Kup Uniswap | Karta Kredytowa, Paypal, SMS | Cena, Notowania i Wykres

Świat kryptowalut nie przestaje zadziwiać swoim bogactwem. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, ciekawe projekty. Niektóre są naprawdę warte uwagi. Mają bardzo duży potencjał inwestycyjny ze względu na swoją użyteczność. Takim właśnie projektem jest Uniswap. Ułatwia on automatyczny handel zdecentralizowanymi tokenami finansowymi (DeFi). To jest obecnie bardzo pożądana funkcjonalność. Rynki DeFi przeżywają boom. Szybkość i płynność przesyłu środków jest bardzo istotna.

W aktualnym rankingu CoinMarketCap z 2021 roku Uniswap zajmuje 12 miejsce. Kapitalizacja rynkowa w ciągu ostatnich 24 godzin (May, 2021) wynosi 20 377 541 433 USD. W obiegu jest 559 616 278 monet UNI, a Podaż całkowita wynosi 1 000 000 000 monet UNI.

Zainteresował cię uniswap? Chcesz kupić swoje pierwsze tokeny, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? W tym artykule wyjaśnimy ci krok po kroku jak dokonać zakupu UNI i opiszemy ten ciekawy projekt. Dowiesz się czym jest Uniswap i kto go stworzył, a także jakich brokerów wybrać, aby trading był bezpieczny.

Jak kupić UNI w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź UNI na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy z UNI 2024

Czym jest uniswap (UNI)?

Widziałeś kiedyś żeton z jednorożcem? To jest token od Uniswap! Uniswap, aka UNI, został uruchomiony we wrześniu 2020 roku jako token zarządzania dla społeczności. Posiadacze mają wpływ na propozycje i decyzje dotyczące przyszłości protokołu Uniswap.

Uniswap (UNI) jest podstawowym tokenem dla Uniswap DEX (zdecentralizowanej giełdy kryptowalut). Uniswap jest obecnie największym DEX na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

różowy wykres uniswap zmiana ceny kryptowaluty Uniswap odgrywa ważną rolę w napędzaniu innowacji i adopcji rozwiązań finansowych na rynku kryptowalut. W tym roku platforma Uniswap odnotowała rekordowy wzrost. Według ostatniego raportu Dune Analytics udział Uniswap w rynku wzrósł o 63%.

W szczególności Uniswap jest protokołem, który pozwala kupującym i sprzedającym wymieniać tokeny bazujące na ERC-20, bez pośredników i kontroli organów centralnych.

Wszystkie tokeny ERC-20 powstają w sieci Ethereum, dzięki czemu są interoperacyjne pomiędzy wszystkimi portfelami, giełdami i zdecentralizowanymi aplikacjami kompatybilnymi z ERC-20. Te tokeny odnotowały gwałtowny wzrost użycia, odkąd DeFi (zdecentralizowane finanse) są w centrum zainteresowania.

Jest bardziej wydajny, ponieważ rozwiązuje problemy z płynnością za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań. Poradził sobie z problemami, które nękały pierwsze zdecentralizowane giełdy.

We wrześniu 2020 roku Uniswap poszedł o krok dalej, tworząc swój własny token do zarządzania – UNI. Dzięki temu stał się bardziej rentowny. Daje użytkownikom możliwość kształtowania jego przyszłości.

Cena uniswap (UNI)

Ponieważ token UNI został stworzony bardzo niedawno, rozumiemy, że pojawia się wiele pytań związanych z tym tokenem. Czym jest Uniswap i jaką wartość ma ten token UNI?

Uniswap jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych zdecentralizowanych giełd na blockchainie Ethereum, z łatwością użytkowania, kontrolą nad własnymi kluczami prywatnymi, niskimi opłatami i wysoką płynnością, które przyczyniają się do sukcesu projektu DeFi.

Inteligentne kontrakty pozwalają na wyeliminowanie pośrednika i decentralizację transakcji. Przedmiotem obrotu są tokeny ERC-20.

Kurs Uniswap w połowie stycznia 2021 roku odnotował ogromny wzrost. Aktualną cenę UNI sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • uniswap
 • Uniswap
  (UNI)
 • Price
  $9.07
 • Market Cap
  $6.83 B

Jak działa Uniswap?

