Gdzie kupić kryptowaluty ?

337

Dynamiczny wzrost wartości rynku kryptowalut przyciąga coraz większą liczbę inwestorów, którzy chcą pomnożyć swój kapitał. Na przełomie ostatnich kilku lat wielokrotnie obserwowaliśmy wzrosty nigdzie indziej mierzone w tysiącach procentach.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z kryptowalutami, musisz najpierw założyć konto na giełdzie, a nawet na kilku giełdach, ponieważ nie wszystkie kryptowaluty są dostępne wszędzie. Najpopularniejsze giełdy znajdziesz na stronie brokerzy (najniższe spready i najlepsze warunki handlowe.

Pamiętaj, aby podać swoje prawdziwe dane, giełdy mają prawo, a nawet obowiązek weryfikacji swoich użytkowników. Jest to regulowane przepisami AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (identyfikacja użytkownika). Nie lekceważ wielostopniowego zabezpieczenia, skorzystaj ze wszystkich możliwości oferowanych przez giełdę papierów wartościowych – chodzi o bezpieczeństwo twoich funduszy.

Po zweryfikowaniu kont na giełdach następnym krokiem będzie zmiana standardowej waluty (złoty, dolar, euro) na bitcoiny, ethereum lub litecoiny, które możesz wymieniać na inne altcoiny (alternatywne kryptowaluty). Możesz wymienić złote na www.bitbay.net, a zakupione bitcoiny, ethereum lub litecoiny można łatwo przesłać na www.binance.com i wymienić na dostępne w nich kryptowaluty.

Jeśli nie wiesz, w jakie kryptowaluty inwestować, najpierw przeczytaj informacje na ich temat. Pamiętaj, że niektóre z nich mogą okazać się oszustwem w tak zwanym Oszustwie. Za każdą cenną kryptowalutą kryje się firma, zespół, projekt. Weryfikuj, zbieraj informacje, czytaj białą księgę, analizuj. Znajdziesz informacje na stronach internetowych, portalach społecznościowych i stronach internetowych zajmujących się tematem kryptowalut. Pierwszym narzędziem, które powinieneś poznać, jest www.coinmarketcap.com. Znajdziesz tam listę ponad 1500 kryptowalut posortowanych według wielkich liter. Klikając wybrany projekt, uzyskasz dostęp do adresów stron internetowych, mediów społecznościowych, historii cen itp.

Portfele elektroniczne

Istnieje wiele elektronicznych portfeli do przechowywania kryptowalut. Są one podzielone na dwie główne grupy: online i offline. Portfele online to przede wszystkim aplikacje na komputer lub smartfon. Ich główną zaletą jest wygoda i bezpośredni dostęp, a wadą – poziom bezpieczeństwa i ryzyko ataku hakerów. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są portfele sprzętowe offline, np. Ledger Nano www.ledger.com. Po odłączeniu ich od komputera nie jest możliwe przeprowadzenie ataku, a tym samym kradzież lub kradzież środków w postaci kryptowalut.