Jak Kupić Enjin Coin? Gdzie? Kup ENJ Anonimowo, Przez SMS, Za Złotówki

Twórcy gier online coraz chętniej korzystają z technologii blockchain. W ostatnim czasie gry oparte o NFT zyskały ogromną popularność.

Związane z nimi tokeny użytkowe cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród graczy. Wiele osób kupuje je także w celach inwestycyjnych.

Jedną z najpopularniejszych kryptowalut w świecie gamingowym jest enjin coin (ENJ). Moneta zajmuje siedemdziesiąte miejsce w rankingu wirtualnych walut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w enjin coin? Przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje na temat projektu. Omawiamy kurs ENJ i prognozy na najbliższą przyszłość oraz podpowiadamy, gdzie najlepiej kupić enjin.

Jak kupić enjin coin w 5 prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź enjin coin na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gdzie kupić enjin coin? Najlepsze Giełdy 2024

ENJ służy jako środek wymiany na platformie Enjin. Dzięki niej, gracze mają możliwość tworzenia oraz zdobywania wirtualnych dóbr do wykorzystania w trakcie gry.

Platforma gamingowa Enjin powstała w 2009 roku w Singapurze. Obecnie obsługuje ponad 20 mln graczy na całym świecie. W jej ramach działa więcej niż 250 tysięcy grup społecznościowych.

Zdaniem ekspertów, sieć ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Niektórzy uważają, że przyczyni się do zrewolucjonizowania branży gier komputerowych.

Wraz z rozwojem projektu, rośnie także popularność tokenów ENJ. Znajdziesz je w ofercie wielu popularnych giełd kryptowalutowych.

Gdzie kupić enjin? Lista rekomendowanych brokerów

Monetę enjin kupisz na giełdach kryptowalutowych lub u brokerów online. Pamiętaj, aby korzystać z usług regulowanych dostawców, którzy działają zgodnie z przepisami.

Poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych pośredników, u których bezpiecznie kupisz wirtualną walutę.

Binance

binance coin logo

Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie. Codziennie obsługuje transakcje o wartości 18 miliardów dolarów dla ponad 80 milionów klientów.

Platforma oferuje stale rosnącą gamę ponad 600 kryptowalut, a także różnorodne metody płatności, co sprawia, że jest dostępna dla szerokiego grona inwestorów.

Binance umożliwia transakcje za pomocą karty kredytowej, choć wiąże się to z opłatą w wysokości 2%.

Oferuje też jedne z najniższych opłat na rynku, maksymalnie 0,1% za transakcję, oraz 25% zniżki dla posiadaczy Binance Coin (BNB).

Zalety:

 • Największy wolumen transakcji na świecie;
 • Ponad 600 dostępnych kryptowalut;
 • Różnorodne metody płatności;
 • Niskie opłaty transakcyjne z możliwością dodatkowych zniżek;
 • Możliwość stakingu z wysokim oprocentowaniem.

Libertex

Libertex logotyp

Libertex jest doświadczonym brokerem inwestycyjnym, który który działa na rynku już od ponad 20 lat. Obsługuje ponad 2 miliony użytkowników w wielu krajach na świecie. Cieszy się dużym zaufaniem wśród inwestorów.

W Libertex zainwestujesz w kontrakty CFD na różnorodne aktywa, w tym kryptowaluty.

Platformę Libertex polecamy zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom. Broker zapewnia materiały edukacyjne dla nowych użytkowników oraz zaawansowane narzędzia analityczne dla ekspertów.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Zalety:

 • Wieloletnie doświadczenie i wysoka jakość usług;
 • Duży wybór aktywów;
 • Korzystne prowizje;
 • Kontrakty CFD na wirtualne waluty;
 • Niski depozyt minimalny.

Jak kupić enjin na Binance?

Aby kupić enjin na Binance, wejdź na stronę i załóż darmowe konto. Proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.

Krok 1: Załóż konto

Wypełnij formularz rejestracyjny.

