Najlepszy Portfel IOTA: Jaki wybrać? Ranking; Poradnik

Projekt IOTA stosunkowo niedawno stał się częścią świata kryptowalut, ale już dołączył do grona najpopularniejszych z nich. Coin jest dostępny dla inwestorów jako część internetu rzeczy (z ang. „internet of things”, czyli w skrócie IoT), a projekt obrał sobie za cel utrzymanie kosztów transakcji na tak niskim poziomie, jak to tylko możliwe.

Spośród kryptowalut IOTA wyróżnia się tym, że nie działa na podstawie klasycznej technologii blockchain. Zamiast tego wykorzystuje acykliczne wykresy, dzięki którym rejestruje i sprawdza wszystkie transakcje. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, a jednym z nich jest dużo tańszy handel. Podobnie jak w przypadku innych coinów, tak i tutaj do przechowywania kryptowaluty służy portfel (z ang. wallet).

Portfele IOTA różnią się między sobą łatwością obsługi, zabezpieczeniami czy kompatybilnością, dlatego nie podejmuj pochopnej decyzji przy wyborze tego jedynego. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się więcej o dostępnych na rynku opcjach.

Portfel IOTA: Najpopularniejsze Oferty 2024

  1. Binance – giełda z szeroką ofertą ponad 600 kryptowalut.
  2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Portfele IOTA 2024

Jako że obecnie istnieje co najmniej kilkanaście portfeli IOTA, ułatwiamy wybór tym inwestorom, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą kryptowalutą (lub kryptowalutami w ogóle).

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych usługodawców tego typu — zarówno pod względem przechowywania, jak i handlu.

Sprawdź, który najlepiej odpowie twoim wymaganiom.

Z tego artykułu dowiesz się, jaki portfel bitcoin wybrać.

Inni brokerzy godni uwagi

Jeśli twoim dążeniem jest krótko- lub średnioterminowy handel IOTA, może kontrakty CFD sprawdzą się lepiej? W ich przypadku nie potrzebujesz portfela, bo nie kupujesz prawdziwej kryptowaluty. Zamiast tego spekul8ujesz odnośnie jej kursu.

Taki model transakcji znajdziesz nie tylko w Binance, ale również u poniższych brokerów.

Binance

binance coin logo

Chcesz założyć konto na renomowanej giełdzie kryptowalut? Wybierz Binance.

Giełda powstała w 2017 roku. Jej główne zalety to:

  • ponad 600 kryptowalut w ofercie,
  • niskie prowizje,
  • zniżki dla posiadaczy BNB,
  • duży wybór zaawansowanych funkcji,
  • bezpieczeństwo.

Libertex

Libertex logotyp Jeśli szukasz doświadczonego brokera, wybierz Libertex.

Działa w branży od ponad 20 lat, a jego najlepsze cechy to:

  • zerowe spready (broker zarabia na prowizjach),
  • ok. 50 kryptowalut do wyboru,
  • 2 platformy transakcyjne (autorska i MetaTrader 4),
  • możliwość zautomatyzowania handlu,
  • bezpieczeństwo.

Poznaj pełną recenzję Libertex!

2. IOTA Trinity Wallet

trinity wallet Pod względem portfeli zaraz za Binance plasuje się IOTA Trinity Wallet. To prawdopodobnie najlepszy portfel dla tej kryptowaluty.

Open source’owa aplikacja wyróżnia się nie tylko intuicyjnym interfejsem i przystępnym designem. Oferuje dwie wersje do wyboru: desktopową i mobilną, dzięki czemu uzyskasz dostęp do IOTA niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Czy oprogramowanie jest bezpieczne?

Jak najbardziej. W portfelu znajdziesz nowoczesne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, takie jak tzw. seed vault czy biometryczna autoryzacja.

