Dalsze wzrosty na parze walutowej

handel na forex

1728

Z par walutowych z dolarem amerykańskim warto w tym tygodniu również obserwować NZDUSD. Podobnie jak na pozostałych parach, piątkowy odczyt NFP zdecydowanie zmienił obraz tego rynku. Wczoraj w Nowej Zelandii nie odbywał się handel z powodu urodzin królowej, ale dzisiaj powinna wrócić już większa zmienność na NZDUSD, dlatego spójrzmy na sytuację techniczną.

Na wykresie tygodniowym widać, że cena w zeszłym tygodniu przebywała w ważnym technicznie miejscu, jakim była krawędź chmury spadkowej. W przypadku wybicia się z niej, otrzymalibyśmy mocny spadkowy sygnał, który stawiałby podaż w zdecydowanej przewadze. Natomiast poprzez odczyt NFP nastąpiła obrona tego poziomu i jednocześnie potwierdzenie linii Kijun sen, co daje podstawy do kontynuacji umocnienia się waluty z Nowej Zelandii względem dolara amerykańskiego w dłuższej perspektywie. Mimo to, cena cały czas znajduje się w chmurze, więc trzeba zachować cierpliwość. Spójrzmy na wykres dzienny.

Na niższym interwale po piątkowym osłabieniu dolara został wygenerowany silny sygnał kupna poprzez wyjście z chmury. Od tej pory linie Tenkan i Kijun są na tym samym poziomie, co świadczy o występowaniu na rynku chwilowej równowagi. Zdecydowanie wzrostowy poprzedni tydzień handlowy sprawił, że na rynku może dojść do większej korekty lub też potwierdzenia piątkowej świecy. Podczas wczorajszej sesji cena naruszyła krawędź chmury, ale jak na razie dzisiaj jest to negowane poprzez kolejne wyjście z chmury wzrostowej. Średnia Chikou span poprzez ostatnie wzrosty wyszła ponad linię ceny jednocześnie potwierdzając możliwość dalszych wzrostów, ale trzeba również zauważyć chmurę spadkową, która cały czas występuje w przyszłości, a linie ją budujące mają od jakiegoś czasu poziome nachylenie.

Spójrzmy jeszcze na wykres H4, na którym zdecydowaną przewagę mają kupujący. W tej chwili cena znajduje się nad wszystkimi elementami z techniki Ichimoku, a linia Chikou span zdecydowanie potwierdza wzrostowy sentyment. Po zamknięciu się świecy w stanie takim jak na ten moment, zostanie wygenerowany silny sygnał trzech linii, który zapowiada kontynuację wzrostów. Kwestią, którą trzeba jednak rozważyć jest spora odległość ceny oraz linii Tenkan i Kijun od chmury, co informuje o możliwej korekcie na rynku.