Podaj adres e-mail i ustal hasło dostępu. Zaakceptuj warunki użytkowania, oświadczenia o ryzyku oraz politykę prywatności.

Strona domowa aplikacji Binance

W celu potwierdzenia rejestracji, zweryfikuj swój adres e-mail i uzupełnij profil o niezbędne dane: imię i nazwisko, płeć, wiek i data urodzenia.

W kolejnym etapie Binance poprosi cię o wypełnienie krótkiej ankiety na temat twojego doświadczenia w inwestowaniu.

Krok 2: Wpłać środki

Wybierz jedną z dostępnych metod płatności i dokonaj pierwszej wpłaty. Binance obsługuje karty kredytowe, przelewy bankowe.

Minimalny depozyt wynosi 10 USD. W zależności od wybranej formy płatności, pieniądze pojawią się na twoim koncie od razu lub w ciągu 2-3 dni roboczych.

Krok 3: Kup enjin coin

Znajdź enjin na liście dostępnych aktywów. Wprowadź kwotę i szczegóły transakcji, a następnie zatwierdź zlecenie zakupu ENJ.

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak działa enjin coin?

Logo enjin coin Kryptowaluta enjin jest tokenem ERC-20, który działa na blockchainie Ethereum.

Powstała w 2017 roku jako token użytkowy w ramach społecznościowej platformy gamingowej Enjin.

Gracze tworzą na blockchainie tokeny NFT (non-fungible token), wirtualne kupony i inne przedmioty do wykorzystania w grach wideo.

Moneta przypisuje wartość w ENJ do każdego cyfrowego zasobu stworzonego przez użytkowników sieci. Określona liczba tokenów ENJ jest zamykana wewnątrz aktywów w celu potwierdzenia ich wartości.

Jednocześnie, ta sama ilość są monet znika z portfeli twórców. W ten sposób tworzy się deficyt ENJ na rynku.

Ponadto, ENJ umożliwia zarządzanie i handel wirtualnymi zasobami do gier online. Historia transakcji jest przechowywana na blockchainie. Zajrzysz do niej w każdej chwili.

Twórcy projektu Enjin opracowali pakiety SDK do tworzenia oprogramowania. Minimalizują koszty i ułatwiają projektowanie wirtualnych dóbr.

Enjin Wallet

Rozwiązanie pozwala na wykorzystanie cyfrowych zasobów w różnych grach. Wystarczy, że połączysz się z określonym interfejsem API.

Aktywa są przechowywane w mobilnym portfelu Enjin Wallet. Działa na urządzeniach z systemem Android i iOS. Dzięki niemu, gracze łączą się ze sobą, handlują wirtualnymi dobrami poza środowiskiem gry oraz sprzedają je za ENJ.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kurs ENJ oraz prognoza na przyszłość

ENJ trafił do sprzedaży we wrześniu 2017 roku w ramach ICO. Twórcy zebrali łącznie 12 mln USD na dalszy rozwój projektu. Sprzedali 400 mln tokenów enjin za 38 800 ETH.

W dniu 2 listopada 2018 roku, cena enjin wynosiła 0,0134 EUR. Niecałe trzy lata później, 9 kwietnia 2021 roku, wartość monety osiągnęła rekordowy poziom 3,41 EUR.

Następnie nastąpił spadek do 1,03 EUR. Obecnie kurs ENJ jest dość stabilny. Przez większość czasu utrzymuje się między 1,20 a 1,30 EUR.

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • enjincoin
 • Enjin Coin
  (ENJ)
 • Price
  $0.200
 • Market Cap
  $330.65 M

Dane historyczne pokazują, że cena enjin podąża za aktualnym trendem na całym rynku kryptowalut. Gdy kurs bitcoina rośnie, wartość większości altcoinów także idzie w górę.

