Kurs Dolara amerykańskiego – ( USD/PLN ) – Wykres, notowania

187

Interesuje Cię aktualny kurs i cena USD/PLN? Bądź cały czas na bieżąco! Poniżej przedstawiamy aktualny kurs i notowania dolara amerykańskiego USD w relacji do złotego polskiego PLN. USD/PLN w Polsce bardzo często nazywany jest potocznie złotówką w relacji do amerykańskiego dolara, ponieważ porównanie naszej waluty krajowej z amerykańską jest zdecydowanie najbardziej popularne ze wszystkich możliwych kombinacji.

Kurs dolara amerykańskiego do złotego polskiego USD/PLN

Wykres i notowania dolara amerykańskiego USD/PLN

Analiza i prognozy dolara USD

Dolar amerykański USD

Dolar amerykański, czyli United States Dollar (1 USD), bardzo często nazywany jest nieoficjalną walutą ogólnoświatową, ponieważ pozostaje najczęściej używanym i wymienianym w kantorach środkiem płatności na całym globie. Za jego pomocą wykonuje się również większość transakcji międzynarodowych, a pomimo obecności na rynku finansowym tak popularnych walut jak euro czy jen, status amerykańskiego dolara jako najstabilniejszego systemu pieniężnego pozostaje niezachwiany.

Obecność dolara na świecie

Banknoty dolara rozpoznawalne są na całym świecie, również ze względu na obecne na nich wizerunki znakomitej części amerykańskiej elity. Znajdą się wśród nich nie tylko prezydenci i założyciele Stanów Zjednoczonych, ale także inni politycy i prawnicy zasłużeni dla kraju. Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego także mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również Wysp Marshalla, a także położonych w Oceanii Marianów Północnych. Po roku 2000 dolara zaczęto używać także w Panamie, Ekwadorze oraz w Salwadorze. W ostatnich latach dołączył do nich również Timor Wschodni, a także Zimbabwe, Bonaire oraz Saby i Sint Eustatius.

Dolar amerykański w wymarzonej cenie

Do tej pory kupowałeś lub sprzedawałeś dolary po niesatysfakcjonującym kursie? Sprawdź ile kosztuje dolar sprawdzając kurs waluty online. USD to jedna bardziej uniwersalnych z walut na świecie. Jeżeli wybierasz się w podróż, to właśnie dolary powinieneś zabrać ze sobą gdyż zapłacisz nimi w wielu miejscach na świecie. Kurs dolara w zależności od miejsca wymiany będzie się różnić. Jeżeli chcesz sprawdzić jak cena dla pary USD/PLN wygląda w naszym serwisie, przyjrzyj się aktualnym ofertom. Zobacz jak zmieniają się ceny pary walutowej dolara amerykańskiego do złotego polskiego i podejmiesz decyzję bazując na zebranych informacjach. Pamiętaj, że to ty decydujesz o kursie wymiany lub od razu korzystasz z najlepszej oferty rynkowej.

Kupowanie i sprzedawanie  dolara online:

Dzięki brokerom online możesz kupować i sprzedawać dolara amerykańskiego (USD) bezpośrednio w internecie i na żywych wykresach, bez konieczności fizycznego posiadania waluty. Jest to świetny sposób na wykorzystanie zmian kursów, aby zarobić pieniądze samemu podejmując decyzje inwestycyjne czy postawić na wzrost czy na spadek cen dolara.

Wpływ danych makroekonomicznych na USD/PLN

USDPLN jest instrumentem trendowym. W parze tej polska złotówka jest walutą bazową, a dolar amerykański jest walutą kwotowaną. W obrocie na tym instrumencie należy zwrócić szczególną uwagę na komunikaty dotyczące stanu polskiej gospodarki i gospodarki Stanów Zjednoczonych. Duży wpływ na kurs walutowy ma również polityka pieniężna realizowana przez FED (System Rezerwy Federalnej) i RPP (Radę Polityki Pieniężnej).

Dolar amerykański $ USD i jego kurs

Dolar jest w obiegu od dłuższego czasu. Początkowo uncja srebra w postaci monety wybitej w XVI wieku przez czeskiego hrabiego była powszechnie nazywana talarem lub dolarem. Wartość dolara oparta była na parytecie złota i dopiero w 1971 r. Stany Zjednoczone wycofały się z niego, a dwa lata później związek między tą walutą a złotem został całkowicie zerwany, dzięki czemu dolar stał się płynną walutą. Obecnie pieniądze te emitowane są w banknotach o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20, 100. Ponadto można spotkać się z banknotami o wyższych nominałach, które jednak nie występują w powszechnym obiegu – mianowicie 500 i 1000 $ .

