Ethereum: Prognozy 2024: Czy Wartość Kryptowaluty ETH Wzrośnie?

Ethereum jest innowacyjną platformą blockchain z własnym tokenem ether (ETH). Moneta należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Pod względem kapitalizacji rynkowej zajmuje drugie miejsce – zaraz za bitcoinem.

Twórcy projektu  Ethereum pokazali, że technologia blockchain nadaje się nie tylko do przesyłania monet. Z powodzeniem można z niej korzystać na wiele różnych sposobów. Platforma zapewnia m.in. obsługę inteligentnych kontraktów. Umożliwia także tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie.

Cena ETH zmieniała się na przestrzeni lat. Tendencje wzrostowe przeplatały się ze spadkami wartości. W 2021 roku kurs ethereum ulegał sporym wahaniom. Z jednej strony, kryptowaluta odnotowała spektakularne zyski. Z drugiej, zaliczyła równie efektowne spadki.

Duża zmienność cen na rynku kryptowalut nie jest niczym niezwykłym. Na wartość cyfrowych monet wpływa wiele różnych czynników.

Rozważasz zakup ETH i zastanawiasz się, czy to dobry moment? Chciałbyś poznać opinię specjalistów na temat przyszłości monety? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Najlepsze Giełdy Ethereum 2024

  1. Binance – giełda z największym wolumenem transakcji na świecie.
  2. Libertex – Doświadczony broker z wielokrotnie nagradzaną ofertą.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Przedstawiamy w nim prognozę cen dla ethereum. Omawiamy, od czego zależy kurs ETH, jak kształtuje się przyszłość projektu oraz czy warto w niego zainwestować.

W naszej prognozie bierzemy pod uwagę dane historyczne, aktualną sytuację na rynku krypto oraz opinie analityków. Przyglądamy się również planom twórców Ethereum odnośnie rozwoju projektu.

Najpopularniejsze Giełdy Ethereum 2024

Kurs ethereum – historia

ethereum logo ikona Zanim przejdziemy do omawiania prognozy dla monety ETH, przyjrzymy się historii jej cen.

Ethereum istnieje na rynku od sześciu lat. Dzięki temu mamy dostęp do dużej ilości danych na jego temat.

Na ich podstawie możemy dokładnie prześledzić rozwój projektu od momentu powstania do chwili obecnej.

Analiza dotychczasowych cen ETH pomoże nam ocenić, jak ukształtuje się kurs monety w przyszłości.

Początki

Projekt Ethereum został uruchomiony w 2015 roku. Sam pomysł narodził się dwa lata wcześniej, w 2013 roku. Oznacza to, że ether jest najstarszą kryptowalutą po bitcoinie.

W chwili premiery cena ETH wynosiła 2,80 USD. Moneta bardzo szybko straciła na wartości. Już następnego dnia jej kurs spadł poniżej jednego dolara. Utrzymał się na tym poziomie przez cały 2015 rok.

To nie był dobry czas również dla najpopularniejszej kryptowaluty – cena bitcoina była wtedy wyjątkowo niska.

2016 – 2018

wykres ethereum 2016 2018 W 2016 roku rynki kryptowalutowe powoli zaczęły się odradzać. Wartość ethereum wzrosła do ponad 20 USD. Wkrótce jednak kurs monety spadł do ok. 6,30 USD.

Na cenę kryptowaluty w 2016 roku mocno wpłynął atak hakerów. Przestępcy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach i ukradli tokeny o wartości 50 mln USD. W wyniku hard forka, którego celem było usunięcie śladów włamania z blockchaina, powstało ethereum classic (ETC).

Ceny kryptowalut gwałtownie poszybowały w górę w 2017 roku. Pierwsza oferta monety (ICO) na blockchainie ethereum zwiększyła popyt na ETH. Jego kurs wzrósł z 8,23 USD do 742 USD.

Na początku 2018 roku ether osiągnął rekordową wartość 1 432 USD, jednak niedługo potem jego cena ponownie spadła.

Tendencja spadkowa trwała dość długo. We wrześniu 2018 roku token ETH można było kupić za 180 USD. W połowie listopada cena ustabilizowała się na poziomie 200-300 USD. Wkrótce jednak ponownie spadła poniżej 100 USD.