Uniswap powstał jako Automated Market Maker (AMM) na Ethereum.

wykresy, kursy, notowania, analiza,rynek, giełda, inwestowanie Automatyczny Animator Rynku (AMM) jest rodzajem zdecentralizowanego protokołu giełdowego (DEX), który opiera się na formule matematycznej do wyceny aktywów.

Zamiast korzystać z księgi zamówień, jak w przypadku tradycyjnej giełdy, aktywa są wyceniane zgodnie z algorytmem wyceny.

To zdecentralizowana giełda służąca do wymiany kryptowalut bez udziału walut fiat. Wymiana (swap) dokonywana jest bezpośrednio pomiędzy użytkownikami (peer-to-peer).

Wynagrodzenie poprzez pule płynności.

Tokeny oferowane na Uniswap nie pochodzą z giełdy. Są one deponowane przez użytkowników w tzw. pulach płynności.

W zamian użytkownicy otrzymują nagrodę: jeśli wpłacisz środki do puli płynności, otrzymasz 0,3% kosztów transakcji. Jeśli więc użytkownicy są w posiadaniu ETH lub innych tokenów ERC-20, mogą je zdeponować na Uniswap i otrzymać nagrodę.

Jedną z opcji otrzymania rekompensaty od Uniswap jest uczestnictwo w puli płynności. Największą zaletą tego jest to, że nie musisz wiele robić, a mimo to otrzymujesz pasywny dochód. Każdy może handlować tokenami, dodać tokeny do puli (aby zarobić na opłatach) lub wystawić token na Uniswap.

wymiana ethereum na uniswap w aplikacji mobilnej Kiedy ktoś przeprowadza wymianę za pośrednictwem Uniswap, płaci “opłatę za wymianę” w wysokości 0,3%. Ponieważ Uniswap jest platformą zdecentralizowaną, te 0,3% trafia do inwestorów w pulach płynności.

Tak więc każdy, kto jest w tej puli, otrzymuje proporcjonalną opłatę. W tej chwili 72000 inwestorów aktywnie uczestniczy w puli płynności na Uniswap.

Przykład: jeśli ktoś chce dokonać swapu DODO/ETH na puli płynności. Zdeponowałeś 0,5% całości w tej puli płynności, co oznacza, że otrzymasz 0,5% z 0,3% za każdą dokonaną zamianę. Więc im większy jest twój udział, tym więcej zarabiasz.

Zwróć uwagę na cenę niektórych monet. Załóżmy, że zdeponowałeś 100 euro w DODO i po pewnym czasie masz 140 euro. Cena DODO zawsze może spaść, co oznacza, że możesz ponieść stratę. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na ceny.

Kim są założyciele Uniswap?

Twórcą platformy jest programista Ethereum Hayden Adams. W trakcie finalizowania Uniswap Adams pracował przy różnych projektach, a jego praca była konsultowana bezpośrednio przez twórcę Ethereum, Vitalika Buterina.

Buterin nawet nadał protokołowi jego pierwszą nazwę – pierwotnie był on znany jako Unipeg.

Co sprawia, że Uniswap jest wyjątkowy?

Uniswap istnieje, aby tworzyć płynność – a tym samym handel i wartość dla sfery DeFi.

Jest jednym z głównych działających obecnie AMM. Protokół Uniswap funkcjonuje w oparciu o formułę automatycznej wymiany – X x Y = K. Jej wynalazcą był założyciel Hayden Adams.

Protokół Uniswap Uniswap nie jest tylko zdecentralizowaną giełdą; próbuje rozwiązać problemy z płynnością, których doświadczyły platformy takie jak EtherDelta.

Poprzez zautomatyzowanie procesu tworzenia rynku, protokół zwiększa aktywność, ograniczając ryzyko i redukując koszty dla wszystkich stron.

Mechanizm ten usuwa również wymagania dotyczące tożsamości użytkowników, a technicznie każdy może stworzyć pulę płynności dla dowolnej pary tokenów.

Uniswap – jak dokonać zakupu?

Token UNI firmy Uniswap jest dostępny na głównych giełdach w parach walutowych do innych kryptowalut, stablecoinów i walut fiat.

Można go nabyć na Binance, OKEx i Coinbase Pro, oraz, naturalnie poprzez sam protokół Uniswap.

Jednak do handlu polecamy sprawdzonych brokerów Binance.

Czym się różni giełda kryptowalut od brokera?

