Poloniex – opis giełdy

1077

Poloniex to amerykańska giełda kryptowalut oferująca szeroki wybór alternatywnych walut do handlu. Często jest piątką najlepszych dostawców płynności dla altcoinów handlujących bitcoinami i oferuje szczególnie dobrą płynność dla wielu krzyżówek kryptowalut.

Poziom wykonawczy Poloniex jest anonimowy, a użytkownicy z całego świata – poza Stanami Nowy Jork, New Hampshire i Waszyngton – mogą handlować, chociaż zaczęli wymagać danych KYC. Czy to cię zniechęca? Sprawdź Binance .

Giełda Poloniex – informacje podstawowe

Na giełdzie znajdziemy ponad 60 kryptowalut

Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH)Bitcoin Cash (BCC)Litecoin (LTC)Dash (DASH)Ethereum Classic (ETC),
Ripple (XRP)Zcash (ZEC)Monero (XMR)Gnosis (GNO), Lisk (LSK)StellarNxt (NXT), DigiByte (DGB), Einsteinium (EMC2), Stratis (STRAT), Dogecoin (DOGE), NEM (XEM), Decred (DCR), OmiseGO (OMG)Steem (STEEM), Siacoin (SC), Vertcoin (VTC), MaidSafeCoin (MAID), Factom (FCT), Augur (REP)PotCoin (POT), Bytecoin (BCN), Steem Dollars (SBD), Syscoin (SYS), 0x (ZRX), GameCredits (GAME)Gas (GAS), Golem (GNT), Ardor (ARDR), Burst (BURST), Clams (CLAM), Civic (CVC), Synereo (AMP), Omni (OMNI), FlorinCoin (FLO), Nexium (NXC), LBRY Credits (LBC), Viacoin (VIA), Storj (STORJ), Counterparty (XCP), NAV Coin (NAV), Pascal Coin (PASC), Expanse (EXP), Bela (BELA), Bitcoin Plus (XBC), Peercoin (PPC), Riecoin (RIC), Bitcrystals (BCY), Radium (RADS), NeosCoin (NEOS), BitcoinDark (BTCD),
FoldingCoin (FLDC), BlackCoin (BLK), PinkCoin (PINK), Vcash (XVC), GridCoin (GRC), VeriCoin (VRC), Primecoin (XPM), HunterCoin (HUC), Bitmark (BTM), Namecoin (NMC)

Otwarcie konta

Ponieważ transakcje są ograniczone do kryptowalut, Poloniex korzysta z niezwykle prostego procesu rejestracji, bez wymagań KYC / AML stwierdzonych na giełdach fiat / kryptograficznych. Wystarczy wpisać swój adres e-mail, utworzyć hasło i kliknąć pole potwierdzające, że nie jesteś robotem i jesteś członkiem o dobrej opinii.

Przegląd oprogramowania

Ekran handlu jest bardzo inteligentny. Duma miejsca jest zarezerwowana dla dużego wykresu oferującego wiele ram czasowych, świeczników w krokach od 5 minut do 1 dnia, a także możliwość dodawania pasków Bollingera i poziomów fib. Najbardziej imponujące jest to, że obejmuje wszystkie ~ 200 par w ofercie. Po wybraniu określonej pary handlowej wykres szybko się ładuje, a księgi zamówień wyświetlane u dołu przełączają się, aby pokazać odpowiednie zamówienia kupna i sprzedaży. Istnieją zlecenia kupna i sprzedaży, a także ograniczania i odbierania zysku, a wszystko to można wykorzystać dla dowolnej pożądanej pary.

Poloniex ma trzy główne rynki – Bitcoin, Monero (XMR) i Tether (USDT). Każdy rynek jest wyświetlany we własnym polu po prawej stronie platformy, a wszystkie pary krzyżowe są wymienione poniżej. Szczególnie cieszy nas widok Tether, który naszym zdaniem oferuje znaczące innowacje na rynku, osiągając wystarczającą płynność, aby można go było zaliczyć do własnego rynku. Według stanu na kwiecień 2015 r. Wydaje się, że Poloniex stanowi prawie 100% obrotów handlowych Tether.

poloniex

Uwaga ma kilka przyjaznych dla użytkownika funkcji – użytkownicy mogą zaznaczać swoje najlepsze rynki altcoin i ograniczać wyświetlanie tylko do tych ulubionych. Podobnie jak btc-e, istnieje troll box, ale wydaje się stosunkowo oswojony, a użytkowników można zignorować, co jest fajną funkcją. Na stronie historii transakcji znajduje się sprytna funkcja analizy handlu, w której użytkownik może spojrzeć na historyczną stratę zysku dla każdej konkretnej pary transakcji w obrocie. Ponadto użytkownicy są powiadamiani za pomocą widocznego alertu o wszelkich ważnych informacjach, takich jak usunięcie monet.