Kurs wymiany dolara amerykańskiego, jako jednej z najważniejszych walut na świecie, determinuje wartość innych walut, tworząc również najważniejsze pary walutowe na rynku, takie jak EUR / USD, GBP / USD, JPY / USD, CHF / USD Ponadto jest to główna waluta rozliczeniowa i waluta transakcji na świecie, a wyrażona w USD wartość większości dóbr światowych. Na wartość i kurs dolara ma wpływ wiele czynników, takich jak wielkość produktu krajowego brutto (i udział PKB Stanów Zjednoczonych w produkcie globalnym jest znaczny), udział kraju w handlu międzynarodowym, stabilność pieniądza (lub raczej ceny mierzone wskaźnikiem towarów i usług konsumpcyjnych) oraz duże i dobrze rozwinięte rynki finansowe.

Wykresy kursów dolara i notowania giełdowe na naszej stronie są stale aktualizowane, umożliwiając przeglądanie obrazów na żywo i dostęp do świeżych informacji. Śledząc zmiany na wykresach kursów walut, możesz podejmować ważne decyzje inwestycyjne.

USD/PLN – US Dollar do Polish Zloty

Para walutowa USD / PLN należy do egzotycznych par walutowych forex. Jednak nie posiada ona żadnych specjalnych cech, które czynią jej atrakcyjną dla handlu. USD / PLN nie charakteryzuje się niskim spreadem ani wyższą rentownością w porównaniu z innymi aktywami rynkowymi. Z tej pary korzystają polscy traderzy lub ich koledzy z innych krajów Europy Wschodniej.

Kurs USD PLN – Informacje podstawowe

USD / PLN ma wszystkie właściwości charakterystyczne dla innych egzotycznych walut. Para walutowa charakteryzuje się dość dużą zmiennością, słabo przewidywalnym kursem walutowym i wysokim spreadem wynikającym z niskiej płynności.

Polski złoty jest uważany za dość rzadką walutę. Najbardziej przypomina rubla rosyjskiego lub rand południowoafrykański. Do skutecznego handlu USD / PLN, należy monitorować wydarzenia dotyczące całej strefy euro. Długoterminowa tendencja tego instrumentu jest bezpośrednio związana z gospodarką UE.

Cechą wyróżniającą USD / PLN jest to, że czynniki fundamentalne mają największy wpływ na ten instrument handlowy. Należy to wziąć pod uwagę przy tworzeniu strategii handlowej. W Internecie znajduje się sporo materiałów analitycznych na temat USD / PLN. Z tego powodu główna praca analityczna będzie musiała zostać wykonana niezależnie.

Przydatne informacje można też znaleźć na specjalistycznych forach. Zwykle na takich witrynach traderzy wymieniają się opinią na temat obecnego i przyszłego kursu aktywów.

Najbardziej aktywnie para walutowa handluje się podczas sesji europejskiej. Pod względem zmienności USD / PLN niewiele różni się od innych par egzotycznych. W poniedziałek handel parą jest raczej powolny. Bardziej aktywny handel rozpoczyna się we wtorek.

USD/PLN – Przydatne informacje

Polska gospodarka miała długą drogę. Kraj z powodzeniem przeprowadził reformy rynkowe, a w 2004 r. dołączył do UE. Gospodarka charakteryzuje się następującą strukturą:

  • handel I usługi — 64,3%;
  • sektor produkcyjny, wydobycie i przemysł przetwórczy — 31,2%;
  • rolnictwo — 4,5%.

Głównymi partnerami handlowymi Polski są państwa członkowskie UE. Większość eksportu stanowią następujące sektory: przemysł lekki i chemiczny, budowa maszyn, budowa statków i rolnictwo.

Chociaż Polska jest członkiem UE, nie przeszła całkowicie na euro. Powodem jest to, że kraj nie spełnił podstawowych warunków przystąpienia do EUR. Kluczowe problemy Polski obejmują m.in.: niestabilność złotego i deficyt budżetowy.

Amerykańska gospodarka jest bardziej niż polska zorientowana na sektor usług. Usługi stanowią około 80% amerykańskiego PKB. Udział sektora przemysłowego wynosi 19,2%, a rolnictwa 1,5%. Aby czerpać zyski z handlu USD / PLN, należy pamiętać o tych i wielu innych czynnikach. Śledź wskaźniki makroekonomiczne obu krajów i Unii Europejskiej.

Zalecamy też monitorować sytuację na rynkach towarów. Ważne są również dane o stopach bezrobocia w USA i Polsce. Nie zapominamy również o zmianie podstawowych stóp procentowych ustalonych przez banki centralne obu krajów.

Koniecznie skorzystaj z analizy technicznej (chociaż w przypadku tej pary większą rolę odgrywa analiza fundamentalna). Pomoże to w prawidłowym określeniu optymalnych punktów wejścia i wyjścia z rynku. Przeanalizuj wykresy aktywów w różnych zakresach czasowych. Możesz więc określić trend długoterminowy, średnioterminowy i krótkoterminowy. Postępuj zgodnie z zasadami zarządzania pieniędzmi. Nigdy nie ryzykuj kwotą przekraczającą 5-10% swojego depozytu.