Obie opcje kupowania UNI są dobre. Wszystko zależy jednak od twojej strategii inwestycyjnej. Platformy brokerskie nadają się lepiej do handlowania kontraktami CFD UNI, a giełdy do kupowania prawdziwych kryptowalut.

Poniżej przedstawiamy wady i zalety kupowania u brokera i na giełdzie.

Broker

logo Broker Uniswap U brokerów kryptowalutowych możesz kupić Uniswap na przykład poprzez CFD. CFD jest certyfikatem lub instrumentem pochodnym. Jest to ryzykowny instrument finansowy.

Korzyść? Nie musisz się martwić o przechowywanie ani o to, jak działa Uniswap.

Plusy

 • Zazwyczaj oferuje regulacje rządowe;
 • Nie jest tu wymagany żaden specjalny kryptowalutowy portfel;
 • Brokerzy kryptowalutowi umożliwiają handel lewarowany poprzez CFD;
 • Oferują wiele opcji wpłat i wypłat;
 • Zezwalają na handel mobilny: wielu brokerów kryptowalutowych posiada aplikacje na Android & iOS;
 • Często posiadają konto demo.

Minusy

 • Niestety, większość brokerów kryptowalutowych nie handluje prawdziwymi kryptowalutami, a jedynie certyfikatami;
 • Handel z wykorzystaniem dźwigni jest bardziej ryzykowny i zalecany tylko dla ekspertów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Giełda kryptowalut

Na giełdzie kryptowalut nie można inwestować w kontrakty CFD Uniswap. Kupujesz prawdziwe tokeny UNI, które muszą być następnie przechowywane w bezpiecznym portfelu Uniswap.

Najlepszą giełdą kryptowalutową dla inwestycji w UNI Token jest Coinbase.

Jednakże Binance oferuje również zakup prawdziwych tokenów UNI.

Plusy

 • Posiadanie prawdziwej kryptowaluty;
 • Pozwala nauczyć się obsługiwać kryptowaluty;
 • Zazwyczaj oferuje większy wybór kryptowalut;
 • Możliwość handlu z wykorzystaniem dźwigni finansowej;
 • Oferuje handel mobilny.

Minusy

 • Zazwyczaj mają niewielką regulację lub nie mają jej wcale
 • Są częstym celem ataków hakerów
 • Posiadanie kryptowalut wymaga wiedzy technicznej i bezpiecznego portfela (wallet)

Giełda kryptowalut zwykle jest lepszą opcją, jeśli chcesz kupić prawdziwe tokeny UNI. Z drugiej strony, ci, którzy przede wszystkim chcą czerpać zyski z różnic cenowych uniswap, powinni wybrać brokerów inwestycyjnych takich jak Binance.

My polecamy Binance, która łączy w sobie obie te opcje. Oferuje również zakup prawdziwych tokenów UNI.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kup Uniswap bezpiecznie

Nie wiesz jak zacząć inwestowanie? To proste zarejestruj się na stronie internetowej u jednego ze sprawdzonych brokerów. W internecie można znaleźć mnóstwo propozycji giełd i brokerów. Nie wszystkie jednak są bezpieczne.

Jeśli nie chcesz ryzykować utraty swoich pieniędzy, zawsze wybieraj licencjonowanych brokerów i giełdy.

Z reguły wiąże się to za tym, że musisz zarejestrować się na stronie tradingowej i potwierdzić swoją tożsamość dokumentem zgodnie z procedurą KYC (Know Your Customer).

Oprócz giełd kryptowalut takich jak Coinbase czy Binance, tokeny UNI można również nabyć u brokerów kryptowalutowych, takich jak Binance. To, która opcja jest dla ciebie najlepsza, zależy od twoich celów inwestycyjnych.

Jak kupić Uniswap (UNI) – najlepsze giełdy kryptowalut

Wybraliśmy najlepszych brokerów do inwestowania w tokeny UNI. Poniżej podajemy wszystkie za i przeciw najlepszych platform zajmujących się handlem krypto.

1. Binance — inwestuj w UNI na wiodącej giełdzie

binance coin logo

Jako największa giełda kryptowalut na świecie, Binance wyróżnia się bardzo wysoką płynnością rynków oraz obszerna ofertą funkcji oraz usług.

