Lewandowski Bitcoin: Czy piłkarz zainwestował? Oszustwo w sieci

Robert Lewandowski po meczu, Co łączy Roberta Lewandowskiego i Billa Gatesa? Rzekomo obaj dorobili fortuny na bitcoinie. W rzeczywistości obaj panowie stali się ofiarami oszustwa.

Oszuści, podszywający się pod znanych brokerów wirtualnej giełdy, wykorzystali wizerunek mężczyzn bez ich zgody.

W ten sposób nakłaniali łatwowiernych internautów do rejestracji na fałszywych platformach tradingowych oraz inwestowania pieniędzy w kryptowaluty.

To dość powszechne na przestrzeni ostatnich kilku lat nadużycie finansowe w cyberprzestrzeni.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się fikcyjne wywiady ze znanymi osobami publicznymi, które zdradzają tajemnicę, w jaki sposób szybko i bez wysiłku zarobiły mnóstwo pieniędzy.

Artykuł jest zazwyczaj krzykliwy i w nachalny sposób namawia czytelników do inwestycji by poszli za przykładem gwiazdy i zainwestowali w kryptowaluty, np.: bitcoin.

Lewandowski jest jedną z wielu sławnych osobistości, których twarz i dobre imię bezprawnie zostały wykorzystane w tego typu reklamie.

Działania oszustów przebiegają według powtarzającego się schematu. Istnieją pewne charakterystyczne cechy fałszywej reklamy, które jednoznacznie wskazują na scam.

Co powinno wzbudzić Twoją czujność? Kiedy zachować ostrożność? W jaki sposób bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

A także gdzie zgłosić scam, jeśli już padniesz ofiarą przestępstwa. W dalszej części artykułu znajdziesz wskazówki, jak rozpoznawać takie “czerwone flagi ostrzegawcze”. Ta wiedza może uchronić Cię przed wieloma problemami, m.in.: utratą pieniędzy lub danych osobowych.

Powołując się na popularność i zaufanie społeczne celebrytów, fałszywe firmy wyłudzają pieniądze oraz dane osobowe konsumentów. Jest to działalność przestępcza i podlega surowym karom. Takie sytuacje należy zgłaszać odpowiednim instytucjom.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy Robert Lewandowski zainwestował w kryptowaluty?

Kapitan reprezentacji Polski wielokrotnie wyjaśniał, że wszelkie treści w sieci o jego inwestycjach w kryptowaluty to mistyfikacja. Twierdzi, że nigdy nie korzystał z platform tradingowych typu Bitcoin Trader, Profit, Rush ani Future.

Postać znanego piłkarza budzi ogólną sympatię Polaków. I to właśnie na takich pozytywnych skojarzeniach bazują oszuści przy tworzeniu fałszywej reklamy. Korzystają z popularności i społecznego zaufania sławnych osób. Nie oszczędzają żadnej branży.

Sięgają po twarze gwiazd ze świata polityki, sportu, muzyki czy filmu. Swoje ofiary czynią, niemalże ambasadorami marki, pod którą ukrywają swoją przestępczą działalność.

Scam z wykorzystaniem wizerunku osób publicznych, występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Lista polskich celebrytów zniesławionych w ten sam sposób, co Robert Lewandowski jest długa.

Znajdują się na niej między innymi: Kuba Wojewódzki, Piotr Kraśko, Kinga Rusin, Dominika Kulczyk czy Marcin Prokop.

Inwestycje Roberta Lewandowskiego

Nieruchomość należąca do Roberta Lewandowskiego Nie da się ukryć, że Lewandowski to nie tylko utalentowany piłkarz, ale również zdolny biznesmen.

Robert i Anna Lewandowscy są właścicielami wielu nieruchomości. Ich pomysły na biznes nie ograniczają się do jednej branży.

Para posiada udziały m.in. w firmie deweloperskiej, agencji marketingowej, a ostatnio także spółce zajmującej się produkcją gier komputerowych.

Jakby tego było mało, małżeństwo postanowiło otworzyć restaurację w centrum Warszawy. Jej otwarcie wstępnie zaplanowano na koniec maja 2021 roku.

