Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut coraz więcej hakerów interesuje giełdami. Kryptoaktywa stały się celem cyberataków. Każdego roku platformy kryptowalutowe tracą w ten sposób część swoich aktywów. Użytkownicy szukają bezpiecznych rozwiązań.
Chcą kupować tokeny za pośrednictwem podmiotów regulowanych przez instytucje prawne (takich jak Komisja Nadzoru Finansowego). Niestety na liście usługodawców handlujących krypto nie znajdziemy mBanku.
Zakup monet cyfrowych bezpośrednio od polskich banków jest niemożliwy. Wynika to m.in. z obowiązujących ich regulacji oraz ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Dodatkowo działania banków prowadzą do zamykania kont klientów, którzy zajmują się obrotem kryptowalutami.
Są jednak inne, bezpieczne sposoby, aby kupić bitcoin. W poniższym artykule przeczytacie więcej o brokerach, którzy handlują kryptowalutami. Podpowiemy, jak wykonać przelew z mBanku, aby nabyć BTC.
Jak kupić Bitcoin w 5 łatwych krokach
- Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
- Załóż konto.
- Przelej środki z konta w mBanku.
- Znajdź BTC na liście aktywów.
- Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Jak kupić bitcoin za pomocą konta w mBanku?
Niestety zakup kryptowalut bezpośrednio w mBanku jest niemożliwy. Aby kupić bitcoin, skorzystaj z oferty brokera Binance.
Załóż konto, a następnie przelej środki z mBanku na rachunek Binance. Tutaj przeczytasz więcej o tym, jak kupić bitcoin.
Jeżeli obawiasz się, że trafisz na serwisy wyłudzające dane osobowe, zostań z nami do końca artykułu. Wytłumaczymy ci, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez proces rejestracji.
Binance
Binance to globalna giełda kryptowalut, która wyróżnia się największym wolumenem transakcji na świecie. Posiada w ofercie ponad 500 monet, a ponadto regularnie dodaje nowe, czym przyciąga szerokie grono użytkowników.
Zaawansowani traderzy znajdą tu komfortowe warunki do handlu aktywami cyfrowymi, bowiem skorzystają z różnorodnych możliwości, takich jak handel na rynku spot, margin czy futures.
Natomiast mniej doświadczonym użytkownikom Binance proponuje platformę Binance Earn, która pozwala generować pasywny zysk z posiadanych kryptowalut.
Co równie ważne, opłaty transakcyjne należą do najniższych w branży — podstawowa stawka wynosi tylko 0,1%. Ponadto posiadanie natywnego tokena Binance, binance coin (BNB), pozwala obniżyć tę opłatę o dodatkowe 25%.
Giełda obsługuje wiele metod finansowania konta, w tym przelewy bankowe, karty kredytowe i debetowe, transakcje krypto-krypto, P2P, PayPal oraz inne e-portfelowe rozwiązania.
Warto dodać, że Binance przykłada też dużą wagę do bezpieczeństwa środków swoich klientów. Zabezpieczenia na platformie obejmują dwuskładnikowe uwierzytelnienie (2FA), białe listy adresów oraz autoryzację SMS.
Ponadto giełda przechowuje kryptowaluty offline oraz stosuje wewnętrzny mechanizm ubezpieczeniowy Secure Assets Fund for Users (SAFU).
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Libertex
Wspomniany przez nas broker Libertex konkuruje z najlepszymi giełdami kryptowalutowymi na rynku. Platforma jest przyjazna dla początkujących traderów.
Zarejestrowani klienci wymieniają się na niej pomysłami dotyczącymi handlu. Co więcej, za pośrednictwem copy tradingu kopiują portfolio wybranych traderów. Dzięki temu uczą się podejmowania decyzji od doświadczonych użytkowników.
Broker wyróżnia się oryginalnymi rozwiązaniami. Social trading stał się znakiem rozpoznawalnym Libertex. Oprócz tego broker zadbał o dużą ilość aktywów do wyboru.
Działania firmy są uregulowane poprzez odpowiednie licencje:
- CySEC;
- FCA;
- ASIC.
78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.
Binance: alternatywa dla mBanku
Interesuje cię handel kryptowalutami? Skorzystaj z Binance, aby kupić lub sprzedać kryptowaluty.