Posiada zarówno przystępny interfejs kupna i sprzedaży, który nie sprawi większych kłopotów początkującym, jak i profesjonalną platformę handlową dla zaawansowanych traderów.

Co więcej, platforma umożliwia inwestycję w ponad 500 różnych kryptowalut. Zrobisz to nie tylko bezpośrednio, ale również poprzez handel z marginesem, kontrakty terminowe oraz opcje.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że opłaty transakcyjne wynoszą tylko 0,1%.

Plusy:

 • Ponad 500 monet w ofercie;
 • Niskie prowizje od transakcji;
 • Możliwość dodatkowej obniżki opłat;
 • Wiele zaawansowanych narzędzi analizy i handlu;
 • Mnóstwo dodatkowych usług (w tym Web3);
 • Wysoka płynność większości rynków;
 • Szereg zabezpieczeń chroniących środki klientów.

Minusy:

 • Problemy regulacyjne w kilku państwach.

2. Libertex – kup UNI bezpiecznie

Libertex logotyp Libertex ma łatwy i przyjazny w użytkowaniu interfejs. Polecamy go zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych traderów. To firma z doświadczeniem – istnieje na rynku już 20 lat.

Na Libertex możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz akcje, indexy, kontrakty CFD, waluty i towary.

Broker posiada zaawansowane narzędzia do zarządzania ryzykiem. Oferuje ponad 250 instrumentów do handlu.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Plusy:

 • Kupuj akcje, indeksy, kontrakty CFD, waluty i towary;
 • Przyjazna dla użytkownika platformą na urządzenia mobilne i stacjonarne;
 • Bezpieczeństwo danych;
 • W pełni regulowany broker;
 • Miliony użytkowników w 110 krajach;
 • Kup uniswap kartą;
 • Wymiana na waluty FIAT (PLN, USD, EUR);
 • Kup BTC, ETH, USDT i inne kryptowaluty.

Minusy:

 • Mogą być naliczane dodatkowe opłaty.

Jak kupić kryptowaluty? Poradnik krok po kroku

Chcesz kupić swoje pierwsze UNI? Nie wiesz jak zacząć? To proste zarejestruj się na stronie jednego przez polecanych przez nas brokerów.

Pokażemy ci ten proces zakładania konta na przykładzie Binance. Jak się zarejestrować na Binance? Przedstawiamy przewodnik krok po kroku.

Krok 1: Rejestracja

Na głównej stronie Binance i kliknij: “Rejestracja”.

Strona domowa aplikacji Binance

Zostaniesz przekierowany do formularza rejestracyjnego. Dodaj poniższe informacje:

 • nazwa użytkownika,
 • hasło,
 • adres e-mail.

Do pełnej aktywacji konta Dodatkowo uzupełnij swój profil o następujące dane:

 • imię i nazwisko,
 • miejsce zamieszkania,
 • datę urodzenia,
 • narodowość,
 • numer PESEL,
 • numer telefonu.

Krok 2: Weryfikacja

Po uzupełnieniu profilu broker poprosi cię o dokumenty potwierdzające twoją tożsamość i miejsce zamieszkania.

Musisz zeskanować np. dowód osobisty i np. wyciąg z banku, a następnie wysłać dokumenty drogą elektroniczną.

Krok 3: Depozyt

Od kupna pierwszych tokenów UNI dzieli cię już tylko wpłata depozytu na konto.

Metody wpłaty depozytu na Binance

W przypadku Binance pierwszy minimalny depozyt wynosi 10 USD.

Krok 4: Kupno wybranej kryptowaluty

Po zasileniu konta przejdź do akcji “zakup”. Wybierz UNI z oferty brokera.

Zostaniesz przekierowany do nowej zakładki, w której znajdziesz szczegółowe informacje o UNI. Następnie kliknij przycisk „Dalej”.

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Tu ustalisz szczegóły transakcji.

Na końcu kliknij przycisk “kup” i wszystko gotowe.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Dlaczego warto inwestować w uniswapa?

Uniswap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która obraca ponad miliardem dolarów dziennie. Jest kilka argumentów przemawiających za inwestycją w token UNI.

