Akcje Microsoft

971

Microsoft Corporation jest firmą technologiczną, która opracowuje, licencjonuje i obsługuje szeroką gamę produktów, usług i urządzeń. Spółka działa w następujących segmentach: Business Solutions, Cloud Services i Personal Computers. Firma oferuje systemy operacyjne, rozwiązania i aplikacje zwiększające wydajność, aplikacje serwerowe, rozwiązania biznesowe, oprogramowanie desktopowe i serwerowe, narzędzia programistyczne, gry komputerowe oraz szkolenia i certyfikaty dla twórców systemów i aplikacji. Firma produkuje i sprzedaje również urządzenia takie jak komputery osobiste (PC), tablety, konsole do gier, telefony i inne akcesoria. Spółka oferuje różnorodne rozwiązania biznesowe i komercyjne, w tym rozwiązania i usługi w chmurze oraz usługi doradcze.

Kurs Akcji Microsoft (MSFT)

Wykres cenowy i notowania Microsoft Corp

Prognozy i analiza cen akcji

Microsoft – Analiza fundamentalna

Profil akcji: Microsoft Corp.

Microsoft Corp. jest największą firmą programistyczną na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Redmond. Została założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paulena Allena. Firma produkuje i oferuje szeroki zakres oprogramowania dla komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów. Do najbardziej znanych produktów firmy należą system operacyjny Windows oraz pakiet MS Office Office, który zawiera aplikacje takie jak Word, Excel, Power Point i wiele innych. Microsoft tworzy oprogramowanie nie tylko na poziomie detalicznym, ale również skupia się na klientach korporacyjnych. Opracowuje aplikacje do zarządzania serwerami, aplikacje multimedialne, platformy internetowe lub środowiska programistyczne (np. Visual Studio).

Microsoft Corporation
Państwo Stany Zjednoczone
Stan Waszyngton
SiedzibaRedmond
Data założenia4 kwietnia 1975
Forma prawnaspółka publiczna
ZałożycielBill Gates
DyrektorSatya Nadella
Zatrudnienie134 944 (30 czerwca 2018)
GiełdaNASDAQ: MSFT
ISINUS5949181045

Microsoft jest właścicielem aplikacji Bing, LinkedIn i Skype Desktop Phone. W mniejszym stopniu firma koncentruje się również na produkcji sprzętu komputerowego. Najbardziej znane produkty to Tablet Surface, smartfon z systemem Windows Phone i konsola Xbox.

Akcje Microsoftu wchodzą w skład indeksu niebieskich chipów Dow Jones oraz indeksu technologii Nasdaq 100.

Historia spółki

Microsoft to jedna z czołowych na świecie firm informatycznych. Jest znana z systemu operacyjnego Windows, używanego na większej liczbie komputerów na całym świecie niż jakikolwiek inny system operacyjny. Bill Gates i Paul Allen założyli firmę Microsoft w 1975 r. w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk w celu opracowania swojego pierwszego systemu operacyjnego na potrzeby stosunkowo nowego rynku komputerów osobistych. 

W 1980 r. system operacyjny Microsoft zaczął być dodawany do nowych komputerów osobistych IBM. W latach 90-tych różne wersje systemu Windows zdominowały rynek PC. I nterfejs Windows 95 z innowacyjnym przyciskiem Start szybko zyskał popularność wśród użytkowników komputerów PC. Firma Microsoft zaczęła następnie wchodzić na inne rynki. Kablowa sieć informacyjna MSNBC, konsola do gier XBOX, smartfony i tablety to tylko niektóre z jej innowacji. 

Inwestowanie w akcje Microsoft: Co trzeba wiedzieć

  • Spółka Microsoft Corporation (MSFT) jest notowana na giełdzie NASDAQ i jest uwzględniana w trzech indeksach: Dow, NASDAQ i Dow Composite. Ceny akcji osiągnęły najwyższy poziom 180 USD za akcję w 1999 r.  
  • Analitycy polecają akcje spółki Microsoft jako długoterminową inwestycję, przewidując dalszy stabilny wzrost i wysokie dywidendy. 
  • Microsoft jest obecnie drugą firmą na świecie w zakresie rozwoju przetwarzania w chmurze (pierwszą jest spółka Amazon). Ponieważ przyszłość technologii jest ściśle związana z rozwiązaniami w chmurze, interesujące jest, czy Microsoft zdoła zostać liderem i umocnić swój udział w tym rynku. 

Ponieważ spółka Microsoft jest bardziej stabilna niż wiele innych w sektorze zaawansowanych technologii, nadal stanowi dobry wybór dla inwestycji długoterminowych. Okaże się, jak Microsoft przystosuje się do przejścia na przetwarzanie w chmurze i czy utrzyma przewagę nad takimi spółkami, jak Google i Amazon.

Każdy, kto chce inwestować w akcje spółki Microsoft, powinien wcześniej dokonać starannej analizy warunków rynkowych.