Akcje Intel

440

Intel Corporation jest firmą, która opracowuje i produkuje produkty i technologie, takie jak rozwiązania w chmurze. Spółka działa w segmentach: Client Computing Group (CCG), Data Center Group (DCG), Internet of Things Group (IOTG), Non-Volatile Memory Solutions Group (NSG), Intel Security Group (ISecG), Programmable Solutions Group (PSG), New Technology Group (NTG) i innych. Firma oferuje platformy komputerowe, sieciowe i komunikacyjne dla klientów OEM i ODM, dostawców usług komunikacyjnych i cloudowych, a także dla klientów z branży produkcyjnej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej. Firma oferuje platformy integrujące rozwiązania i technologie – mikroprocesory, chipy czy układy SoC. Segment CCG koncentruje się przede wszystkim na rozwiązaniach przeznaczonych dla netbooków, komputerów osobistych, tabletów czy telefonów.

Kurs akcji Intel

Wykres cenowy i notowania Intel

Prognozy i analiza cen akcji Intel

Notowania Intel – Analiza fundamentalna

Profil akcji: Intel Corporation

Intel Corporation
PaństwoStany Zjednoczone
StanKalifornia
SiedzibaSanta Clara
Data założenia18 lipca 1968
Forma prawnaspółka akcyjna
Założyciele Intel  Gordon E. Moore oraz Robert Noyce
Giełda Papierów WartościowychNASDAQ: INTC
  • Sektor: Technologia elektroniczna
  • Branża: Półprzewodniki

Intel jest światowym liderem w produkcji półprzewodników. Nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter “integrated electronics”. Dostawca sprzętu, z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii, został założony w 1968 roku i obecnie koncentruje się głównie na produkcji mikroprocesorów. Jako lider rynku technologii cyfrowej, Intel dostarcza chipy pamięci, karty, komputery stacjonarne i systemy oprogramowania dla całej branży IT.

Produkty firmy Intel można znaleźć w korporacyjnych systemach informatycznych, centrach danych, komputerach osobistych, tabletach, smartfonach, samochodach, automatach vendingowych i placówkach służby zdrowia. Oprócz sprzętu komputerowego, oferta firmy stanowi uzupełnienie oprogramowania zabezpieczającego i integrującego technologie.

Akcje Intela należą do indeksów Nasdaq 100 i Dow Jones.

Akcje Intel — kurs i wykres

Intel Corporation jest największą międzynarodową korporacją specjalizującą się w produkcji sprzętu komputerowego. Główna siedziba firmy znajduje się w Kalifornii.

Spółka Intel Corp. z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii projektuje i produkuje urządzenia elektroniczne do komputerów, komponentów komputerowych, mikroprocesorów, mikroukładów lub mikroczipów.

Nazwa Intel składa się z dwóch skrótów, które oznaczają „zintegrowaną elektronikę”.

Mocy produkcyjne Intel Corp. Są rozmieszczone w kilku krajach: Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Irlandii, Chinach, Wietnamie, Malezji, Afryce, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej.

Dolina Krzemowa Intel Corp. oraz skuteczny marketing

Założycielem spółki Intel był legendarny Robert Noyce, współzałożyciel słynnej firmy krzemowej Fairchild Semiconductor. Noyce i pozostali 7 członków zespołu Fairchild Semiconductor rozwijają układy scalone od 1957 roku. Ich osiągnięcia spowodowały rewolucję naukową i technologiczną w produkcji półprzewodników.

Noyce i jego koledzy postanowili później założyć własną firmę, niezależną od Fairchild Semiconductor i US Navy.

Od tego czasu Intel stosuje specjalne, agresywne podejście do dystrybucji własnych produktów. Intel starała się jak najszybciej wypchnąć konkurentów z rynku. Jej podejścia marketingowe są szczegółowo opisane w nowoczesnych podręcznikach marketingowych i są nadal stosowane.