2019-2021

Rok 2019 nie przyniósł gwałtownych wahań. Kurs ETH utrzymywał się na stosunkowo stabilnym poziomie między 100 a 250 USD.

W końcu, po kilku niezbyt udanych latach, nastąpił przełom.

W ciągu całego 2020 roku cena ethereum wzrosła o ponad 500% – z poziomu 130 USD w styczniu do prawie 700 USD pod koniec roku. Największe zyski przyniósł jednak rok 2021. W listopadzie wartość ETH osiągnęła rekordowy poziom ponad 4 000 USD.

Oprócz spektakularnych wzrostów, w 2021 roku obserwowaliśmy także spore wahania. Kilka razy cena monety gwałtownie spadła. To pokazuje, że ethereum jest zmienne i podatne na różne zawirowania na rynku.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Prognozy – jak cena ethereum zmieni się w przyszłości?

Aby stworzyć wiarygodną prognozę dla ethereum, wzięliśmy pod uwagę kilka różnych czynników. W dalszej części artykułu analizujemy, jaki wpływ na przyszłość ETH ma historia cen.

Przyjrzymy się także danym fundamentalnym oraz opiniom ekspertów. Na ich podstawie rozpatrzymy różne prawdopodobne scenariusze. Aktualny wykres ceny ETH znajdziesz poniżej:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
  • ethereum
  • Ethereum
    (ETH)
  • Price
    $3,133.65
  • Market Cap
    $376.67 B

Prognoza ethereum na podstawie historii cen

Ethereum jest jedną z najstarszych kryptowalut. Zadebiutowała na rynku w 2015 roku. Mamy więc do dyspozycji dużą ilość danych na temat cen ETH na przestrzeni lat.

Informacje o historii kursów wirtualnej waluty są bardzo cenne przy tworzeniu prognoz. Poprzez analizę dotychczasowych tendencji wnioskujemy, jak ukształtuje się przyszłość danej monety.

Kryptowaluty takie jak bitcoin i ether mają za sobą bogatą historię. Dzięki temu, prognozowanie ich przyszłości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku nowszych tokenów.

Prognoza krótkoterminowa

moneta ethereum przy białej klawiaturze Od 29 września 2021 roku kurs ethereum znajduje się w trendzie wzrostowym. Przez ten czas osiąga wysokie poziomy maksymalne i minimalne.

Wzrost jest jednak dość nierówny. Kurs wciąż znajduje się poniżej poziomu wsparcia 4 609 USD. Dolną barierę psychologiczną wyznacza kwota 4 000 USD, a górną 5 000 USD.

Inwestorzy powinni zachować ostrożność. Cena ETH jest niestabilna. Załamanie się dolnego progu wsparcia na poziomie 4 609 USD wskazuje na słabość kupujących.

Wartość ethereum nie przekracza poziomu 4 387 USD. Oznacza to, że w krótkoterminowej perspektywie jej cena prawdopodobnie nie wzrośnie.

Prognoza średnioterminowa

Tegoroczne dane pokazują, że średnioterminowy trend wzrostowy pozostaje nienaruszony. Utrzyma się, jeśli w ciągu najbliższych kilku tygodni ethereum przekroczy kwotę 4 494 USD.

Wartość ETH ma szansę wzrosnąć do końca roku do 6 210 USD. Stanie się tak, gdy ether przełamie poziom oporu (4 494 USD) i zbuduje wsparcie powyżej psychologicznej bariery 5 000 USD. W przeciwnym wypadku, cena ETH będzie spadać.

Jeśli trend wzrostowy się nie zmieni, w pierwszej połowie 2024 roku cena ETH może osiągnąć nawet 7 000 USD. W późniejszych miesiącach wzrost prawdopodobnie ulegnie spowolnieniu. Nie przewidujemy jednak gwałtownych spadków.

Prognoza długoterminowa

sukces strzałka wzrost Długoterminowe prognozy dla ethereum są bardzo optymistyczne.

Wiele wskazuje na to, że trend wzrostowy pozostanie nieprzerwany.

W ciągu najbliższych kilku lat, kurs ethereum prawdopodobnie osiągnie poziom 9 500 USD.

