Obstawianie kolorów w ruletce

6065

Obstawianie kolorów (czarny, czerwony)

To chyba najprostsza z możliwych strategii gry w ruletkę, oczywiście obok analogicznej strategii obstawiania rodzaju liczb (parzyste vs nieparzyste). Stosować może ją każdy, zasady w niej obowiązujące są proste jak budowa przysłowiowego cepa.

Ten styl gry jest oczywisty, przed każdym obrotem ruletki wybieramy sobie któryś z dwóch kolorów występujących na stole, w klasycznej ruletce są to kolory czarny i czerwony. Gdy podjęliśmy decyzję, umieszczamy nasze żetony na odpowiednim polu wnosząc stawkę zakładu. Prawdopodobieństwo sukcesu wynosi prawie 50%. Dlaczego prawie? Otóż na kole mamy jeszcze wynalazek braci Blanc – zielone pole z cyfrą zero, które obniża nieco szansę wygranej. Co więcej, w ruletce amerykańskiej mamy jeszcze do czynienia z podwójnym zerem, także w kolorze zielonym.

Dowiedz się, gdzie grać w ruletkę online

Jak działa obstawianie kolorów w ruletce?

Jak już wspominaliśmy, ten sposób stawiania jest bardzo prosty. W rzeczywistości jest to jedna z najprostszych metod składania zakładów w ruletce. Jedyne, co musisz zrobić to zdecydować, na który kolor chcesz postawić swoje żetony. Każdy numer na kole ruletki ma określony kolor:

  • 0 i 00 (tylko w amerykańskiej ruletce) są zielone
  • 8 parzystych i 10 nieparzystych numerów jest w kolorze czerwonym
  • 8 parzystych i 10 nieparzystych numerów jest w kolorze czarnym

Nie musisz zastanawiać się na tym, który numer został trafiony. Po prostu obserwuj kolor polan, na którym wylądowała kulka. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy wygrałeś.

Pamiętaj jednak, że jeśli kulka wyląduje na “0” (lub “00” w amerykańskiej ruletce), to przegrywasz bez względu na wybrany przez ciebie kolor.

Zalety obstawiania kolorów

Wady obstawiania kolorów

– najniższe wygrane spośród wszystkich zakładów dostępnych w ruletce

Czy istnieją jakieś alternatywy dla obstawiania kolorów ?

Tak naprawdę wszystkie zakłady zewnętrzne są praktycznie takie same, dlatego polecamy Ci zapoznanie się również z:

  • Obstawianiem parzystych / nieparzystych numerów
  • Obstawianiem połówek (1-18 lub 19-36)