Robert Lewandowski jest twarzą kilku znanych marek produktów spożywczych oraz w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Wystąpił również w kilku kampaniach reklamowych. Jednak żadna z tych aktywności nie miała nic wspólnego z bitcoinem ani innymi kryptowalutami.

Czy Robert Lewandowski inwestuje w nowe projekty krypto?

Spekulowane, że Lewandowski inwestuje w projekty przedsprzedażowe, takie jak Love Hate Inu i Ecoterra. Jednak nie udało się znaleźć na to żadnych dowodów.

Love Hate Inu – nowy memecoin z użytecznością

love hate inu logo Love Hate Inu to nowa platforma Vote-2-Earn, która opiera się na blockchainie. Projekt wprowadza innowacyjne rozwiązania do branży ankiet online.

Członkowie społeczności zdobędą nagrody po oddaniu głosu w wybranym sondażu. Ankiety dotyczą aktualnych, często kontrowersyjnych tematów. Twórcy platformy zachęcają do udziału również firmy, które mogą zadawać pytania swoim klientom.

Token LHINU jest dostępny w przedsprzedaży, która najprawdopodobniej zakończy się przed czasem. Inwestorzy powinni się spieszyć, aby kupić monety w niskiej cenie.

DeeLance – innowacyjna platforma dla freelancerów i pracodawców

deelance logo Platforma DeeLance jest oparta na zdecentralizowanej architekturze Web3. Celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa i innowacyjnych rozwiązań podczas nawiązywania współpracy między freelancerami a pracodawcami.

Zespół DeeLance oferuje dostęp do wewnętrznego rynku NFT oraz natywny token platformy DLANCE.

Trwa przedsprzedaż kryptowalut. Pozostało niewiele czasu, aby kupić token w niskiej cenie.

Ecoterra – ekologiczny projekt Web3 oparty na blockchainie

ecoterra logo Twórcy projektu Ecoterra wprowadzają innowacyjne rozwiązania do branży recyklingu. Oferują dostęp do aplikacji Recycle2Earn. Użytkownicy mogą segregować odpady i otrzymywać za to tokeny ECOTERRA.

Aplikacja będzie kompatybilna z automatami RVM na całym świecie.

Token ECOTERRA jest dostępny w przedsprzedaży. Zaplanowano 9 etapów. Warto dołączyć już dziś, ponieważ cena stale rośnie.

Czy Robert Lewandowski inwestował w Bitcoin Trader?

Scam zawsze przebiega w podobny sposób według określonego schematu. Zmieniają się tylko twarze osób, które służą za przynętę oraz nazwa firmy brokerskiej pośredniczącej w handlu kryptowalutami.

Przedstawimy ten proces na przykładzie najskuteczniejszego napastnika w składzie reprezentacji narodowej w piłce nożnej.

Strona domowa aplikacji Bitcoin Trader Na portalu internetowym podszywającym się pod “Puls biznesu” pojawił się artykuł z opisem wystąpienia Roberta Lewandowskiego w programie Kuby Wojewódzkiego.

Piłkarz w rozmowie zdradza tajemnicę, że handel kryptowalutami za pośrednictwem Bitcoin Trader, jednego z najlepszych brokerów na świecie, pozwolił mu osiągnąć sukces finansowy.

Jego historia przekonuje ludzi, że warto skorzystać z okazji zanim banki tego zabronią. Sportowiec zapewnia, że z pomocą kryptobota Trader, dosłownie każdy wygeneruje ogromne zyski, bez żadnego ryzyka utraty kapitału.

W tekście występują liczne odnośniki do strony brokera, gdzie możesz się zarejestrować.

Poniżej znajdują się pozytywne komentarze, wystawione przez zadowolonych użytkowników, a także pochlebne recenzje i rekomendacje ekspertów z branży rynku kryptowalut.

Fakty są takie, że ta strona internetowa podszywa się pod prawdziwą witrynę “Pulsu biznesu”. Przestępcy wykorzystują podrobione logo serwisu oraz oznaczają fałszywe tagi.

