Jak wypłacić Bitcoin? Bez podatku? Na konto; Na PayPal

Jeśli zakupiłeś Bitcoina i trzymasz go w portfelu, z pewnością zadajesz sobie pytanie: jak wypłacić pieniądze? Poniżej podajemy kilka sprawdzonych sposobów.

Możesz kupować lub sprzedawać Bitcoina z pomocą kantoru, dokonać wymiany na giełdzie kryptowalut lub u sprawdzonego brokera. Możesz też wypłacić go z Bitomatu.

Dowiesz się też jak sprzedać Bitcoina anonimowo i bezpiecznie. Każda z form wymiany kryptowalut ma swoje mocne i słabe strony. Sprawdź, na co zwrócić uwagę. Zachęcamy do lektury.

Jak wypłacić Bitcoin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą darmową platformę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Bitcoin na liście aktywów.
 5. Wpłacaj i wypłacaj środki bez ograniczeń.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Bitcoin 2024

Jak można wypłacić BTC w Polsce?

Bitcoina można wypłacać w Polsce na trzy sposoby. Najbardziej popularne do tego celu są bitomaty i kantory kryptowalutowe, gdzie możemy wypłacić BTC bezpośrednio w postaci gotówki. Zasadniczo nie różni się to od tradycyjnego odbioru przekazu pieniężnego czy wypłaty środków z naszej karty kredytowej.

Z kolei na giełdzie kryptowalut możemy albo poszukać kupca na naszego Bitcoina lub wymienić na jedną z dostępnych walut (PLN, EUR, USD itd.)

Poniżej opisujemy szczegółowo każdy z tych trzech sposobów wymiany BTC na PLN.

Jak wypłacić Bitcoin na konto bankowe?

Bitcoin i dolary Macie już Bitcoiny w swoim portfelu. Wciąż rosną w siłę, ale z jakiegoś powodu potrzebujesz je wypłacić. Zaczynasz zastanawiać się, w jaki sposób możesz to zrobić? Gdzie? Bo przecież nie pójdziesz do banku…

Każdy, kto handluje kryptowalutami lub je posiada, szuka najbardziej bezpiecznego i szybkiego sposobu jak wypłacać Bitcoin na konto bankowe.

Drogi, które można podjąć, aby przeprowadzić taką wypłatę, zależą jednak w dużym stopniu od tego, gdzie takie aktywa kryptowalutowe są przechowywane i w jakim kraju.

Nie znasz jeszcze podstaw? Sprawdź nasz poradnik “kryptowaluty

Love Hate Inu – memecoin z potencjałem na duże zyski

love hate inu logo Platforma Love Hate Inu to innowacyjne rozwiązanie w branży sondaży. Uczestnicy mogą głosować na różne, często kontrowersyjne tematy. Projekt jest skierowany także do firm, które otrzymują możliwość przeprowadzenia ankiet wśród swoich klientów.

Jak to działa? Użytkownicy stakują tokeny, aby wziąć udział w głosowaniu. System oddawania głosów jest bezpieczny i anonimowy.

Memecoin LHINU jest dostępny w przedsprzedaży, która przyciąga zainteresowanie wielu inwestorów. Zespół Love Hate Inu udostępnił aż 90% całkowitej podaży monet.

DeeLance – platforma, która umożliwia nawiązanie współpracy na rynku freelancerów

deelance logo Freelancing staje się coraz bardziej popularny. Istnieje kilka platform, które pośredniczą w nawiązywaniu współpracy między firmą a freelancerem.

Nowością na rynku jest DeeLance. Platforma oferuje niskie koszty, bezpieczeństwo, szybkie płatności i dostęp do świata metaverse.

Natywnym tokenem projektu jest DLANCE. Kupisz go w trwającej przedsprzedaży. Pozostało tylko kilka dni do kolejnego etapu i wzrostu ceny.

Ecoterra – innowacyjna aplikacja Recycle2Earn

ecoterra logo Twórcy projektu Ecoterra wykorzystują technologię blockchain do promowania ekologicznej postawy. W tym celu powstała innowacyjna aplikacja Recycle2Earn, kompatybilna z automatami do recyklingu RVM. Maszyny są dostępne na całym świecie.