Do końca 2025 roku przekroczy kwotę 12 000 USD. Niektórzy twierdzą, że do 2030 roku za jeden ETH trzeba będzie zapłacić nawet 50 000 USD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Prognoza ethereum na podstawie danych fundamentalnych

Przygotowanie prognozy dla ethereum w oparciu o dane fundamentalne nie jest łatwym zadaniem.

Wartość tradycyjnych aktywów, takich jak akcje czy obligacje, bazuje na publicznych wskaźnikach. Ocenia się ją na podstawie m.in. oczekiwanych zysków i tempa wzrostu.

W przypadku cyfrowych monet nie jest to możliwe. Kryptowaluty cechuje duża zmienność. Funkcjonują na innych zasadach niż firmy, które sprzedają produkty lub usługi w celu osiągnięcia zysku.

ETH należy do najważniejszych kryptowalut na świecie. Jest notowana na największych giełdach krypto. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Sieć Ethereum nieustannie się rozwija. Ma zastosowanie w obszarze zdecentralizowanych aplikacji (dApps), zdecentralizowanych finansów (DeFi), rynków NFT (tutaj przeczytasz więcej na temat tokenów NFT) i transakcji na blockchainie.

Wprowadzenie Ethereum 2.0 pod koniec tego lub na początku przyszłego roku znacząco usprawni działanie sieci.

Chociaż ethereum ma wielu konkurentów, nic nie wskazuje na to, aby jego pozycja była zagrożona. Wręcz przeciwnie – niektórzy mówią, że ma szansę prześcignąć bitcoina (prognozy dla bitcoina sprawdzisz tu). Trudno jednak stwierdzić, czy faktycznie tak się stanie.

Eksperci są zgodni, że sieć Ethereum oferuje więcej możliwości zastosowania niż bitcoin. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości osiągnie kapitalizację rynkową BTC.

Co mówią analitycy?

dłonie na laptopie z wykresami na ekranie Jeśli przyjrzymy się różnym prognozom dotyczącym ethereum, zauważymy pewien trend.

Na przestrzeni lat ether był konsekwentnie postrzegany jako dobra inwestycja. Przyszłość drugiej największej kryptowaluty w niemal każdej analizie wygląda obiecująco.

Nic więc dziwnego, że obserwatorzy rynku kryptowalut przewidują wzrost cen.

W swoich prognozach wskazują, że w grudniu 2021 roku cena ETH przekroczy 5 000 USD, a na koniec 2024 roku wyniesie ponad 6 000 USD.

W 2023 roku wartość monety osiągnęła poziom 7 813 USD. Zdaniem analityków, w 2025 roku kurs ethereum wzrośnie do 10 000 USD, a w 2030 roku nawet do 20 000 – 50 000 USD.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę ETH?

kalkulator leżący na zeszycie obok długopisu i notesu Prognozy dotyczące przyszłości ethereum są bardzo optymistyczne. Nie ma jednak gwarancji, że się sprawdzą.

Na cenę kryptowalut wpływa wiele różnych czynników. Rynek reaguje na nie wyjątkowo dynamicznie. Wielokrotnie zdarzało się, że wartość cyfrowych monet niespodziewanie rosła lub spadała wbrew przewidywaniom.

Ogromny wpływ na przyszłość ETH będzie miało wprowadzenie Ethereum 2.0.

Od kilku miesięcy trwa aktualizacja blockchaina ethereum. W 2022 roku sieć przeszła z protokołu Proof-of-Work na algorytm Proof-of-Stake.

Zmiany mają na celu zwiększenie szybkości i bezpieczeństwa przetwarzania transakcji oraz obniżenie opłat transakcyjnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ethereum zyska na wartości. W przypadku niepowodzenia projektu, cena ETH spadnie.

