Handel surowcami na rynku CFD

notowania surowców

1282

Notowania złota znów testują poziom 1205

Notowania Złota lekko wzrosły i po raz kolejny testowały poziom oporu 1205 (R1) oraz wyższą granicę czarnego kanału wzrostowego. Dopóki notowania metalu pozostaną w tym kanale, według mnie, ich krótkookresowe perspektywy będą zwyżkowe. Nasza dzienna analiza momentum potwierdza te prognozy. 14-dniowy RSI kontynuował ruch w górę i wzrósł powyżej linii 50 a dzienny MACD pozostaje powyżej linii sygnałowej i kieruje się w górę. Jednak jeśli chodzi o długookresowe perspektywy, to nadal obserwuję trend zniżkowy. Dlatego też postrzegałbym odbicie od 1132 jako zwyżkową korektę. Z uwagi na brak wyraźnych sygnałów, które wskazałyby na zmianę trendu na zwyżkowy, preferowałbym w długim okresie nastawienie wyczekujące.

Handel złotem online

Wsparcie złota: 1180 (S1), 1160 (S2), 1146 (S3)

Opór złota: 1205 (R1), 1222 (R2), 1235 (R3)

 

Notowania Ropy nadal w górę

W piątek, notowania WTI kontynuowały ruch w górę ale napotkały na opór w pobliżu 77,80 (R1).  Wyraźny wzrost powyżej tego poziomu mógłby wywołać dalsze zwyżki w kierunku psychologicznej bariery 80, która pokrywa się z 200-okresową średnią kroczącą. Nasze krótkookresowe wskaźniki momentum potwierdzają piątkowe zwyżki. RSI lekko wzrósł po znalezieniu wsparcia nieco powyżej linii 50 a MACD jest powyżej linii sygnałowej i znalazł się na plusie. Jednak, na wykresie dziennym, struktura cen wskazuje na długookresowy trend spadkowy – dlatego też, traktowałbym obecne odbicie jako chwilową korektę.

Handel ropą naftową online

Wsparcie ropy naftowej: 75,60 (S1), 73,20 (S2), 71,00 (S3)

Opór ropy naftowej: 77,80 (R1), 80,00 (R2), 83,00 (R3)

 

Dobre poziomy do kupna USD

Wtorek pokazał, że amerykańska gospodarka jest w znacznie lepszej formie niż sądzono jeszcze miesiąc temu. Tym samym zarówno wobec funta jak i euro tworzą się idealne warunki do odnawiania kupna USD. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy muszą uważać na odczyty makro właśnie z UK i USA. To one będą determinować nowy ruch, nawet do końca tygodnia.

Przypomnę tylko, że wczorajszy odczyt PKB dla USA na poziomie 3,9% był bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Efektem publikacji był spadek EURUSD do poziomu 1,2401. Pozytywnie zareagowały także indeksy w USA. Głównego ruchu na EURUSD jeszcze nie ma. Ale to już dziś po seriach kolejnych danych ruch powinien się zacząć. Wracając jeszcze do PKB z USA zaznaczę, że odczyty muszą być powyżej 4%, aby można było mówić o wejściu gospodarki na ścieżkę szybkiego odebrania strat z ostatnich lat. Tym samym wskaźnik jest już bisko magicznego progu. Jeśli zostanie on pokonany to Fed będzie musiał zacząć na serio rozważać podwyżkę stóp procentowych. Nie będzie bowiem wymówki, że „coś” trzeba jeszcze naprawiać lub na „coś” jeszcze poczekać. Dzisiejsze zapowiedziane dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz o wydatkach Amerykanów (mające wpływ także na inflację w USA) będą najważniejszym odczytem dnia. Jeśli pojawią się chociażby drobne impulsy wzrostu dolar zacznie się umacniać. Rynek skupia, bowiem całą uwagę na inflacji. Jest wzrost oznaczać będzie wyjście ze stagnacji i tak jak w przypadku PKB przestanie już stanowić barierę przed podwyżką stóp w USA. Na tym etapie będzie największa perspektywa zarobienia na dolarze, bo są to oczekiwania jeszcze niewliczone w cenę. Z technicznego punktu widzenia EURUSD jest w rejonie, gdzie podaż powinna przeważać i generować mocniejsze sygnały do spadku kursu, co idealnie widać na wykresie H4. Jeśli EURUSD wróci poniżej 1,2440 sygnał będzie najsilniejszy. Zasięg spadku na dzisiejszą sesję zależeć będzie od odczytów CPI z USA. Im wyższe odchylenie na plus tym mocniejszy spadek. Tym razem wsparcie 1,2361 może nie powstrzymać przed dalszymi spadkami otwierając drogę do realizacji scenariusza z poniedziałkowego komentarza.

Pivoty dla EURUSD na dziś pokazują poziom główny na 1,2455ze wsparciami 1,2424 i 1,2370 a oporami 1,2509 i 1,2540.

Dla GBPUSD poziomem głównym jest 1,5699 ze wsparciami 1,5660 i 1,5610 a oporami 1,5749 i 1,1.5788.

Przejdź do zakładki Broker Forex