Pierwsze osiągnięcia techniczne spółki dotyczyły pamięci półprzewodnikowej. Grupa Noyce opracowała szybkie układy pamięci.

Technologiczna i naukowa rewolucja Intel Corp.

W 1971 roku japońska firma Busicom zleciła firmie Intel wykonanie specjalistycznych układów do kalkulatorów w ilości 12 sztuk. Inżynierowie Intela postanowili połączyć te obwody razem.

Od tego momentu Intel rozpoczyna seryjną produkcję mikroprocesorów Intel 4004. Wkrótce inżynierowie z Kalifornii opracowali mocniejszy mikroprocesor 8008 dla pierwszego komputera.

Koszt takiego komputera od Intel z mikroprocesorem 8008 wynosił 680 USD. Zakup komputerów osobistych od Intel był znacznie bardziej atrakcyjny niż zakup nieporęcznych i drogich komputerów firmy ENIAK.

Od 1987 roku Intel rozpoczął owocną współpracę z Microsoftem. Ta współpraca była korzystna dla obu stron i przyniosła firmie Intel miliardy dolarów.

Od połowy lat 80. Intel produkuje 32-bitowe procesory. Na początku lat 90. Intel Corp. zaczyna produkować specjalistyczny sprzęt telekomunikacyjny i płyty główne. Zysk netto korporacji w tych latach sięga ponad 1 mld USD.

W 1993 roku Intel Corp. produkuje piątą generację Pentium, która była bardzo poszukiwana. Firma osiąga fenomenalne przychody w wysokości ponad 20 mld USD i zajmuje pierwsze miejsce na świecie w swojej branży.

Intel Corp. I gospodarka światowa

Udział Intel w tej branży w światowej produkcji wynosił 40%. W 1999 roku wyniki Intela stają się częścią wskaźnika Dow Jones Industrial Average. Z początkiem nowego tysiąclecia wszystkie firmy zajmujące się produkcją komputerów zaczęły używać mikroprocesorów firmy Intel Corp.

Dziesięć lat temu, w 2008 roku, firma komputerowa z Kalifornii została globalnym gigantem i miała 75% udział w swoim rynku. Oprócz mikroprocesorów Intel Corp. zajmuje się produkcją elementów półprzewodnikowych dla przemysłu i sprzętu sieciowego. Te produkty trafiają do sprzedaży hurtowej.

Największymi nabywcami hurtowymi korporacji kalifornijskiej są Dell, Lenovo, HP. Produkty IT firmy Intel zamawiają w USA, Chinach, na Tajwanie, w Singapurze.

Intel Corp. stale rozszerza swoją działalność. Intel koncentruje się obecnie na produkcji sprzętu dla BigData. Firma gromadzi również dane, przechowuje i przetwarza informacje dla różnych organizacji rządowych i pozarządowych. Ten rodzaj działalności przynosi Intel ponad 5% zysku.

Wskaźniki finansowe korporacji Intel

W wyniku malejącego popytu na mikroczipy w Chinach akcje Intel Corp. spadły o 8%. Spadek odnotowano po raz pierwszy od siedmiu lat. Wielu analityków wiąże spadek cen akcji tej i innych firm z wojną handlową między Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Ponadto Intel Corp. odmawia sprzedaży własnych produktów chińskiej firmie Huawei.

Spółka Intel zdecydowała się na zakup nowego start-upu Barefoot Networks, który zajmuje się produkcją programów antywirusowych i chce poprawić swoje wyniki dzięki nowej akwizycji.

W dniu 2 sierpnia 2019 roku akcje Intel Corp. są sprzedawane po 51,87 USD. Analitycy rynku Forex zalecają zakup akcji tej spółki. Aby zostać akcjonariuszem Intel Corp., wystarczy zarejestrować się na platformie Maxitrade.com, i zacząć handlować z Maxitrade.com, wybierając narzędzia Intel.