3. Guarda Wallet

portfel guarda logo Jeśli interesujesz się kryptowalutą IOTA, prawdopodobnie masz już na koncie doświadczenia z innymi coinami. Na szczęście nie musisz trzymać każdej kryptowaluty w innym portfelu.

W Guarda Wallet przechowasz nie tylko IOTA, ale również ethereum, bitcoin oraz wiele innych coinów.
Co więcej, portfel jest dostępny na większości systemów operacyjnych. Windows, iOS, Android, Linux — Guarda Wallet działa na każdym z nich.

Dodatkową zaletą portfela jest fakt, że przechowuje prywatne informacje użytkownika lokalnie. Nie przesyła ich w obrębie sieci, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Niestety brakuje takich rozwiązań, jak np. dwustopniowa autoryzacja.

Czym charakteryzują się najlepsze portfele IOTA?

Jeśli szukasz odpowiedniego portfela na własną rękę, przyda ci się wiedza odnośnie tego, jakimi podstawowymi cechami powinien się odznaczać. Dzięki temu lepiej dopasujesz oprogramowanie do swoich preferencji.

Kompatybilność z kryptowalutą IOTA

Oczywiście najbardziej istotną kwestią jest to, czy w portfelu w ogóle możesz przechowywać IOTA. Upewnij się, że taka możliwość rzeczywiście istnieje, bo w przeciwnym wypadku wallet będzie bezużyteczny.

Dopiero gdy to sprawdzisz, przejdź do analizy kolejnych cech.

Prostota użytkowania

Obsługa portfela nie powinna trwać zbyt długo — tak samo jak przyswojenie jego funkcjonalności. Dlatego zanim założysz gdzieś konto, poszukaj informacji o interfejsie danego oprogramowania.

Dobry portfel IOTA jest przyjazny nawet dla początkujących użytkowników. Jednak prostota obsługi dla różnych ludzi może oznaczać co innego.

Będą ci potrzebne inne funkcje, jeśli interesuje cię długoterminowa inwestycja w IOTA. Tak samo jak będziesz zwracać uwagę na coś innego, gdy szukasz zarobku na krótkoterminowych zmianach cen.

Bezpieczeństwo

Oczywiście dla inwestorów jedną z najistotniejszych kwestii jest to, które portfele kryptowalut są bezpieczne. W końcu ich główną funkcją jest ochrona depozytu, więc powinna być na najwyższym poziomie.

Dostawcy oprogramowania wykorzystują wiele innowacyjnych technologii, które chronią przed hakerami i nie tylko.

Dobrze, jeśli portfel dodatkowo posiada opcję kopii zapasowej. Chroni ona twoje kryptowaluty przed ryzykiem uszkodzenia fizycznego nośnika danych (dysku twardego lub portfela, jeśli korzystasz z wersji sprzętowej).

Obsługa klienta

Nawet znawcy sieci blockchain czasem potrzebują pomocy. Dlatego warto, aby portfel posiadał dobrej jakości obsługę klienta — jest to szczególnie ważne dla początkujących użytkowników.<
Dzięki niej w razie problemu uzyskasz wsparcie doświadczonych osób. Dodatkowym atutem jest szybka i profesjonalna odpowiedź na twoje pytania.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak założyć portfel IOTA? Poradnik krok po kroku

portfel kryptowalutowy czarno niebieski Nie wiesz, od czego zacząć przygodę z inwestycjami w kryptowaluty? Czytaj dalej.

Przygotowaliśmy dla ciebie szybki poradnik, który przeprowadzi cię przez proces rejestracji konta i portfela na przykładzie zwycięzcy naszego rankingu — Binance.

Krok 1: Załóż konto

Odwiedź stronę brokera i wyraź chęć rejestracji. Przejdziesz do nowej zakładki z formularzem rejestracyjnym, w którym czekają na ciebie trzy puste pola:

  • nazwa użytkownika,
  • hasło,
  • adres e-mail.

Uzupełnij je i przejdź dalej. Broker wyśle ci na skrzynkę odbiorczą wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Wejdź w niego, a aktywujesz konto.

