wysokimi prowizjami.

Coinbase Pro pozwala nieco bardziej doświadczonym użytkownikom ustawić zaawansowane zlecenia rynkowe. Znajdziemy tam stop lossy, handel z depozytem zabezpieczającym i minimalne prowizje.

Inwestorzy korzystający z Coinbase Pro skorzystają także z krótkoterminowych wykresów kroczących. Pomagają one w shortowaniu kryptowalut podczas dynamicznych zmian w cenie. Klasyczny Coinbase to serwis idealny dla tych, którzy poszukują doświadczenia.

Wybierz go, jeśli dopiero zaczynasz inwestować w kryptowaluty. Coinbase Pro jest zdecydowanie lepszą platformą dla wszystkich, którzy poszukują niższych opłat i większej ilości funkcji podczas handlu.

Alternatywy dla Coinbase

Giełda to nie jedyne miejsce, które pozwala na zakup kryptowalut. W internecie znajdziemy również liczne kantory i usługi brokerskie.

Poniżej przedstawimy wam krótką listę trzech renomowanych brokerów, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem w sieci.

Jeśli szukacie bezpiecznej alternatywy dla giełdy kryptowalutowej, dajcie szansę brokerom.

Giełda Coinbase FAQ

Czy warto założyć konto w serwisie Coinbase?

Coinbase przekonuje ogromną liczbę klientów od niemal dekady. Dostęp do różnorodnych opcji handlowych i doskonała obsługa przyciągają klientów, którzy są zadowoleni z usługodawcy. Jeśli nie wiesz, gdzie postawić swoje pierwsze kroki. Dołącz do Coinbase.

Ile pieniędzy warto zainwestować za pomocą giełdy?

Kwota inwestycyjna zależy tylko od indywidualnych możliwości. Zanim wydasz pieniądze, zwróć uwagę na swoją tolerancję na ryzyko. W rzeczywistości nigdy nie powinniśmy inwestować pieniędzy, które mogą być nam potrzebne w niedalekiej przyszłości. Zyski z inwestycji w kryptowaluty nigdy nie są gwarantowane.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.