Kurs i cena Monero – aktualny wykres i notowania

917

Handel Monero to atrakcyjna strefa, ponieważ deweloperzy stwierdzili, że nie pozwolą na wydobycie Monero za pomocą ASIC. Oznacza to, że rynek będzie zawsze odczuwał wysoki popyt na Monero ze strony inwestorów. Sprawdźmy kurs kryptowaluty. Ile USD będziemy musieli dziś zapłacić za Monero?Kurs kryptowaluty Monero i cena widoczna na wykresie.

Kurs MONERO / DOLAR AMERYKAŃSKI

Wykres i notowania Monero

Prognozy cen MONERO/USD

Kurs i cena kryptowaluty Monero – podstawowe informacje

Waluta pojawiła się w kwietniu 2014 i w ciągu zaledwie roku weszła do 10 największych kryptomonet według kapitalizacji. Sukces jest wyjaśniony bardzo prosto – Monero jest najbardziej anonimową monetą na świecie.

Teoretycznie wszystkie kryptowaluty zakładają anonimowość płatności “a priori”, ale w razie potrzeby transakcje mogą być powiązane z określonymi użytkownikami i odbiorcami.

Monero rozwiązuje ten problem całkowicie i uniemożliwia śledzenie, więc transakcje są absolutnie bezpieczne. Takie podejście przyciąga klientów i przyczynia do wzrostu kapitalizacji.

Ponadto moneta jest wykorzystywana jako oficjalny środek płatniczy za usługi AppStore i iTunes Store, dzięki którym Monero uzyskał status najbardziej popularnej kryptowaluty roku 2016.

Ze względu na wysoki stopień anonimowości, istnieje plotka, że ​​nawet duże korporacje wykorzystują Monero do legalizacji swoich dochodów. Ta informacja nie jest potwierdzona, ale jak to się mówi, nie ma dymu bez ognia.

Dla traderów gra to, że obrót Monero jest stabilny, a moneta dobrze nadaje się do jakiejkolwiek transakcji. Płynność rynku jest wysoka, ale szczyty nie różnią się zbyt od wartości średnich. Znaczy to, że ryzyko dużych strat jest wykluczone.

Twórca monety, Ricardo Spagny, wielokrotnie mówił, że nie jest zwolennikiem sztucznego szumu wokół Monero i centralizacji monety.

Z tego powodu moneta jest uważana za jedną z najbardziej renomowanych i stabilnych. Potwierdzeniem są to nie tylko słowa, ale także działania deweloperów. XMR wykorzystuje unikalny algorytm kryptograficzny i wiele innowacji technologicznych.

Niektóre z nich zostały nawet pożyczone przez Microsoft. Oficjalnie nie zostało to też potwierdzone, ale fakt, że o tym mówią w ​​sieci, wskazuje na jakość produktu.

Moneta stała się podstawą do tworzenia wielu internetowych platform wydobywczych. Pierwszym projektem w tym kierunku stał się Coinhive JavaScript. Użytkownicy tej platformy wydobywają XMR bez specjalistycznego sprzętu.

Oznacza to, że Monero stała się najbardziej zdecentralizowaną monetą i jest w stanie zrealizować cele, dla których kiedyś został stworzony Bitcoin. Nawiasem mówiąc, pierwsza kryptowaluta nie jest nawet zbliżona do postulatów zapisanych w “Białej Księdze”.

Cena kryptowaluty Monero – Co wpływa na cenę

Kapitalizacja Monero w roku 2019 wyniosła 1,5 mld USD, przy stawce 82,5 USD za jedną monetę XMR. Nie trudno obliczyć, że wartość jej jest niedoszacowana, ponieważ rynek pokazuje rozsądną ceną na poziomie 93,5 USD.

Z drugiej strony w tym samym okresie inne kryptowaluty demonstrowały tendencję spadkową, a Monero – tendencję wzrostową. Fakt ten wskazuje, że moneta nie jest związana z ceną Bitcoinа, ale jedynie zależy od całkowitego popytu.

Ten aspekt jest bardzo ważny dla handlowców, ponieważ handel tym koinem odbywa się według tych samych zasad, co pracuje w przypadku aktywów klasycznych. Moneta jest idealna dla tych handlowców, którzy mają już pewne doświadczenie, ale chcą spróbować czegoś innego.

Innym interesującym aspektem jest regulacja prawna. Im większa presja występuje ze strony rządu na kryptowaluty, tym wyższa cena staje się na XMR. Powiązano to z faktem, że zakazanie pieniądza tego cyfrowego jest fizycznie niemożliwym.

Państwo może tylko monitorować i karać użytkowników, ale w przypadku Monero nie będzie to działać. Użytkownicy są w pełni chronieni i mogą być pewni swojego bezpieczeństwa. Dlatego handel XMR zawsze będzie tak bardzo atrakcyjny.

Czynnikami wpływającymi na kurs Monero jest konkurencja. Monero to pierwszą anonimową walutą, ale nie wcale jedyną. W związku z tym występuje odpływ użytkowników, co zmniejsza ogólną kapitalizację i zmienność.

W pełni ten trend jeszcze się nie ujawnił, ale w przyszłości być może pojawi się prawdziwa alternatywa dla Monero, więc ryzykowne jest wykorzystanie monety do długoterminowych inwestycji.

Moneta jest idealna do handlu w średnich i krótkich terminach czasowych. Dlatego każdy doświadczony handlowiec musi mieć Monero w swoim portfelu.