Jak i gdzie kupić kryptowalutę Ethereum?

200

Ethereum jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych alternatyw dla Bitcoina. Został zainicjowany dzięki rosyjskiemu programistowi Vitalikowi Buterinowi pod koniec 2013 roku. Mężczyzna został zainspirowany technologią blockchain wykorzystywaną w Bitcoin i chciał stworzyć zdecentralizowaną sieć do projektowania aplikacji. Ethereum to platforma oparta na tej technologii. Służy przede wszystkim do tworzenia inteligentnych kontaktów i tworzenia aplikacji za pomocą sieci peer-to-peer. Podobnie jak w przypadku Bitcoin – stosowana jest metoda Proof-of-Work, czyli wydobycie za pomocą koparek. Będzie można jednak również wydobywać za pomocą Proof-of-Stake, który polega na tworzeniu nowych monet za pomocą tych, które już znajdują się w portfelu, który jest również węzłem.

Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę Ethereum?

Platforma Ethereum miała wiele wzlotów i upadków. Mimo to nigdy nie przestał rosnąć. To, co czyni Ethereum atrakcyjną opcją inwestycyjną, to jego popularność i szybkie aktualizacje. W 2017 r. Wartość tej kryptowaluty wzrosła o około 3600%. Wzrost ten jest jednym z głównych powodów, dla których znaczna część inwestorów zaczęła postrzegać Ethereum jako inwestycję długoterminową. W 2018 r. Ethereum osiągnęło około 2500 USD. Szacuje się, że do końca tego roku – 2019 wartość Ethereum wyniesie około 14 000 USD. To prawie sześciokrotny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Ponieważ przyjęcie zdecentralizowanych aplikacji działających w chmurze i wykorzystanie inteligentnych kontaktów stało się powszechne wśród firm, możesz być pewien, że wartość Ethereum wzrośnie w najbliższej przyszłości. Im więcej nowych użytkowników korzysta z platformy, tym wyższa jest cena kryptowaluty.

Ethereum jest jedną z najlepszych opcji, w które możesz zainwestować. W dłuższej perspektywie możesz być pewien, że wartość Ethereum wzrośnie. Dzięki temu będziesz w stanie zarobić wystarczająco dobrze.

Jak i gdzie kupić kryptowalutę Ethereum?

Szukając niskich prowizji, sprawdź, ile płacisz na polskiej lub amerykańskiej giełdzie. Wysokie opłaty są naliczane na większości tych giełd. Najniższe prowizje naliczane są za giełdy Pezez zlokalizowane w Chinach.

Możesz łatwo kupić Ethereum z giełd na stronie brokerzy Każdy może założyć konto w tym portalu, a płatności za zakup kryptowaluty można łatwo dokonać za pomocą środków zdeponowanych za pośrednictwem konta bankowego lub Poczty Polskiej.

Huobi to giełda papierów wartościowych działająca w Chinach. Możesz tam też kupić Etherum. Jego największe zalety to anonimowość, brak weryfikacji i niskie prowizje.

Aby kupić Etherum, musisz utworzyć konto w wybranym portalu. Następnie, jeśli to konieczne, przejdź przez proces weryfikacji. Po udanej rejestracji możesz kontynuować zakup. Wystarczy wyszukać na giełdzie Etherum. Płatności można dokonywać na różne sposoby, które określają portale. Pamiętaj jednak, aby po zakupie nie trzymać Etherum na giełdzie, ale w portfelu.