Jak zarabiać na Kryptowalutach?

751

Jak zapewne wiesz w ostatnich latach, kryptowaluty przyniosły niesamowitą stopę zwrotu, co czyni je coraz bardziej smakowitym kąskiem wśród tych, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności znacznie szybciej niż na depozycie bankowym. W tym poście pokażemy niektóre z najpopularniejszych strategii zarabiania na kryptowalutach. Jak zarabiać na kryptowalutach? Zaczynamy.

Zakup kryptowalut za gotówkę i “trzymanie” przez… jakiś czas.

To bardzo prosta strategia polegająca na zakupie kryptowalut za nasze pieniądze. Odbywa się to w taki sposób, że tworzysz konto na dowolnej giełdzie kryptowalut (więcej o wymianach w tym wpisie), kupujesz Bitcoiny, wykonując przelew ze swojego konta, a następnie możesz wymieniać zakupione Bitcoiny na dowolną kryptowalutę dostępną na platformach wymiany. Oczywiście nie musisz wymieniać Bitcoinów na inne kryptowaluty, jeśli Twoim celem inwestycyjnym jest sam Bitcoin. Następnie „przenosisz” walutę z giełdy do portfela zewnętrznego i ciągle liczysz na wzrosty. Sprzedajesz, gdy uważasz, że zwrot jest dla Ciebie wystarczający.

Zakup kryptowalut za gotówkę i trading

Handel (Trading) – czyli dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży w celu osiągnięcia zysku z każdej transakcji (granie na giełdzie). Ta strategia polega na kupowaniu bitcoinów, a następnie kupowaniu innych kryptowalut, aby zarabiać na nich tak szybko, jak to możliwe. Ta strategia wymaga specjalistycznej wiedzy, intuicji i kontroli emocji.

Kopanie kryptowalut i trading

Strategia ta polega na wykopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowaluty za pomocą koparki do kryptowaluty i wymianie tych kryptowalut na giełdzie. Wykopane (wydobyte) kryptowaluty trafiają do portfela na giełdzie, a następnie można je wymienić na bitcoiny i kupić różne inne kryptowaluty w celach spekulacyjnych.

Naszym zdaniem jest to o wiele bardziej interesująca strategia handlowa niż inwestowanie własnej gotówki. Zamiast inwestować w handel, możesz zainwestować w koparkę i handlować tylko tym, co wykopałeś. Ta strategia zapewnia pewne bezpieczeństwo kompromisowe w przypadku wszelkich strat związanych z możliwymi spadkami tradycyjnych kryptowalut. Jeśli spadki miałyby zostać zrealizowane, może wystąpić problem z zamrożonym kapitałem. Jeśli jednak mamy koparkę, zawsze możemy przełączyć ją na wydobywanie najbardziej rentownej kryptowaluty i kontynuować handel, a także pozostawić inne kryptowaluty, które odnotowują stratę w swoim portfelu, aż do odzyskania.

Kopanie kryptowalut i sprzedaż

Strategia ta polega na wykopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowaluty za pomocą koparki do kryptowaluty i wymianie tych kryptowalut na giełdzie oraz natychmiastowej realizacji zysków z wydobycia. Kryptowaluty wykopane (wydobyte) w ten sposób idź do portfela na giełdzie, a następnie wymień je na Bitcoiny i wymień Bitcoiny na gotówkę, która trafia na twoje konto przelewem. Możesz także wypłacać gotówkę bezpośrednio z bankomatu za pomocą wymiany bitcoinów na gotówkę.

Kopanie kryptowalut, trzymanie i sprzedaż po czasie

Ta strategia zarabiania polega na wykopaniu wybranej kryptowaluty lub kryptowaluty za pomocą koparki do kryptowaluty i trzymaniu tych kryptowalut na zewnętrznych portfelach poza giełdą lub zamianie na Bitcoiny i utrzymywaniu Bitcoinów poza giełdą. Trzymasz kryptowaluty, dopóki nie pomyślisz, że stopa zwrotu jest dla Ciebie wystarczająca.

Jest to jedna z najczęściej stosowanych strategii przez osoby, które „profesjonalnie” zajmują się wydobywaniem kryptowalut. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że posiadanie wydobytej waluty i sprzedaż jej w dogodnym czasie może zapewnić niewiarygodnie wysokie stopy zwrotu. Dzięki tej strategii wielu górników kryptowalut zostało milionerami.

Podsumowanie – Jak zarabiać na kryptowalutach?

Naszym zdaniem najlepszą strategią inwestowania na rynku kryptowalut jest łączenie wydobywania kryptowalut z ich retencją lub okresową sprzedażą wzrostową. Ta strategia zapewnia nam stałą podaż „gotówki” i zapewnia pewną stabilność.

Oczywiście naszej opinii nie należy traktować jako porady inwestycyjnej – za podejmowane decyzje finansowe i inwestycyjne odpowiada wyłącznie użytkownik i ponosi pełną odpowiedzialność za decyzje finansowe.

Poprzedni artykułCo to jest koparka kryptowalut?
Następny artykułPo co Ci kryptowaluty?