Jak zarabiać na walutach ?

17

Duża liczba walut i powiązanych gospodarek na całym świecie stale się zmienia. Wahania wartości jednej waluty w stosunku do innych walut dają inwestorom możliwość zarabiania na różnicy wartości. Jednak handel w celu zarabiania na kursach walut może być inwestycją wysokiego ryzyka, która może powodować utratę pieniędzy przez inwestorów, a także generowanie zysków.

Handel parami walutowymi

Jeśli chodzi o handel walutami, wartość jednej waluty jest ustalana na podstawie tego, ile jest warta w stosunku do innej waluty. Oznacza to, że waluty są wymieniane w parach, z walutą bazową i walutą kwotowaną. Na przykład inwestor może już mieć fundusze w funtach brytyjskich, zwane walutą bazową, i chciałby kupić walutę taką jak dolar amerykański, zwaną walutą kwotowaną. W jednym prostym przykładzie zarabiania pieniędzy w tego rodzaju transakcjach inwestor może następnie wykorzystać swoje fundusze w dolarach amerykańskich jako walutę bazową do ponownego zakupu waluty notowanej w funtach brytyjskich, gdy dolar amerykański zyskał na wartości w stosunku do funta brytyjskiego.

Kiedy kupować i sprzedawać

Prostą zasadą osiągania zysków na rynku walutowym jest użycie silnej waluty, aby kupić walutę o niskiej wartości, która ma wzrosnąć. Gdy wartość nowej waluty wystarczająco wzrośnie w stosunku do innej waluty, należy ją sprzedać w celu osiągnięcia zysku. Śledzenie trendów wartości walut może pomóc w identyfikacji trendów, a także wtedy, gdy ich wartości są szczególnie wysokie i niskie. Nie ma jednak gwarancji, że zysk zostanie osiągnięty po prostu podążając za trendami, ponieważ nieprzewidziane okoliczności, takie jak wojna, mogą natychmiast wpłynąć na gospodarkę kraju.

Jak zacząć zarabianie na walutach ?

Każdy, kto chce zarabiać na kursach wymiany walut, powinien zacząć od ćwiczenia swoich transakcji i analiz przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy. Niektóre firmy zajmujące się zmianą waluty oferują możliwość założenia konta online, które da inwestorom pojęcie o tym, ile pieniędzy mogliby uzyskać na podstawie ich obecnych technik handlowych. Śledzenie trendów wartości różnych walut i nauka rozumienia wykresów monitorujących zachowanie waluty może również pomóc poprawić umiejętności handlowe. Niektórzy inwestorzy mogą chcieć skorzystać z usług brokera, aby zwiększyć szansę na zarabianie pieniędzy, korzystając z ich doświadczenia i zrozumienia rynków światowych.

Ostrzeżenia

Podczas gdy handel walutami może wydawać się prostym sposobem na zarabianie pieniędzy, zysk nie jest gwarantowany. Szansa na osiągnięcie dużych zysków może również kusić inwestorów w kierunku inwestycji wysokiego ryzyka, które najprawdopodobniej spowodują utratę pieniędzy. Inwestorzy powinni zawsze być przygotowani na utratę pieniędzy i unikanie nadmiernego inwestowania w dowolnym momencie.

Na tych parach walutowych najłatwiej jest zarobić

  • Euro w relacji do dolara amerykańskiego (EUR / USD)
  • Funt brytyjski w relacji do dolara amerykańskiego (GBP / USD)
  • Dolar amerykański w relacji do jena japońskiego (USD / JPY)
  • Dolar amerykański w relacji do franka szwajcarskiego (USD / CHF)
  • Dolar amerykański w relacji do dolara kanadyjskiego (USD / CAD)
  • Dolar australijski w relacji do dolara amerykańskiego (AUD / USD)
  • Dolar nowozelandzki w relacji do dolara amerykańskiego (NZD / USD)

a następnie warto zarabiać na poniższych parach ze zwględu na ruchy cenowe :

Waluty z euro

Para walutowaKrajPełna nazwa waluty
EUR/CHFStrefa euro/SzwajcariaEuro/Frank szwajcarski
EUR/GBPStrefa euro/Wielka BrytaniaEuro/Funt
EUR/CADStrefa euro/KanadaEuro/Dolar kanadyjski
EUR/AUDStrefa euro/AustraliaEuro/Dolar australijski
EUR/NZDStrefa euro/Nowa ZelandiaEuro/Dolar nowozelandzki

Waluty z jenem

Para walutowaKrajPełna nazwa waluty
EUR/JPYStrefa euro/JaponiaEuro/Jen
GBP/JPYWielka Brytania/JaponiaFunt/Jen
CHF/JPYSzwajcaria/JaponiaFrank szwajcarski/Jen
AUD/JPYAustralia/JaponiaDolar australijski/Jen
NZD/JPYNowa Zelandia/JaponiaDolar nowozelandzki/Jen

Waluty z funtem

Para walutowaKrajPełna nazwa waluty
GBP/CHFWielka Brytania/SzwajcariaFunt/Frank szwajcarski
GBP/CADWielka Brytania/KanadaFunt/Dolar kanadyjski
GBP/AUDWielka Brytania/AustraliaFunt/Dolar australijski
GBP/NZDWielka Brytania/Nowa ZelandiaFunt/Dolar nowozelandzki