Ekran „Moje salda” oferuje użytkownikom możliwość wygenerowania portfela dla dowolnego altcoina za pomocą jednego kliknięcia, które można następnie sfinansować. Wypłata jest równie prosta – wprowadź docelowy adres portfela, określ kwotę i kliknij „wycofaj”.

mobilny

Nie ma aplikacji, a projekt nie reaguje. Chociaż możesz zrobić szczyptę, będzie to wymagało dosłownie dużo szczypania i zmiany pozycji ekranu. Nie zalecane dla osób z grubymi palcami.

Jak handlować na giełdzie Poloniex

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed otwarciem konta w Poloniex w celu handlu kryptowalutami, jest to, że giełda nie oferuje par transakcyjnych fiat-to-crypto, dlatego giełda Poloniex nie jest idealna do kupowania kryptowalut za pomocą waluty fiat.

Jeśli chcesz uzyskać krypto za pomocą kart kredytowych lub przelewów bankowych, musisz użyć innej giełdy.

Jednak po uzyskaniu dostępu do walut wirtualnych możesz łatwo zdeponować je na swoim koncie w Poloniex i przystąpić do handlu.

Proces jest naprawdę prosty, Poloniex oferuje użytkownikom trzy opcje handlu na swojej platformie.

Możesz zdecydować się na zakup lub sprzedaż określonego składnika aktywów (monety lub żetonu), który chcesz handlować po obowiązujących cenach, lub możesz złożyć zamówienie limitowe na zakup lub sprzedaż aktywów powyżej lub poniżej obowiązującej ceny rynkowej.

Jak wspomniano wcześniej, giełda Poloniex ma pięć głównych rynków kryptowalut, na których można dokonywać transakcji, w tym nowo notowaną stabilną monetę USDC od Circle International.

Teraz, gdy znasz już interfejs i konfiguracje transakcji, przyjrzyjmy się funkcjom, które tak bardzo kochają inwestorzy w Poloniex.

Funkcje wymiany Poloniex

Warto zauważyć, że giełda Poloniex ma bardzo wysoką płynność i sama w zeszłym roku (2017) stanowiła większość transakcji na Tether (USDT) niż jakakolwiek inna giełda.

Układ jest również bardzo intuicyjny i przejrzysty, dzięki czemu nowi użytkownicy wymiany mogą łatwiej znaleźć drogę. Również eksperci nie będą rozczarowani prostotą.

Opłaty

Opłaty za wymianę Poloniex są jednymi z najmniejszych na rynku. Deponowanie aktywów na giełdzie jest bezpłatne.

Aby zachęcić do większej liczby transakcji na platformie, giełda zaimplementowała strukturę opłat wielopoziomowych, w której im więcej handlujesz, tym taniej robi się to z czasem, zapewniając w ten sposób, że duże transakcje handlowe są nagradzane.

Patrząc na harmonogram opłat zauważysz, że opłata jest podzielona na opłaty „twórcy” i „przyjmującego”.

Producent to osoba, która oferuje zakup lub sprzedaż określonej ilości aktywów, umieszczając je w księdze zamówień przed wymianą.

Z drugiej strony, przyjmujący to osoba, która wyraża zgodę na sprzedaż lub zakup aktywów dostępnych w księdze zamówień po podanej cenie.

Poloniex nagradza twórców za tworzenie płynności, pobierając mniej opłat w porównaniu do biorców.

Dlatego opłaty producenta wynoszą od 0,10% do zera (!). Opłaty za przyjmowanie również różnią się w zależności od wielkości obrotu i wynoszą od 0,20% do 0,10% wartości transakcji.

Dla klientów platformy marżowej ich opłaty są nieco wyższe, ponieważ muszą oni płacić odsetki od pożyczonej gotówki oprócz standardowych opłat.