Użytkownicy, którzy zdecydują się skorzystać z tego rozwiązania, zostaną nagrodzeni tokenami ECOTERRA.

Nie przegap okazji do nabycia kryptowaluty ECOTERRA w niskiej cenie. Dołącz do trwającej przedsprzedaży, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów.

Plusy i minusy wypłacania bitcoinów na konto bankowe

Wydaje Ci się, że wypłata na konto bankowe jest najlepszym i niezawodnym sposobem przekazywania swoich zysków z kryptowalut? Nie koniecznie musi być to prawda.

Przeczytaj, jak zarabiać na kryptowalutach!

W rzeczywistości rzeczy nie zawsze są takie, jak się na początku wydają. Rozważmy zalety i wady związane z bezpośrednimi wypłatami bankowymi.

Plusy:

 • Prostota. W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada konto bankowe. Oznacza to, że nie trzeba się męczyć z zakładaniem nowego konta w jakimś systemie płatności online czy innym.
 • Szybko dostępne. Po przetworzeniu przelewu bankowego wystarczy szybka wycieczka do lokalnego oddziału lub bankomatu, aby wypłacić ustaloną kwotę.

Podczas gdy te dwie zalety są godne uwagi, nie ma wielu innych, na które można by się powołać. Zauważ, że wady, choć są mniej oczywiste, szybko przewyższają te pierwsze.

Minusy:

 • Stan kontroli. Jeśli jeszcze się z tym nie zetknąłeś, szybko zdasz sobie sprawę, że większość krajów nakazuje obecnie ścisłą kontrolę transakcji kryptowalutowych – zwłaszcza Bitcoin. Zasadniczo nie możesz po prostu podjąć decyzji o przelaniu środków na swoje konto wymiany kryptowalut, ponieważ najpierw musi to zostać zatwierdzone przez przepisy kraju zamieszkania. Równie dobrze możesz spotkać się z odmową przeprowadzenia transakcji w momencie otrzymania środków. Samo podejrzenie o powiązanie Twoich środków z kryptowalutą lub firmą handlującą kryptowalutami wystarczy, aby uzasadnić blokadę na Twoim koncie. W takim przypadku bank może oznaczyć Twoje konto i poprosić o dodatkową weryfikację transakcji.
 • Kontrola podatkowa. Nawet jeśli uda Ci się wypłacić środki za pośrednictwem banku, nadal nie jesteś całkiem wolny od rozliczeń. Wiele krajów żąda bowiem zapłaty podatku od tych środków. Nie ma większego znaczenia, czy zyskałeś, czy straciłeś na swoich giełdach kryptowalutowych – musisz tylko być w stanie to udowodnić.
 • Potencjalne niebezpieczeństwo. Handel kryptowalutami (przeczytaj więcej o bitcoin trading!) miał w przeszłości swój udział w skandalach związanych z praniem brudnych pieniędzy i oszustwami, które ustanowiły całkiem sporo “brudnych” precedensów dla branży.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Większość z nich w rzeczywistości powstała z fałszywego przekonania, że Bitcoin i inne kryptowaluty oferują całkowitą anonimowość (tutaj przeczytasz opinie użytkowników bitcoin).

Głównym niebezpieczeństwem, na jakie może być narażony odbiorca płatności, taki jak Ty, jest to, że możesz wziąć udział w takich operacjach, nawet o tym nie wiedząc.

Nasz główny cel jest bardzo podobny do Twojego celu - zminimalizować wszelkie ryzyko przy wypłacie gotówki w kryptowalutach. Więc jak to działa?

Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najprostszy i najbezpieczniejszy sposób przelania naszych aktywów z „portfela” na konto bankowe przez platformę InPay.

Aby przelać bitkojny z portfela na swój adres bankowy, należy:

Otworzyć w przeglądarce stronę: https://inpay.pl/rachunki/.

W oknie ” RACHUNEK ODBIORCY ” podać numer konta bankowego, na który chce się przelać pieniądze.