Na platformie znajdziesz dział poświęcony edukacji. Eksperci uczą podstaw handlu oraz upubliczniają badania rynkowe.
Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do zakładki Market Insights. Znajdują się tam codzienne analizy najpopularniejszych instrumentów finansowych. Broker jest dobrym wyborem dla początkujących użytkowników.
Na Binance spotkasz się z dwoma rodzajami kont. Rachunek demonstracyjny oraz dla zweryfikowanych klientów. Dzięki kontu demo przetestujesz dowolne strategie inwestycyjne bez ryzyka utraty pieniędzy. Jego pełną wersję odblokujesz po weryfikacji tożsamości.
Binance oferuje darmową rejestrację oraz prowadzenie konta bez dodatkowych opłat. Jedynym kosztem jest 5 USD prowizji, pobierane podczas wypłaty środków. Broker przestrzega międzynarodowych przepisów w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.
78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.
BitPanda
BitPanda to giełda kryptowalut zaprojektowana z myślą o europejskich inwestorach, co znajduje odzwierciedlenie w jej regulacjach i funkcjach. Obecnie korzysta z niej ponad 3,5 miliona użytkowników.
Platforma jest regulowana przez dyrektywy MiFID II i PSD2 – jest więc bezpieczną instytucją płatniczą. Dodatkowo BitPanda spełnia wymogi AML5. Zapewnia użytkownikom bezpieczne przechowywanie aktywów w portfelach offline.
Jedną z kluczowych zalet giełdy jest szeroka gama dostępnych funkcji. BitPanda nie tylko oferuje staking, co pozwala inwestorom na uzyskiwanie pasywnych zysków, ale także umożliwia dywersyfikację portfela poprzez handel indeksami kryptowalutowymi.
Platforma zapewnia dostęp do trzech indeksów: BitPanda Crypto Index 5, 10 i 25. Dzięki temu zainwestujesz w koszyki różnych wirtualnych walut.
Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępna jest wersja BitPanda Pro, która oferuje niższe opłaty transakcyjne: 0,15% dla takerów i 0,10% dla makerów.
Aby rozpocząć korzystanie z platformy, wymagany jest minimalny depozyt w wysokości 25 €. Wpłaty zrealizujesz za pomocą różnych metod, takich jak SEPA, Skrill, karty płatnicze, Neteller oraz Sofort.
BitPanda to solidny wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Oferuje bezpieczeństwo i szeroką ofertę produktów.
Jak założyć konto na Binance?
Założenie konta na Binance zajmie ci kilka minut. Poniżej przeprowadzimy cię przez rejestrację oraz proces weryfikacji tożsamości.
Rejestracja
Aby rozpocząć proces rejestracji, wejdź na stronę główną brokera i kliknij przycisk Rejestracja.
Następnie wymyśl nazwę użytkownika oraz hasło. Zaakceptuj politykę prywatności i regulamin Binance.
Od tego momentu możesz korzystać z konta demonstracyjnego.
Jeżeli chcesz zainwestować prawdziwe pieniądze, zweryfikuj swoją tożsamość.
Weryfikacja
W celu aktywacji swojego konta uzupełnij profil. Podaj m.in. wymagane dane kontaktowe. Prześlij usługodawcy skan dokumentu tożsamości.
Komisja nadzoru finansowego wymaga od Binance, aby gromadziło informacje dotyczące klientów.
Wpłata środków
Broker oferuje popularne i łatwe w obsłudze metody wpłat i wypłat.
- Karta kredytowa/debetowa;
- Tradycyjny przelew bankowy.
Aby przelać na Binance swoje środki z mBanku, wykonaj przelew SEPA.
Wysokość prowizji od wypłaty środków wynosi 5 USD (tutaj przeczytasz więcej o tym, jak wypłacić bitcoin).
Handel
Po zweryfikowaniu rachunku inwestycyjnego możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty. Pamiętaj o tym, że bitcoin należy do aktywów obarczonych wysokim ryzykiem.
Większość inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas spekulacji na kryptoaktywach.
Zanim zaczniesz handel kryptowalutami, upewnij się, że rozumiesz podstawy działania rynku. Nie nastawiaj się na szybki zysk.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Przechowywanie kryptowalut w mBanku
Jak dotąd żaden bank w Polsce nie zaoferował przechowywania kryptowalut. Co więcej, polityka działania banku – mBank zabrania współpracy z osobami, które obracają kryptoaktywami.