Platforma pożyczkowa jest również bardzo lukratywna, szczególnie dla pożyczkodawców, którzy zarabiają odsetki sięgające nawet 15% swoich pieniędzy.

Jak wspomniano wcześniej, Poloniex nie obsługuje walut fiducjarnych, takich jak dolary czy funty (waluta rządowa).

Dlatego jeśli użytkownik chce korzystać z platformy, będzie musiał wpłacić i wypłacić w krypto.

Wpłaty i wypłaty są bezpłatne, w przeciwieństwie do większości giełd, które normalnie pobierają opłaty za wypłaty środków.

Na przykład, jeśli chcesz zdeponować lub wycofać zasób, najpierw zaloguj się na giełdzie, a następnie przejdź do przycisku „Salda” w górnym panelu nawigacyjnym.

Z listy rozwijanej wybierz „DEPOZYTY I WYCOFANIA”.

Strona zawiera listę wszystkich obsługiwanych zasobów, a po prawej stronie każdego wiersza znajduje się opcja wpłaty lub wypłaty.

Wybierz odpowiedni link w zależności od intencji.

Giełda Poloniex – bezpieczeństwo

Poloniex oferuje usługi portfela, ale ze względów bezpieczeństwa nie przechowuj dużych kwot kryptowaluty na żadnej giełdzie przez długi czas.

Jako użytkownik Poloniex masz możliwość włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), a także dwustopniowego kodu bezpieczeństwa wysyłanego głównie na Twój adres e-mail.

Te dodatkowe kroki zapewnią, że za każdym razem, gdy wykonujesz ryzykowne operacje, takie jak wypłaty, robisz je świadomie, a także jest to dowód, że Ty (faktyczny właściciel) wykonujesz transakcje.

(Dodatkowe kroki są tego warte.) Jako dodatkowy środek ostrożności, Poloniex oferuje usługi przechowywania w chłodniach swoich portfeli.

Oznacza to, że klucze prywatne są przechowywane w komputerach z przerwami powietrznymi, aby zapewnić, że w przypadku ataku na giełdę za pośrednictwem cyberataków internetowych środki klientów będą bezpieczne.

Akceptowane metody płatności
Giełda Poloniex jest tak naprawdę giełdą wyłącznie kryptograficzną, dlatego wszystkie transakcje są przetwarzane w kryptowalutach.

BTC jest główną walutą płatności używaną do obliczania wolumenu transakcji i opłat za transakcje.

Obsługiwane kryptowaluty

Według CoinMarketCap, Poloniex wymienia nieco ponad 100 zasobów cyfrowych na swojej platformie.

Jednak liczba ta ciągle się zmienia w miarę dodawania kolejnych zasobów i usuwania innych.

Zalety

  • Giełda obsługuje kilka cyfrowych zasobów (CoinMarketCap zgłasza ponad 100 różnych zasobów)
  • Giełda oferuje dwie dodatkowe usługi, tj. Handel depozytami zabezpieczającymi i pożyczki, które pomagają inwestorom zwiększyć fundusze.
  • Inną rzeczą, którą pokochasz w Poloniex, jest czysty i intuicyjny interfejs.
  • Wreszcie, jako platforma wymiany, opcja kupna i sprzedaży z ograniczeniem stop-stop to miły dodatek, który pozwoli Ci jako inwestorowi wchodzić i wychodzić z transakcji w bardziej zyskownych punktach.
  • Nie należy zapominać, że opłaty na platformie są niskie i mogą być jeszcze niższe przy wyższych wolumenach transakcji.

Opinie na temat giełdy Poloniex – Podsumowanie

Dużo się dzieje na giełdzie Poloniex, ale giełda musi stawić czoła silniejszej konkurencji, że będzie musiała wprowadzać innowacje, aby utrzymać swoją pozycję na rynku.

Najnowsze wiadomości na temat regulacji przestrzeni kryptograficznej, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, zmusiły giełdę do zakazania swoim klientom z USA angażowania się w handel marżą i pożyczki.

Biorąc pod uwagę, że większość klientów ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, oznacza to, że straci wielu klientów.

Poza tym Poloniex ma wiele do zaoferowania jako giełda z kilkoma wadami, które wielu inwestorów może zignorować i skupić się na ogromnych zaletach, które oferuje. To solidna wymiana.