 • W okienku tytuł wpisać cel przelewu.
 • W okienku „kwota” należy wpisać sumę, jaką chcemy przesłać – kwotę wpisujemy w złotówkach (PLN).
 • W okienku e-mail wpisujemy adres mailowy, na który chcemy otrzymać potwierdzenie transakcji od InPay.
 • Akceptacja regulaminu
 • Klikamy „Zapłać teraz” (WYKONAĆ)

Po kliknięciu „wykonać” generuje się jednorazowy kod QR wraz z kwotą w Bitcoinach oraz adresem, na jaki mamy wysłać aktywa (BTC). Następnie wchodzimy na nasz portfel, skanujemy kod QR oraz wysyłamy zadeklarowane środki na nasze konto bankowe.

Na adres mailowy, który podaliśmy na platformie InPay, otrzymujemy dwa maile – pierwszy to potwierdzenie wykonania transakcji oraz drugi – potwierdzający dokonanie wpłaty na wskazany adres bankowy.

Możesz również skorzystać z usługi Bitlude, dzięki której środki zostaną dostarczone na twój portfel lub konto bankowe w kilka minut. Usługa dostępna jest w ponad 25 bankach polskich.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Przeczytaj również:

Jak wypłacić bitcoina (BTC), zyskując dostęp do gotówki?

Jeśli masz w portfelu kryptowaluty i chcesz je wypłacić w gotówce, wystarczy, że skorzystasz z bitomatu.

Zastanawiasz się jak wypłacić Bitcoin z bankomatu? Zasada działania jest prosta.

Wypłata lub wpłata Bitcoina działa dokładnie tak jak w bankomacie/ wpłatomacie. Możesz tu kupić i sprzedać kryptowaluty za gotówkę.

Bitomaty są ulokowane w większych miastach Polski, ale niestety nie ma ich wiele. Adres bitomatów blisko Ciebie znajdziesz w internecie.

Obecnie w Polsce jest około 60 bitomatów. Znajdziemy je w większych miastach. Bitomaty są między innymi w Warszawie (15), w Poznaniu i Krakowie (po 5), we Wrocławiu i Łodzi (po 4).

Poza tym znajdują się jeszcze m.in. w Gdańsku, Gliwicach, Gorzowie, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie.

Dowiedz się, jak kupić bitcoin!

Jak wpłacić lub wypłacić kryptowaluty w Bitomacie?

Jak wpłacić lub wypłacić kryptowaluty w Bitomacie Kupno w Bitomacie jest bardzo proste - wystarczy wybrać opcję Buy Bitcoin i podać swój portfel (w postaci kodu QR do zeskanowania) włożyć do bitomatu odpowiednią ilość gotówki. Ilość BTC będzie się aktualizowała podczas dokładania gotówki. Gdy mamy już wystarczającą ilość należy potwierdzić transakcję.

Zastanawiasz się też jak wypłacić pieniądze z Bitcoin w Bitomacie? Wymiana kryptowaluty na gotówkę (sprzedaż) jest nieco bardziej skomplikowana. Wybieramy opcję Sell Bitcoin, a następnie podajmy kwotę, za jaką chcemy sprzedać bitcoiny.

Ilość bitcoinów do sprzedaży będzie aktualizować się wraz ze zmianą kwoty na ekranie. Po uzyskaniu odpowiedniej kwoty musisz przejść proces uwierzytelnienia (przez e-mail lub SMS).

Po dokaniu weryfikacji bitomat poda nam numer portfela, na które trzeba wysłać sprzedawane bitcoiny. Najlepiej zeskanować QR kod z portfelem i przelać środki za pomocą używanej przez nas aplikacji bitcoin.

Następnie ponownie wybiersz opcję Sell Bitcoin. Użyć tego samego sposobu uwierzytelnienia - gotówka zostaje wypłacona.

Zanim udasz się do konkretnego bitomatu, dobrze jest najpierw sprawdzić aktualny stan gotówki na stronie operatora (FlyinAtoms albo ShitcoinsClub).

 

Czy w Bitomacie możesz wymieniać tylko Bitcoiny? Czy można wymieniać inne kryptowaluty?