Taki wywiad nigdy nie miał miejsca, a wiadomości w nim zawarte, nie mają nic wspólnego z prawdą.

Pomimo incydentu opisanego powyżej, wciąż możesz skorzystać z możliwości, jakie daje platforma Trader, aby czerpać zyski z handlu na rynku kryptowalut.

Jak wygląda rejestracja w Bitcoin Trader?

Formularz rejestracyjny Bitcoin Trader Warunkiem korzystania z usług Bitcoin Trader jest posiadanie konta użytkownika. Utworzenie go zajmuje zaledwie kilka minut.

Przygotowaliśmy krótką instrukcję, opisującą krok po kroku jak przebiega ten proces.

 1. Uzupełnij formularz rejestracyjny. W puste pola wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.
 2. Ustal hasło, którym będziesz się posługiwać podczas logowania.
 3. Kliknij w link aktywacyjny wysłany automatycznie na podany wcześniej adres e-mail.

Jak widzisz rejestracja jest bardzo prosta. Proces weryfikacji nie wymaga wysyłania skanów dokumentów ani podawania dodatkowych danych osobowych.

Kolejnym krokiem jest wpłacenie depozytu początkowego. Minimalna wartość pierwszej wpłaty to 250€.

Bitcoin Trader ekran wpłaty depozytu Rekomendujemy skorzystanie z bezpłatnej wersji demonstracyjnej, która pozwala w pełni bezpieczny sposób zapoznać się z funkcjami kryptobota Trader.

Czy Robert Lewandowski inwestował w Bitcoin Profit?

Bitcoin Profit logotyp

Podobnie jak w przypadku Bitcoin Trader, plotki na temat inwestycji w bitcoin za pomocą platformy Bitcoin Profit, są nieprawdziwe.

Sportowiec umieścił na swoim oficjalnym funpage’u na Facebooku stosowne oświadczenie.

Oszustwo miało na celu wyłudzenie środków finansowych i danych osobowych ludzi, którzy uwierzyli w opisane kłamstwa.

Kliknięcie przez łatwowierną ofiarę w fałszywy link przekierowujący na stronę brokera, inicjowało instalację niewidocznego, złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

Czy Robert Lewandowski inwestował w Bitcoin Rush?

bitcoin-rush-logo Robert Lewandowski przy każdej okazji podkreśla, że nigdy nie próbował swoich sił na rynku kryptowalut.

Dodaje, że nigdy nie rejestrował się na platformie Bitcoin Rush. Warto zwrócić uwagę, że recenzje dotyczące Bitcoin Rush, publikowane na uznanych portalach z branży kryptowalut, są w przeważającej części bardzo pochlebne.

Fakt, że kapitan naszej reprezentacji w piłce nożnej z niej nie korzysta, nie pozbawia jej wiarygodności. Wielu użytkowników platformy Rush z powodzeniem zarabia znaczne sumy.

Inwestowanie środków finansowych w kryptowaluty na wirtualnej giełdzie jest obarczone dużym ryzykiem utraty kapitału. Większość przedsiębiorców niejednokrotnie odnotowało straty finansowe na swoim koncie.

Każda oferta, która gwarantuje wysokie zarobki, bez wysiłku, w krótkim czasie, a jednocześnie wyklucza ryzyko utraty zainwestowanych funduszy, powinna wzbudzić Twoją czujność. Zachowaj spokój i nie działaj pochopnie.

Masz po swojej stronie sprawnie działające instytucje przeznaczone do walki z cyberprzestępczością. Możesz się zgłosić po poradę np. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd zaleca sprawdzić czy podejrzana firma znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych KNF.

Czy Robert Lewandowski inwestował w Bitcoin Future?

bitcoin-future-logo Robert Lewandowski na każdym kroku kategorycznie odcina się komentarzy, dotyczących jego rzekomych zysków z handlu bitcoinem za pośrednictwem platformy Future.

Krzywdzące są oskarżenia kierowane pod jego adresem, że wielu fanów poniosło straty pieniężne, ponieważ za jego namową zainwestowali w kryptowaluty i zostali oszukani.

