Kurs Dolara amerykańskiego – ( USD/PLN ) – Wykres, notowania

4

Interesują Cię aktualne kursy walut i cena dolara USD? Bądź cały czas na bieżąco! Poniżej przedstawiamy aktualny kurs i notowania dolara amerykańskiego USD w relacji do złotego polskiego PLN.

Kurs dolara amerykańskiego do złotego polskiego USD/PLN

Wykres i notowania dolara amerykańskiego USD/PLN

Analiza i prognozy dolara USD

Dolar amerykański USD

Dolar amerykański, czyli United States Dollar (USD), bardzo często nazywany jest nieoficjalną walutą ogólnoświatową, ponieważ pozostaje najczęściej używanym i wymienianym w kantorach środkiem płatności na całym globie. Za jego pomocą wykonuje się również większość transakcji międzynarodowych, a pomimo obecności na rynku finansowym tak popularnych walut jak euro czy jen, status amerykańskiego dolara jako najstabilniejszego systemu pieniężnego pozostaje niezachwiany.

Obecność dolara na świecie

Banknoty dolara rozpoznawalne są na całym świecie, również ze względu na obecne na nich wizerunki znakomitej części amerykańskiej elity. Znajdą się wśród nich nie tylko prezydenci i założyciele Stanów Zjednoczonych, ale także inni politycy i prawnicy zasłużeni dla kraju. Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego także mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również Wysp Marshalla, a także położonych w Oceanii Marianów Północnych. Po roku 2000 dolara zaczęto używać także w Panamie, Ekwadorze oraz w Salwadorze. W ostatnich latach dołączył do nich również Timor Wschodni, a także Zimbabwe, Bonaire oraz Saby i Sint Eustatius.

Dolar amerykański w wymarzonej cenie

Do tej pory kupowałeś lub sprzedawałeś dolary po niesatysfakcjonującym kursie? Sprawdź ile kosztuje dolar sprawdzając kurs waluty online. USD to jedna bardziej uniwersalnych z walut na świecie. Jeżeli wybierasz się w podróż, to właśnie dolary powinieneś zabrać ze sobą gdyż zapłacisz nimi w wielu miejscach na świecie. Kurs dolara w zależności od miejsca wymiany będzie się różnić. Jeżeli chcesz sprawdzić jak cena dla pary USD/PLN wygląda w naszym serwisie, przyjrzyj się aktualnym ofertom. Zobacz jak zmieniają się ceny pary walutowej dolara amerykańskiego do złotego polskiego i podejmiesz decyzję bazując na zebranych informacjach. Pamiętaj, że to ty decydujesz o kursie wymiany lub od razu korzystasz z najlepszej oferty rynkowej.

Kupowanie i sprzedawanie  dolara online:

Dzięki brokerom online możesz kupować i sprzedawać dolara amerykańskiego (USD) bezpośrednio w internecie i na żywych wykresach, bez konieczności fizycznego posiadania waluty. Jest to świetny sposób na wykorzystanie zmian kursów, aby zarobić pieniądze samemu podejmując decyzje inwestycyjne czy postawić na wzrost czy na spadek cen dolara.

$ Dolar USD i jego kurs

Dolar jest w obiegu od dłuższego czasu. Początkowo uncja srebra w postaci monety wybitej w XVI wieku przez czeskiego hrabiego była powszechnie nazywana talarem lub dolarem. Wartość dolara oparta była na parytecie złota i dopiero w 1971 r. Stany Zjednoczone wycofały się z niego, a dwa lata później związek między tą walutą a złotem został całkowicie zerwany, dzięki czemu dolar stał się płynną walutą. Obecnie pieniądze te emitowane są w banknotach o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20, 100. Ponadto można spotkać się z banknotami o wyższych nominałach, które jednak nie występują w powszechnym obiegu – mianowicie 500 i 1000 $ .

Kurs wymiany dolara amerykańskiego, jako jednej z najważniejszych walut na świecie, determinuje wartość innych walut, tworząc również najważniejsze pary walutowe na rynku, takie jak EUR / USD, GBP / USD, JPY / USD, CHF / USD Ponadto jest to główna waluta rozliczeniowa i waluta transakcji na świecie, a wyrażona w USD wartość większości dóbr światowych. Na wartość i kurs dolara ma wpływ wiele czynników, takich jak wielkość produktu krajowego brutto (i udział PKB Stanów Zjednoczonych w produkcie globalnym jest znaczny), udział kraju w handlu międzynarodowym, stabilność pieniądza (lub raczej ceny mierzone wskaźnikiem towarów i usług konsumpcyjnych) oraz duże i dobrze rozwinięte rynki finansowe.

Wykresy kursów dolara i notowania giełdowe na naszej stronie są stale aktualizowane, umożliwiając przeglądanie obrazów na żywo i dostęp do świeżych informacji. Śledząc zmiany na wykresach kursów walut, możesz podejmować ważne decyzje inwestycyjne.