To zależy od danego bitomatu. Niektóre z nich obsługują wyłącznie portfele bitcoin, a inne mają również opcję wymiany popularnych altcoinów takich jak Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), czy Dash (DASH).

Czy korzystanie z bitomatu kosztuje?

Tak jak w przypadku bankomatu musimy liczyć się z tym , że może zostać pobrana prowizja. To zależy od bitomatu, ale opłata wynosi zwykle od 3 do 5% od transakcji. Także wpłata BTC w Bitomacie może się wiązać z opłatami - dlatego zanim skorzystasz z bitomatu sprawdzić to dokładnie.

Warto przeliczyć, czy taniej nie wyjdzie nam transfer z portfela kryptowalut np. na konto walutowe w banku, czy na PayPal (umożliwia to między innymi Coinbase).

Jaka jest najniższa kwota wymiany w bitomacie?

Najlepiej to sprawdzić w przypadku konkretnego bitomatu. Zwykle jest to wielokrotność 100 złotych - czyli nie wpłacimy ani nie wypłacimy mniej niż 100 złotych.

Jak zlecić przelew cyfrowej waluty na inne konto?

bitbay Możesz to zrobić na przykład za pośrednictwem Bitbay. Jak wypłacić bitcoin z bitbay? To bardzo proste.

Do przelewu będzie Ci potrzebny adres odbiorcy lub kod QR odbirorcy.

Po wejści na platformę BitBay adres można sprawdzić klikając w "BTC", a następnie "Wpłata".

Aby zlecić przelew, należy wybrać opcję "Wypłata", uzupełnić kwotę oraz adres odbiorcy. Koniecznie sprawdź, czy adres odbiorcy, został na pewno dobrze wpisany.

Wypłata Bitcoina za pośrednictwem giełd kryptowalut

Giełdy kryptowalut to najpopularniejsze miejsce sprzedaży, zakupu i wymiany Bitcoinów. Takich giełd w Polsce jest już dużo. Do najpopularniejszych należą BitBay, Binance, Coinbase, CoinDeal i BitClude.

Są one bezpieczne i pozwalają na kontakt z obsługą klienta, zapewniając szybkie i bezproblemowe transakcje.

Aby wymieniać Bitcoina na pieniądze fiducjarne na giełdzie kryptowalut, najpierw musimy założyć konto i przelać tam BTC z naszego portfela. W przypadku giełd konieczna jest weryfikacja danych osobowych użytkownika.

Najczęściej trzeba przesłać dokument tożsamości i adresu miejsca zamieszkania. Gdy to już jednak zrobisz, możesz zacząć wykonywać transakcje.

Na giełdzie kryptowalut, mamy kilka opcji wypłaty BTC. Możemy albo skorzystać z opcji P2P (peer to peer) i znaleźć kupca, który zaoferuje nam zadowalającą kwotę w PLN. Czasami jest to lepsza cena niż ta oferowana w bitomatach i kantorach.

Po zaakceptowaniu wymiany natychmiast otrzymujemy przelew bezpośrednio na nasze elektroniczne konto bankowe. Druga opcja jest taka, że wypłacamy gotówkę z dowolnego bankomatu za pomocą BLIK.

Za pomocą giełdy możemy wypłacić Bitcoin na portfel lub wymieniać go różnych parach walutowych na przykład na euro, lub dolarach, a następnie przelać na nasze konto walutowe.

Binance

binance coin logo

Jako że Binance jest największym na świecie centrum handlu bitcoinami pod względem wolumenu transakcji, spełni oczekiwania inwestorów, którzy poszukują możliwości zakupu BTC.

Ale nie tylko, bowiem ta dynamiczna platforma handlowa posiada w ofercie ponad 500 różnych kryptowalut i regularnie wzbogaca swój asortyment o nowe monety.

Jakby tego było mało, giełda oddaje do twojej dyspozycji możliwość handlu na rynku spot, margin, futures oraz opcji. Ponadto udostępnia szereg usług Web3, takich jak staking, kopanie kryptowalut, rynek NFT i wiele więcej.

Binance wyróżnia się także jednymi z najniższych opłat handlowych w branży. Standardowa prowizja wynosi tylko 0,1%, ale obniżysz ją jeszcze o 25%, jeśli posiadasz natywne tokeny giełdy — BNB.

