Akcje: Boeing

Wartość i aktualna cena akcji widoczna podczas notowań na wykresie cenowym

1423

Boeing Company to firma działająca w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym. Firma projektuje i produkuje samoloty komercyjne, samoloty wojskowe, pojazdy kosmiczne, sprzęt wojskowy oraz świadczy usługi. Spółka działa w ramach następujących segmentów organizacyjnych: Samoloty komercyjne, obronne, kosmiczne i bezpieczeństwa (BDS), samoloty wojskowe Boeinga (BMA), systemy sieciowe i kosmiczne (N&SS) oraz globalne usługi i wsparcie (GS&S), a także Boeing Capital (BCC). Segment komercyjny spółki (BCA) zajmuje się przede wszystkim projektowaniem, produkcją i sprzedażą samolotów cywilnych oraz świadczeniem usług związanych z lotnictwem komercyjnym. Segment BDS zajmuje się głównie badaniami, projektowaniem, produkcją, modyfikacją i wsparciem technicznym produktów dla projektów wojskowych i kosmicznych. Spółka oferuje również usługi związane z licencjonowaniem, leasingiem i wsparciem inwestycyjnym w ramach segmentu BCC.

Kurs Akcji Boeing

Wykres i notowania spółki The Boeing Company

Prognozy i analiza

Akcje Boeing – analiza fundamentalna

Profil akcji: The Boeing Company

Boeing z siedzibą w Chicago jest największym na świecie producentem cywilnych i wojskowych samolotów i helikopterów oraz producentem i dostawcą technologii obronnych i kosmicznych. Firma została założona w 1916 roku i dostarcza cywilne Boeingi 747, 767, 777, 787, F-18 Super Hornet, F-15 Strike Eagle, C-17 Globemaster i AH-64 Apache oraz CH-47 Chinook lub śmigłowce bojowe.

Boeing Company
Państwo Stany Zjednoczone
Stan Illinois
SiedzibaChicago
Data założenia1916
Forma prawnaspółka akcyjna
Zatrudnienie165 500 osób (2020)
ISINUS0970231058
Symbol akcjiNYSE: BA

Boeing produkuje również rakiety, wyrzutnie, zintegrowane systemy obronne, satelity, statki kosmiczne, komponenty wojskowe i lotnicze. Jednocześnie opracowuje i dostarcza najlepsze systemy informacyjne i komunikacyjne dla szerokiej gamy swoich produktów oraz, jako dostawca usług dla NASA, obsługuje na przykład Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS.

Akcje i notowania spółki Boeing – Informacje podstawowe

Międzynarodowa firma Boeing została założona w 1916 roku. Globalny gigant przeszedł długą drogę i jest obecnie jednym z liderów branży. Firma zajmuje się produkcją, naprawą i obsługą samolotów pasażerskich i wojskowych. Produkuje również satelity i elementy obrony przeciwrakietowej. W ofercie firmy znajdują się również środki wykorzystywane dla lotów kosmicznych. Akcje Boeing Company należą do kategorii „blue chip”. Są popularne wśród dużej liczby traderów.

Firma Boeing posiada 45% udziału w całym rynku lotnictwa cywilnego i wojskowego. Główne obszary zainteresowania obejmują loty komercyjne, bezpieczeństwo, obronę i usługi globalne. Posiada również spółkę zależną BoeingCapital, która działa w sektorze finansowym. Specjalizuje się w finansowaniu różnych projektów i rozwiązywaniu powiązanych zadań.

Segment kosmiczny i wojskowy obejmuje rozwój statków kosmicznych i urządzeń obronnych. Korporacja Boeing jest twórcą systemów kontroli i instaluje systemy ochrony w strefach konfliktów wojskowych.

Sektory usługowe na rynku globalnym obejmują prace remontowe, dostawy części zamiennych, szkolenia pilotów, modernizację samolotów pasażerskich itp. Spółka zależna BoeingCapital zajmuje się zarządzaniem ryzykiem portfeli kredytowych i prowadzi działalność inwestycyjną. Poziom kapitalizacji korporacji przekroczył już 217 mld USD.

Początkowo Boeing był małą firmą założoną przez mechanika lotniczego Williama Boeinga. Twórca przyszłego globalnego giganta marzył o zaprojektowaniu własnego samolotu. Pierwsze maszyny latające firmy były dość proste. Były wykonywane z tkaniny i sklejki. Jednak w swoim czasie były uważane za niezawodny i łatwe w użyciu. Dlatego produkty Boeinga szybko zyskały popularność.