Jeżeli chcesz kupić i zabezpieczyć swoje bitcoiny, powinieneś zaopatrzyć się w portfel kryptowalutowy. Wallet do przechowywania monet jest oprogramowaniem przeznaczonym do zarządzania kryptoaktywami.
Podczas wyboru oprogramowania upewnij się, że jest kompatybilne z coinem, który kupisz. Portfele są niezbędne, jeśli chcesz przechowywać krypto długoterminowo.
Przeczytaj, jak wybrać najlepszy portfel bitcoin!
Przelej środki z mBank: kup bitcoin bezpiecznie
Kupno bitcoina bezpośrednio w mBanku jest niemożliwe. Możesz jednak przelać zgromadzone środki na rachunek brokera, a następnie kupić wybrane krypto. Jeżeli interesuje cię handel kryptowalutami, pamiętaj o kilku kwestiach.
Niektórzy błędnie twierdzą, że nie stać ich na zakup najstarszej monety, ponieważ jest droga. Możesz nabyć jedynie fragment bitcoina. Bitcoin jest podzielny do ośmiu miejsc po przecinku. Dzięki temu łatwo posługiwać się jego ułamkiem.
Podczas zakupu BTC nie unikniesz opłat transakcyjnych. Każda giełda kryptowalut czerpie zyski z obrotu aktywami. Usługodawca zarabia na tak zwanym spreadzie. Czyli różnicy między kosztem zakupu bitcoina i ceną, za którą sprzedaje token.
Zanim kupisz kryptowaluty, skonfiguruj swój portfel. Przechowuj hasła i seed w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj o tym, że skradzionego bitcoina nie da się odzyskać. Transakcje zatwierdzone przez sieć blockchain są nieodwracalne (więcej na temat technologii blockchain przeczytasz tu).
Miej na uwadze to, że nie musisz być traderem, aby kupować bitcoiny. Inwestycja w krypto i handel kryptowalutami różnią się od siebie. Inwestorzy nabywają aktywa i przechowują je przez dłuższy czas w prywatnym portfelu. Z kolei traderzy zakładają wzrost lub spadek kursu i spekulują za pomocą bitcoin CFD.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Dlaczego nie kupimy bitcoina w mBanku?
Działania banków w Polsce są opartę o ustawę przeciw praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dlatego w mBanku nie kupimy bitcoina.
Usługodawca zastrzega sobie prawo do zamknięcia każdego rachunku bankowego, który jest powiązany z obrotem kryptowalutami.
Prawo nakłada na banki obowiązek monitorowania transakcji na koncie. Instytucje unikają współpracy z platformami kryptowalutowymi, nawet jeżeli działają legalnie.
Podsumowanie
Za pośrednictwem mBanku nie kupisz bitcoina, możesz jednak skorzystać z oferty Binance. Broker spełnia wymagania rygorystycznych licencji handlowych. Zapewnia klientom bezpieczeństwo oraz udostępnia intuicyjną platformę handlową.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
FAQ: Najczęściej zadawane pytania
Czy kupię bitcoin w mBanku?
Nie ma takiej możliwości. Sprzedażą bitcoinów zajmują się brokerzy oraz giełdy kryptowalutowe. Chcesz nabyć tokeny w bezpieczny sposób? Skorzystaj z usług Binance.
Gdzie bezpiecznie kupić bitcoin?
Jeżeli chcesz zachować bezpieczeństwo podczas kupowania bitcoina, skorzystaj z oferty Binance. Usługodawca działa z zachowaniem środków bezpieczeństwa finansowego klientów.
Jak kupić bitcoin anonimowo?
Pełna anonimowość podczas zakupu popularnych kryptowalut jest niemożliwa. Komisja Nadzoru Finansowego wymaga od brokerów, aby gromadzili informacje o swoich klientach. Oczywiście dane nie zostaną upublicznione. Są przechowywane na wypadek, gdyby władze chciały upewnić się, że twoje pieniądze pochodzą z legalnego źródła. W ten sposób instytucje finansowe przeciwdziałają praniu pieniędzy za pośrednictwem kryptoaktywów.
Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.