Istotne jest również to, że Binance kładzie duży nacisk na ochronę środków użytkowników.

Zabezpieczenia takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), biała lista adresów czy procedura uwierzytelniania SMS są tutaj standardem.

Bezpieczeństwo jest dodatkowo wzmocnione dzięki przechowywaniu kryptowalut w trybie offline oraz wewnętrznemu mechanizmowi ubezpieczeniowemu, znanemu jako Secure Assets Fund for Users (SAFU).

Jedyną wadą Binance są wątpliwości regulacyjne, z powodu których giełda musiała ograniczyć działalność w niektórych krajach.

Zalety:

 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Niska prowizja transakcyjna (0,1%);
 • Dużo możliwości handlu do wyboru (spot, margin, futures, opcje);
 • Multum dodatkowych usług Web3;
 • Liczne zabezpieczenia chroniące środki klientów.

Wady:

 • Problemy regulacyjne w niektórych krajach;
 • Skomplikowana platforma handlowa (szczególnie dla nowicjuszy).

Wypłata Bitcoina w kantorze

Wpłata w kantorze to prosta metoda, aby wymienić nasze BTC na gotówkę. Pamiętaj jednak, że cenę ustala właściciel kantoru i nie zawsze jest on zgodna z obecnym kursem.

Aby sprzedać BTC, wystarczy wejść na stronę kantoru kryptowalut, wybrać sprzedaj BTC i podać kwotę bitcoin, jaką chcesz wymienić albo od razu kwotę w złotówkach, jaką chcesz wypłacić, a wartość zostanie automatycznie przeliczona.

Można również znaleźć stacjonarne kantory w wielu dużych miastach. Największą popularnością w Polsce cieszą się stacjonarne kantory kryptowalut FlyingAtom.

W kantorach możemy wypłacić gotówkę za nasze BTC anonimowo, ale tylko do kwoty 15 000 EUR. Transakcji powyżej tej kwoty są dodatkowo weryfikowane.

Dzieje się tak zgodnie z obowiązującą w całej Unii Europejskiej Dyrektywą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. Dyrektywa AML).

Jak anonimowo wypłacić Bitcoin?

Zastanawiasz się jak wypłacić anonimowo bitcoin i czy w ogóle jest to możliwe?

Z pewnością jednym z powodów, dla których w ogóle zainteresowałeś się Bitcoinem, jest anonimowość sieci blockchain.

Jednak w rzeczywistości Bitcoin i jego system zapewnia pseudoanonimowość. Co to oznacza?

Czy można zadbać o całkowitą prywatność? Tego dowiesz się poniżej.

Jak zachować anonimowość?

Oto kilka sposobów, które pomogą ci ochronić prywatność podczas transakcji w blockchainie.

1. Przy każdej transakcji zmieniaj adres

To spowoduje, że śledzący będzi mógł prześledzić tylko jedną transakcję wstecz, a nie będzie znał wszystkich twoich przelewów.

Adres transakcji jest twoim indywidualnym kodem w sieci blockchain.

Dlatego można z nim powiązać z nim czyjąś tożsamość, wtedy można śledzić wszystkie przelewy wykonane przez daną osobę.

Popularne portfele Bitcoin pozwalają na generowanie nieskończonych ilości adresów. Warto korzystać z tej opcji za każdym razem.

2. Użyj sieci VPN

Wybierz usługę VPN (Virtual Private Network), do której nie musisz się logować. Plusem tej usługi jest to, że nie nie zapisuje historii twojej aktywności na swoim serwerze, ponieważ szyfruje twoje ruchy w internecie.

3. Użyj przeglądarki Tor lub Brave

To przeglądarki stworzoną przez społeczność, która stawia na anonimowe przeglądanie internetu, pozbawione inwigilacji.

Podobnie jak w przypadku VPN węzły Tora i Brave szyfrują twój ruch sieciowy. To sprawia, że wyśledzenie twojego adresu IP jest prawie niemożliwe.