Prognozy dla enjin są w większości optymistyczne. Projekt umożliwia twórcom gier programowanie wirtualnych aktywów na blockchainie oraz zarabianie na nich. Gracze są faktycznymi właścicielami kupionych zasobów oraz handlują nimi.

Z tego powodu, zainteresowanie monetą ENJ w branży gamingowej jest bardzo duże. Zwiększenie popytu na ENJ spowoduje wzrost wartości wirtualnej waluty.

Chociaż projekt Enjin ma ogromny potencjał, nie wszyscy są do niego nastawieni entuzjastycznie.

Wielu ekspertów zastanawia się, czy da się łatwo zintegrować Enjin z różnymi grami. Ewentualne problemy techniczne prawdopodobnie zahamują wzrost ceny monety.

Planujesz inwestycję w kryptoaktywa? Pamiętaj o dywersyfikacji portfela!

Przeczytaj:

Portfel kryptowalutowy do bezpiecznego przechowywania enjin

Aby bezpiecznie przechowywać monety ENJ, potrzebujesz portfela kryptowalutowego. Masz do wyboru kilka możliwości:

 • Portfel zintegrowany z kontem na giełdzie – większość platform do handlu cyfrowymi monetami pozwala na przechowywanie tokenów na koncie użytkownika. Ze względu na zagrożenie ze strony hakerów, nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie trzymaj dużych ilości wirtualnych walut na portfelu giełdowym. W przypadku włamania, bezpowrotnie utracisz swoje środki. Na giełdzie przechowuj tylko kwotę, którą przeznaczysz na handel;
 • Portfel online lub portfel mobilny od zewnętrznego dostawcy także nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa. Monety w tzw. gorących portfelach przechowujesz online. Podobnie jak giełdy, często stają się celem ataków hakerskich. Zaletą portfeli internetowych jest szybki dostęp do zgromadzonych zasobów. Eksperci odradzają trzymanie dużych sum w gorących portfelach;
 • Portfel desktopowy stanowi rozwiązanie pośrednie pomiędzy gorącym a zimnym portfelem. Jest to specjalistyczne oprogramowanie, które instalujesz na swoim komputerze. Haker włamie się do niego tylko wtedy, gdy urządzenie zostanie skradzione lub gdy znajdzie się na nim złośliwe oprogramowanie. Ryzyko utraty aktywów jest dużo mniejsze, niż w przypadku portfeli internetowych;
 • Portfel sprzętowy, zwany też zimnym portfelem, sprawdza się najlepiej do przechowywania dużych ilości cyfrowych monet przez dłuższy czas. Gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zimny portfel nie jest podłączony do internetu. Dzięki temu nie da się do niego włamać z zewnątrz. Pamiętaj, aby trzymać klucze prywatne w bezpiecznym miejscu. Gdy je utracisz, nie będziesz w stanie odzyskać zawartości portfela.

Wybierz portfel kryptowalut dostosowany do twoich potrzeb. Prowadzisz day trading i potrzebujesz szybkiego dostępu do swoich zasobów? Skorzystaj z portfela internetowego lub mobilnego.

Inwestujesz długoterminowo i zależy ci na maksymalnym bezpieczeństwie? Zaopatrz się w dobry portfel sprzętowy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Zalety i wady kryptowaluty enjin

Każda wirtualna waluta ma swoje mocne i słabe strony. Dotyczy to także tokenów ENJ. Wzrost lub spadek wartości altcoinów zależy w dużej mierze od projektów, które za nimi stoją.

Innowacyjne pomysły, które mają realne zastosowanie w rzeczywistości umacniają pozycję danej monety na rynku kryptowalut.

Zanim zdecydujesz się kupić enjin, przeanalizuj zalety i wady zarówno monety, jak i całego projektu.

Tutaj przeczytasz, jak kupić kryptowaluty. Poniżej znajdziesz najważniejsze plusy i minusy ENJ.

