Polscy przedsiębiorcy będą mogli w większym zakresie korzystać z dużych mocy obliczeniowych i nowoczesnych technologii chmurowych

613

Polscy przedsiębiorcy będą mogli czerpać większe korzyści z wysokiej mocy obliczeniowej i nowoczesnych technologii chmurowych. Będzie to możliwe dzięki przejęciu Google jako strategicznego partnera polskiej firmy – National Cloud Operator. Jest to spółka utworzona przez Polski Fundusz Rozwoju i PKO Bank Polski.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys podkreśla, że ​​polskie małe i średnie firmy rzadko korzystają z technologii chmurowych. Dodał, że firmy te skorzystają najbardziej na nowym projekcie, ponieważ nie mają pieniędzy na sfinansowanie własnej infrastruktury. Prezes PFR zapewnił, że dane przechowywane w chmurze będą bezpieczne.

Prezes banku PKO BP Zbigniew Jagiełło ma nadzieję, że dostęp do nowoczesnych technologii pozwoli na szybszy rozwój krajowych przedsiębiorstw. Powiedział, że ogłoszona umowa była kamieniem milowym w rozwoju polskiej gospodarki.

Ogłoszona umowa zakłada, że ​​Google otworzy tzw. „Region Google Cloud” w Warszawie. Będzie to pierwsza instalacja globalnego przetwarzania w chmurze publicznej w Europie Środkowej.