Pamiętaj, że w przypadku kupowania Bitcoina w miejscach, które wymagają od ciebie podania danych osobowych (giełdy, kantory), te przeglądarki nie są zbyt przydatne.

Najlepiej sprawdzają się w przypadku sprzedaży P2P (Peer 2 Peer).

4. Użyj miksera Bitcoin

Transakcje są rejestrowane na węzłach blockchain i każdy może prześledzić po adresie skąd i dokąd została przelana kryptowaluta.

Istnieje sposób na zerwanie połączenia między nadawcą a odbiorcą. Co sprawi, że dane będą chronione.

Można uzyć do tego miksera adresów Bitcoin. Działa on na dwa sposoby:

 • Może stworzyć adres tymczasowy, pod którym ukrywa transakcję,
 • Lub zamienić monety między transakcjami, jeśli mają taką samą wartość.

Oba sposoby bardzo utrudniają śledzenie konkretnych transferów w historii blockchain. Miksowanie Bitcoina określa się też czasem jako pranie lub czyszczenie Bitcoina i jest usługą płatną.

5. Wykorzystanie konwersję do innych kryprowalut

 • Na przykład zaczynasz od 10 BTC
 • Konwertujesz BTC na XMR (Monero)
 • Dzielisz to na części po około 1500 EUR.
 • Wysyłasz każdą część na inny adres portfela.
 • Konwertujesz XMR z powrotem na BTC.
 • Wypłacasz BTC w bitomacie.

Oczywiście kwoty mogą być dużo mniejsze. Tu zaczynamy od 10 BTC dla zobrazowania sytuacji.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Który sposób wypłacania Bitcoina jest najlepszy? Podsumowanie

Z pewnością zauważyliście, że każdy ze sposobów wypłaty BTC ma swoje plusy i minusy. To która metoda będzie dla nas najlepsza, zależy od naszych potrzeb.

Jeśli najbardziej zależy nam na anonimowości, skorzystajmy z kantoru lub bitomatu oraz wykorzystajmy powyższe rady jak zachować prywatność.

Jeśli chcemy bezpiecznej platformy z obsługą klienta, wybierzmy którąś z giełd kryptowalut, sprawdzonego brokera online - jak na przykład Binance lub kantor.

Niektóre ze wspomnianych sposobów wypłacania BTC są też po prostu łatwiejsze w obsłudze, co może decydować o tym, że właśnie na niego się zdecydujemy.

Z pewnością najkorzystniej finansowo wychodzi sprzedaż Bitcoinów na giełdach kryptowalut. Minusem jest jednak szczegółowa rejestracja z podaniem danych osobowych, łącznie z wysłaniem zdjęcia dowodu. Ich obsługa może być dla niektórych zbyt zaawansowana.

Można pogubić się w wielości wyborów na takiej giełdzie. Z pewnością nie jest to dobra opcja dla początkujących inwestorów bez doświadczenia w obrocie kryptowalutami.

Lepszym rozwiązaniem dla niezbyt zaawansowanych jest skorzystanie z platformy brokerskiej, jak Binance, która bardzo intuicyjnie przeprowadza nas przez proces wypłacania Bitcoina.

Minusem jednak są pobierane prowizje za wypłaty.

Bitomaty natomiast są bardzo proste w obsłudze. Transakcje są obsługiwane natychmiastowo i w dodatku pozwalaja nam zachować anonimowość. Możemy z miejsca wypłacić gotówkę, jakiej potrzebujemy, co jest bardzo wygodne, gdy zależy nam na czasie.

Minusem jest zwykle kurs skupu Bitcoinów oraz prowizje pobierane przez operatorów.

Kantory bitcoin są rozwiązaniem gdzieś pośrodku. Z jednej strony pozwalają nam zachować anonimowość, ale tylko do kwoty 15 000 euro. Po jej przekroczeniu musimy podać nasze dane osobowe.

Minusem jest również kurs kupna i sprzedaży.

Zawsze upewnij się, jaki jest obecny kurs BTC na giełdzie, żebys mógł sprzedać za dobrą cenę.

Chociaż i tak z regóły sprzedasz Bitcoina na giełdzie w korzystniejszej cenie.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.