Najważniejsze z nich podsumowaliśmy tutaj:

 1. Silny wzrost cen: od momentu emisji tokena UNI 17 września 2020 roku (czyli niecały rok temu), cena Uniswap wzrosła o ponad 9000%.
 2. Duża rozpoznawalność: istnieje wiele kryptowalut, które mają teoretycznie dużą użyteczność techniczną. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku projektów DeFi. Niestety, większości kryptowalut brakuje jednak rozpoznawalności. To jest potrzebne, aby dokonać przełomu i uzyskać dobry zwrot dla inwestorów. Uniswap jest uznany za jedną z gwiazd w branży DeFi.
 3. Eliminuje problemy z płynnością: Platforma stara się rozwiązać problemy z płynnością, które miały poprzednie zdecentralizowane giełdy kryptowalutowe, takie jak EtherDelta. Jak to działa? Poprzez automatyzację procesu tworzenia rynku.
 4. Umożliwia zdecentralizowaną wymianę: oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi giełdami kryptowalut. Inwestorzy korzystający z Uniswap mogą wymieniać swoje kryptowaluty bezpośrednio ze swoich portfeli Ethereum. To znacznie zmniejsza ryzyko włamania i zwiększa bezpieczeństwo, którego nie może osiągnąć centralna giełda. Ponadto inwestorzy nie muszą zakładać konta, aby korzystać z Uniswap, dzięki czemu mogą handlować kryptowalutami anonimowo. Ponadto żaden pojedynczy podmiot nie sprawuje kontroli nad giełdą.
 5. Bezpieczniejszy niż scentralizowane giełdy: giełda Uniswap jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych sposobów wymiany kryptowalut. Ponieważ Uniswap wchodzi w bezpośrednią interakcję z portfelem Ethereum, haker musiałby włamać się do osobistego portfela kryptowalutowego, a nie tylko do konta na scentralizowanej giełdzie. Dzieje się tak dlatego, że jeśli haker może włamać się na giełdę, może uzyskać dostęp do znacznie większej puli pieniędzy, niż gdyby włamał się do pojedynczego portfela kryptowalutowego.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Podsumowanie

Uniswap jest zdecentralizowanym protokołem do handlu, a UNI jest jego wewnętrznym tokenem zarządzającym. UNI jest tokenem ERC-20, co oznacza, że wymaga Ethereum do działania.

Ten token wciąż zyskuje na popularności. Jest z pewnością interesującą propozycją inwestycyjną. Planując zakup kryptowalut pamiętaj, aby wybrać bezpiecznego brokera. W naszym rankingu wygrywa Binance.

Jest to najpopularniejsza platforma do tradingu, na której możesz kupić zarówno prawdziwe tokeny UNI jak i Kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Q&A Najczęściej zadawane pytania

Jak można inwestować w Uniswap?

Inwestowanie w Uniswap jest możliwe poprzez zakup tokenów UNI lub poprzez kontrakty CFD. Uniswap CFD oferuje możliwość obstawiania zarówno wzrostów jak i spadków cen oraz kupowania Uniswap bez portfela. Z drugiej strony tokeny UNI, są bardziej zalecane do inwestycji długoterminowych.

Na co należy zwrócić uwagę przy inwestycji w Uniswap?

Jeśli chcesz zainwestować w UNI Token, powinieneś wybrać regulowanego i licencjonowanego brokera kryptowalutowego z legalnym ubezpieczeniem depozytu. Polecamy wielokrotnie nagradzanego brokera Binance, który posiada ponad 2 miliony aktywnych użytkowników.

Jak inwestować w Uniswap bez rejestracji?

Inwestowanie w Uniswap bez rejestracji jest teraz prawie niemożliwe. Inwestorzy powinni również unikać dostawców, którzy oferują taką opcję. Zgodnie z dyrektywami UE, wszyscy dostawcy Uniswap CFD i tokena UNI muszą przeprowadzać weryfikację klientów. Jest to w końcu dla bezpieczeństwa wszystkich.

Jak inwestować w Uniswap w Polsce?

Inwestowanie w Uniswap jest możliwe w Polsce jest możliwe zarówno za pośrednictwem brokerów kryptowalutowych, jak i giełd kryptowalutowych. Można kupić zarówno kontrakty CFD UNI, jak i tokeny uniswap.

Czym dokładnie jest token UNI?

UNI jest tokenem zarządzającym platformy kryptowalutowej Uniswap. Monety są emitowane jako nagroda dla uczestników platformy. Inne platformy również oferują kupno i sprzedaż tej kryptowaluty.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.