Krok 2: Zweryfikuj konto

Zanim przejdziesz do pełnej wersji, musisz uzupełnić profil za pomocą szczegółowych danych osobowych oraz je zweryfikować. Chodzi tutaj o:

  • imię i nazwisko,
  • miejsce zamieszkania,
  • datę urodzenia,
  • numer PESEL,
  • numer telefonu.

To wszystko.

W tym momencie uzyskujesz dostęp do portfela kryptowalut. Wystarczy, że wejdziesz w odpowiednią zakładkę.

Jednak jeśli chcesz także kupić IOTA za pośrednictwem Binance, czytaj dalej.

Krok 3: Wpłać depozyt

Będziesz potrzebować pieniędzy na rachunku inwestycyjnym, zanim dokonasz pierwszej transakcji. Wybierz metodę, która ci odpowiada i wykonaj przelew.

Jego kwota zależy od konkretnego brokera. W przypadku Binance minimalny początkowy depozyt wynosi 10 USD.

Krok 4: Kup IOTA

Gdy pieniądze znajdą się na koncie, odszukaj w ofercie brokera kryptowalutę IOTA (możesz skorzystać z wyszukiwarki). Następnie kliknij w nią, a przejdziesz do nowej zakładki.

Zawiera ona szereg szczegółowych informacji na temat wybranego aktywa, m.in. historię ceny, opinie inwestorów oraz nowe wiadomości. Kiedy zapoznasz się ze wszystkim, kliknij przycisk „Działaj”.

Pojawi się nowe okno, w którym ustalisz szczegóły transakcji. Wybierz kwotę inwestycji.

Na koniec kup IOTA.

Pamiętaj, że za pomocą Binance zainwestujesz także w inne kryptowaluty (np. bitcoin, ethereum).

Krok 5: Przelej IOTA do portfela

Po zakupie kryptowalut pozostają one na giełdzie. Jeśli chcesz przelać je do portfela Binance, kliknij jedną z otwartych pozycji.

Otworzysz w ten sposób okno, które pozwala edytować jej ustawienia. Zobaczysz tam również opcję transferu środków.

To wszystko!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Portfel kryptowalutowy — co to w ogóle jest?

Portfel z pieniędzmi Tak samo jak tradycyjny portfel służy do przechowywania pieniędzy, w portfelu IOTA przechowasz kryptowalutę.

To elektroniczna portmonetka na twoje cyfrowe środki finansowe, ale na tym nie kończą się jej funkcje.

Portfel IOTA jest ci potrzebny także do zarządzania coinem. Bez niego nie wyślesz ani nie otrzymasz cyfrowej waluty. To samo tyczy się sytuacji, w której chcesz kupić IOTA.

Oczywiście możesz trzymać kryptowalutę w portfelu giełdowym, ale wtedy więcej ryzykujesz.

Każdy portfel posiada dwa adresy: publiczny i prywatny. Publiczny działa na podobnej zasadzie, co numer konta.

Podajesz go, gdy chcesz otrzymać cyfrowe środki pieniężne. Natomiast prywatny adres jest tylko dla ciebie. Dzięki niemu zarządzasz kryptowalutami, które posiadasz.

Portfele są dostępne w formie urządzeń (np. USB), aplikacji oraz różnych serwisów, które się tym zajmują. Pierwsze uchodzą za najbezpieczniejsze, ponieważ nie mają dostępu do sieci.

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o rodzajach portfeli IOTA.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jaki portfel wybrać? Rodzaje portfeli IOTA

Imadło ściskające portfel Zastanawiasz się, która technologia przechowywania coinów sprawdzi się najlepiej w twojej sytuacji?

Poniżej przygotowaliśmy krótki opis wszystkich rodzajów portfeli. Przyswój tę wiedzę, a dużo łatwiej wybierzesz odpowiedni dla ciebie.