Pierwszy samolot pasażerski został zaprojektowany w latach 30. XX wieku. Nazywał się Boeing 247. Był niezawodny i bezpieczny. Po jego wydaniu firma znacznie umocniła swoją pozycję na rynku. W 1938 r. korporacja zbudowała pierwszy hydroplan. Podczas II wojny światowej robiła samoloty wojskowe dla armii USA. To ona zaprojektowała legendarny bombowiec B-52. Po zakończeniu wojny popyt na samoloty wojskowe spadł, ale firma nie opuściła tego rynku.

Obecnie korporacja działa na rynku transportu komercyjnego i cywilnego. Korporacja była aktywnie zaangażowana w projekty takie jak SpaceShuttle i Apollo. Lądowanie na Księżycu jest zasługą inżynierów Boeinga.

Akcje korporacji pojawiły się na giełdzie po pojawieniu się pierwszego samolotu do transportu pasażerskiego w 1934 roku. Kiedy odbyła się pierwsza oferta publiczna, firma była już dobrze znana na rynku. Dlatego papiery wartościowe Boeinga szybko wzrosły w cenie.

Akcje spółki za całą swoją historię wykazywały szybki wzrost. Czasami ceny papierów wartościowych Boeinga spadały w cenie. Jednak szybko odzyskiwali swoją wartość i pokonywali kolejne rekordowe poziomy. W latach 2016-2019 notowania akcji Boeinga wzrosły ze 120 USD do 370 USD.

Aby skutecznie handlować tymi papierami wartościowymi, musisz użyć analizy technicznej i fundamentalnej. Nie zapomnij również o zasadach zarządzania pieniędzmi. Nie zaleca się ryzykować w jednej transakcji kwoty przekraczającej 10% depozytu. Prawidłowa analiza i skuteczne zarządzanie pieniędzmi pozwoli zminimalizować straty i zwiększyć zyski.

Historia spółki

Spółka Boeing zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i sprzedażą samolotów i wyrobów związanych z obronnością. Została założona w 1916 r. przez Williama Boeinga jako Pacific Aero Products Co. z siedzibą w Seattle, gdy Boeing zaczął projektować i konstruować własne samoloty. Rok później, gdy Stany Zjednoczone przystąpiły do I wojny światowej, firma dostarczała hydroplany dla amerykańskiej marynarki. Boeing w dalszym ciągu projektował i konstruował samoloty, stając się liderem w produkcji samolotów komercyjnych i wojskowych, a później zajął się także produkcją rakiet i satelitów.

Boeing wprowadził swój najbardziej znany odrzutowiec komercyjny 747 w 1970 r. i od tamtego czasu dostarczył około 1400 takich maszyn. Boeing w dalszym ciągu wytwarza samoloty 737, 747, 767, 777 i 787 Dreamliner przeznaczone na rynek komercyjny, a także wiele produktów związanych z kosmonautyką, obronnością i bezpieczeństwem.

Inwestowanie w akcje spółki Boeing: Co trzeba wiedzieć

  • Roczne i kwartalne sprawozdania finansowe to jedne z najważniejszych materiałów do analizy przy ocenie wyników spółki i przewidywaniu zmiany cen akcji. Sprawozdania z zysków spółki Boeing są w dalszym ciągu korzystne.
  • Globalny popyt na samoloty jest jednym z głównych czynników zapewniających atrakcyjność akcji spółki Boeing. Wzrost długoterminowy popytu na samoloty komercyjne, zwłaszcza w krajach rozwijających się, będzie wymagał dostarczenia w nadchodzących dziesięcioleciach tysięcy nowych samolotów. Boeing, jako największy na świecie producent samolotów komercyjnych, prawdopodobnie będzie zaspokajał ten popyt w znacznej części, co zapewni wzrost i zysk na wiele lat.
  • Konstruowanie i wytwarzanie nowych produktów będzie sprzyjać rozwojowi w przyszłości. Spółka ostatnio zwiększyła dywidendy o 50%, co jest dobrym znakiem.
  • Sukces spółki Boeing bazuje na wynikach jej aktualnej floty i obietnicy wprowadzania innowacji w przyszłości. Problemy techniczne z jednym z samolotów lub opóźnienie w produkcji nowych wyrobów będą mieć negatywny wpływ na ceny akcji w krótkim okresie, lecz prawdopodobnie nie powstrzymają wzrostu długoterminowego.
  • Wzrastające ceny paliw skłaniają konkurencję do projektowania bardziej oszczędnych samolotów i paliw alternatywnych. Zarząd spółki Boeing zapowiedział nawiązanie współpracy z producentami biopaliw na całym świecie w celu przetestowania bardziej wydajnego, alternatywnego biopaliwa. Inwestorzy powinni śledzić rozwój wydarzeń w tym sektorze, a także inne aktualności dotyczące spółki Boeing.

Każdy, kto chce inwestować w akcje spółki Boeing, powinien dokonać starannej analizy warunków rynkowych i historii spółki przed zawarciem transakcji.