Sam Lewandowski stał się ofiarą kradzieży, ponieważ przestępcy bezprawnie wykorzystali jego wizerunek. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Czy każda platforma do tradingu to scam?

Na rynku kryptograficznym znajdziesz wielu uczciwych brokerów. Ich działania są regulowane przez odpowiednie instytucje nadzoru finansowego.

Jeśli interesuje Cię temat kryptowalut i zastanawiasz się nad zainwestowaniem w bitcoin, koniecznie przeczytaj, które platformy tradingowe uznaliśmy za najlepsze i dlaczego.

Binance

binance coin logo

Jako największa giełda kryptowalut, Binance wyróżnia się na rynku bardzo rozbudowaną ofertą.

Oto, co w niej znajdziesz:

 • Ponad 500 kryptowalut do kupna i handlu;
 • Zaawansowane narzędzia analityczne dostarczane przez TradingView;
 • Szereg dodatkowych możliwości handlowych, w tym rynek spot, margin, futures i opcje;
 • Niskie opłaty transakcyjne (tylko 0,1%);
 • Multum funkcji Web3 (np. staking, pożyczki krypto, handel NFT, kopanie monet i wiele innych);
 • Wiele zabezpieczeń chroniących fundusze użytkowników;
 • Wysoka płynność na większości rynków.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex

Libertex logotyp Platforma Libertex znajduje się w czołówce naszego rankingu. 

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

 • licencja Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC),
 • ponad 200 aktywów w ofercie (m.in.: kryptowaluty, akcje, forex, ETF),
 • pomoc w postaci automatycznego robota MT4(Metal Trade 4),
 • darmowa wersja demonstracyjna.

Jak bezpiecznie inwestować w bitcoin?

Poniżej zamieszczamy listę sygnałów ostrzegawczych, które mogą świadczyć o tym, że masz do czynienia z oszustwem. Jeśli je zauważysz, wstrzymaj się z wpłatą jakichkolwiek środków pieniężnych.

Kiedy podejrzewać scam?

 • oferta jest reklamowana za pomocą fake newsów z udziałem celebrytów, którzy rzekomo już wzbogacili się tą metodą;
 • reklama nachalnie namawia do zainwestowania określonej sumy pieniędzy;
 • występują zapewnienia gwarantowanego sukcesu, bez ryzyka utraty środków;
 • okazja jest dostępna bardzo krótko, wymagane jest natychmiastowe podjęcie decyzji;
 • prośba o podanie danych lub haseł związanych z dostępem do konta bankowego.

Jak uniknąć scamu?

 • poznaj opinie o firmie,
 • zbadaj dokąd przekierowują Cię linki z reklamy oferty,
 • czytaj dokładnie regulamin,
 • unikaj firm zarejestrowanych poza Unią Europejską,
 • nie ujawniaj danych, których używasz do logowania do bankowości internetowej;
 • sprawdzaj czy dana firma znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych opublikowanej na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co mogę zrobić, kiedy zorientuję się, że padłem ofiarą oszustwa?

Poinformuj policję o tej sytuacji. Nawet nieudana próba wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych jest przestępstwem. Jeśli wpłaciłeś jakieś środki, jak najszybciej skontaktuj się z Twoim bankiem. Spróbuj skorzystać z opcji charge back. Zasięgnij profesjonalnej porady ekspertów.

Gdzie zgłosić podejrzane oferty?

Wszelkie nielegalne działania, z którymi się zetkniesz, zgłoś na policję. Dodatkowo warto poinformować instytucje zajmujące się ochroną konsumentów. Takie działanie daje szansę na ograniczenie liczby poszkodowanych.

Czy jest możliwe, że inwestując w bitcoin, zarobię tak duże pieniądze jak Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski wielokrotnie tłumaczył, że informacje o jego wzbogaceniu się na kryptowalutach to mistyfikacja. Ale nie wyklucza to szansy, że Tobie uda się zbić fortunę w ten sposób. Powodzenia!

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.