Zalety:

 • Niska cena – nie potrzebujesz dużego kapitału, aby zainwestować w tokeny ENJ;
 • Nowe możliwości dla graczy i twórców treści online;
 • Powiązanie z innowacyjnym projektem w dynamicznie rozwijającej się branży;
 • Możliwość posiadania, tworzenia oraz sprzedaży cyfrowych zasobów gier.

Wady:

 • Stosunkowo młoda, wciąż rozwijająca się technologia;
 • Sukces monety zależy od dalszego rozwoju branży gamingowej;
 • Duża konkurencja na rynku wirtualnych walut.

Czy warto kupić enjin? Podsumowanie

Platforma Enjin Sieć Enjin jest jednym z najciekawszych projektów w branży gier komputerowych.

Zapewnia graczom oraz twórcom wiele nowych możliwości.

Dzięki tokenizacji wirtualnych przedmiotów, mogą zarabiać na handlu własnymi cyfrowymi zasobami.

Moneta enjin ma zastosowanie nie tylko w świecie gier. Wielu użytkowników kupuje tokeny ENJ i wykorzystuje je w operacjach kryptowalutowych.

Niektórzy za pomocą ENJ opłacają rachunki, zakupy i usługi. Inni traktują enjin jako inwestycję i trzymają monety w portfelach kryptowalutowych.

Czy w takim razie warto zainwestować w enjin? Jeśli interesujesz się grami i wierzysz w potencjał projektu, zakup ENJ jest dobrym pomysłem.

Firmy z branży gamingowej coraz chętniej sięgają po technologię blockchain. Wykorzystywanie wirtualnych walut w grach online zyskuje na popularności. Prognozy dla kryptowaluty są dość optymistyczne. Wielu ekspertów przewiduje dynamiczny rozwój sektora gier wideo w najbliższej przyszłości.

Z drugiej strony, wartość enjin w dużej mierze zależy od ogólnej sytuacji na rynku kryptowalut. Tak jak w przypadku innych tokenów, kurs ENJ ulega wahaniom.

Zanim zainwestujesz w enjin, przeanalizuj potencjalne ryzyko oraz możliwości zysku. Decyzje inwestycyjne podejmowane pod wpływem impulsu rzadko okazują się korzystne.

Aby zwiększyć szanse na sukces, przemyśl swoją strategię i postaw na dywersyfikację aktywów.

Oprócz ENJ czy innych mniej znanych altcoinów, kup także wirtualne waluty o ugruntowanej pozycji na rynku, np. bitcoin (tutaj przeczytasz, jak kupić bitcoin) czy ETH (sprawdź, gdzie kupić ethereum). Duży wybór cyfrowych monet znajdziesz np. w Binance.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym jest enjin?

Enjin jest kryptowalutą opartą na blockchainie Ethereum. Służy jako token użytkowy w ramach platformy gamingowej Enjin. Przekształca wirtualne przedmioty z gier w zbywalne aktywa cyfrowe.

Gdzie mogę kupić enjin coin?

Enjin coin kupisz na giełdzie kryptowalutowej lub u brokera online, np. Binance. Potrzebujesz pomocy w wyborze dostawcy? Przewiń do góry i przeczytaj nasz ranking sprawdzonych platform inwestycyjnych.

Czy mogę kupić ENJ bez weryfikacji?

Nie możesz kupić ENJ bez weryfikacji. Każda regulowana giełda wymaga od użytkowników przejścia procesu weryfikacji tożsamości. Ze względów bezpieczeństwa, korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców, którzy posiadają odpowiednie licencje.

Czy mogę kupić ENJ za ethereum?

Tak, możesz kupić ENJ za ethereum. W tym celu załóż konto na giełdzie kryptowalutowej lub u brokera online, np. Binance. Kup ETH, a na następnie wymień je na ENJ.

Jaka jest maksymalna podaż monet ENJ?

Maksymalna podaż ENJ wynosi 1 miliard tokenów. Obecnie w obiegu znajduje się 834 340 660 ENJ. Kwota ta będzie się zmniejszać w miarę rozwoju ekosystemu.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.