 

Portfel online

Ten typ portfeli jest najpopularniejszy — głównie ze względu na wygodę i łatwość obsługi. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie i już.

Giełdy kryptowalutowe często korzystają z tego rozwiązania.

Niestety wygodna obsługa oznacza tutaj mniejsze bezpieczeństwo. To dlatego, że portfel funkcjonuje w sieci, więc jest łatwiejszym celem dla hakerów.

Portfel w formie aplikacji

Jeśli nie interesują cię portfele internetowe, możesz zdecydować się na dedykowany program, który pobierasz na komputer lub telefon.

Dzięki aplikacji zarządzasz kryptowalutą bezpośrednio ze swoich urządzeń, co wydaje się nieco bezpieczniejsze niż sieć.

Niestety ryzyko wciąż jest obecne. Tego typu portfele są szczególnie narażone na działalność różnych wirusów komputerowych.

Portfele sprzętowe

Jeśli zależy ci na wysokim poziomie bezpieczeństwa, postaw na portfel IOTA w formie sprzętowej.

Zamiast łączyć się bez przerwy z siecią, robi to tylko wtedy, gdy go używasz. Dlatego portfele na urządzeniach noszą nazwę zimnych portfeli (z ang. cold wallets).

Wyglądają bardzo podobnie do tradycyjnych nośników USB. Noszą w pamięci klucze, hasła, adresy i stan depozytu.

Głównym minusem tego typu portfeli jest ich koszt. Ceny są znacznie wyższe w porównaniu do innych opcji.

Portfele papierowe

Czy portfel z kryptowalutami może istnieć na papierze? Oczywiście— i jest to prawdopodobnie najbezpieczniejsze i jednocześnie najtańsze rozwiązanie na świecie.

Portfel papierowy to po prostu adres prywatny i publiczny, który zapisujesz ręcznie lub drukujesz na kartce papieru.

Użytkownicy portfeli tego typu nie martwią się wirusami, hakerami i innymi podobnymi niebezpieczeństwami. Nie ponoszą też dodatkowych opłat za transakcje i różne płatności (obowiązuje ich tylko prowizja dla górników).

Niestety taki portfel ma też minus. Jest nim wątpliwa wygoda. Gdy chcesz kupić kryptowalutę IOTA (lub BTC itd.), musisz za każdym razem sięgać po tę kartkę i podawać adres, aby łączyć się z siecią.

Ponadto kartkę też można zgubić.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Podsumowanie

Znasz już zwycięzcę z naszego artykułu. Dzięki licznym zabezpieczeniom i kompatybilności z różnymi systemami, na to zaszczytne miano zasłużył sobie Binance.

Zapamiętaj też, że IOTA nosi nazwę „alternatywnego coina” nie bez powodu. Nie operuje na standardowej technologii blockchain, przez co polecamy ja głównie tym inwestorom, którzy mają już jakieś doświadczenie w świecie kryptowalutowym.

Jeśli dopiero zaczynasz, ale i tak chcesz kupić IOTA, zachowaj szczególną ostrożność.<

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co to jest portfel IOTA?

Jak sama nazwa wskazuje, to cyfrowa wersja tradycyjnego portfela. Przechowujesz w nim kryptowalutę IOTA. Co więcej, dzięki niemu dokonujesz płatności oraz zarządzasz swoim depozytem.

Jakie rodzaje portfeli znajdę na rynku?

Portfele dzielą się na gorące i zimnie. Pierwsze mają stałe połączenie z siecią (np. portfel online czy portfel w formie aplikacji). Drugie są odłączone od sieci (np. portfel sprzętowy lub papierowy).

Gdzie mogę kupić IOTA?

Jednym z najlepszych miejsc do kupna IOTA jest Binance. Broker pozwala nie tylko inwestować w prawdziwą kryptowalutę, ale także spekulować odnośnie jej kursu poprzez kontrakty CFD.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.