Oprócz rozwoju sieci, na kurs monety wpływa także wiele innych czynników. Są wśród nich m.in:

  • Zmiany personalne w zespole programistów i twórców projektu Ethereum;
  • Współpraca z rozpoznawalnymi firmami lub projektami z obszarów NFT, DeFi, itp.;
  • Użyteczność – na blockchainie ethereum działa ponad 2500 zdecentralizowanych aplikacji oraz smart kontrakty. Jeśli użytkownicy będą z nich korzystać tak chętnie jak do tej pory, wpłynie to pozytywnie na wartość ETH;
  • Problemy techniczne – wszelkie zakłócenia w działaniu sieci mają negatywny wpływ na cenę kryptowaluty;
  • Ataki hakerów na giełdy kryptowalutowe – działalność cyberprzestępców niekorzystnie oddziałuje na cały rynek;
  • Regulacje rządowe – przywódcy niektórych państw aktywnie dążą do ograniczenia lub nawet zakazu używania kryptowalut. Tego typu przepisy wpływają nie tylko na cenę ethereum, ale także na pozostałe cyfrowe monety;
  • Nowe obszary zastosowań technologii blockchain – coraz szersze wykorzystanie blockchainów w różnych branżach umacnia wartość ETH i innych tokenów;
  • Zmiany w światowym systemie finansowym (np. wysokość stóp procentowych);
  • Wydarzenia na świecie, np. pandemia;
  • Wahania kursu bitcoina – cena BTC często wyznacza kierunek dla całej branży wirtualnych walut. Inne monety zwykle podążają za aktualnym trendem bitcoina. W przeszłości zmiany cen ETH były zsynchronizowane z wartością BTC. Gdy bitcoin idzie w górę, ether podąża za nim. Jeśli cena BTC spada, obiża się także wartość ETH.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Z czego wynikają spadki wartości ethereum?

moneta ethereum złota Jedną z głównych cech kryptowalut jest ich zmienność. Kurs cyfrowych monet zależy od bardzo wielu różnych czynników.

Najlepsze tokeny, mimo okresowych spadków, w dłuższej perspektywie utrzymują tendencję wzrostową.

Ethereum od wielu lat znajduje się w czołówce wirtualnych walut. Długoterminowe prognozy są optymistyczne. Zakładają wzrost cen.

Jeśli spojrzymy na historię cen ETH zobaczymy, że moneta ma za sobą drastyczne spadki. W niektórych momentach jej wartość obniżyła się o ponad 70%. Za każdym razem jednak ether wkraczał ponownie w trend wzrostowy i szybko odrabiał straty.

Spadek ceny nie zawsze jest powodem do obaw. Często wynika z cyklicznych ruchów na rynku kryptowalut.

Czy warto inwestować w ethereum?

Moneta Ethereum ETH Ethereum zalicza się do aktywów spekulacyjnych. Oznacza to, że jego kurs jest bardzo zmienny.

Duży wzrost cen może w krótkim czasie przynieść spektakularne zyski. Z drugiej strony, gwałtowny spadek wartości naraża inwestorów na straty.

Czy w takim razie warto dodać ether do swojego portfela?

Wiele wskazuje na to, że tak. Prognozy na przyszłość są optymistyczne. Zdecydowana większość ekspertów przewiduje utrzymanie się trendu wzrostowego. Prawdopodobnie wystąpią okresowe spadki cen, jednak nie powinny budzić niepokoju.

Kluczowe znaczenie dla ETH ma rozwój technologii blochchain. Wartość monety w dużej mierze zależy od powodzenia zmian, jakie obecnie zachodzą w ekosystemie Ethereum.

Pamiętaj jednak, że inwestowanie w cyfrowe monety wiąże się z wysokim ryzykiem. Mimo pozytywnych prognoz, zachowaj ostrożność i podejmuj rozsądne decyzje. Obserwuj rynek i bieżące notowania na giełdach kryptowalut.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gdzie kupić ethereum?

Podobnie jak bitcoin, ethereum cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów. Tokeny ETH są łatwo dostępne. Kupisz je na wielu giełdach kryptowalutowych oraz u brokerów online.

Coraz więcej osób decyduje się na handel kryptowalutami. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, na rynku powstaje wiele miejsc, które oferują kupno i sprzedaż wirtualnej waluty. Jak wybrać najlepsze?

Zanim zdecydujesz się na zakup krypto, przejrzyj oferty kilku giełd i pośredników. Weź pod uwagę m.in. wysokość opłat transakcyjnych, wybór monet oraz bezpieczeństwo. Zapoznaj się z opiniami użytkowników. Przeanalizuj także twoje indywidualne potrzeby i preferencje.

Dla ułatwienia, poniżej przedstawiamy naszą listę sprawdzonych brokerów online. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą (więcej o tym, gdzie i jak kupić ethereum przeczytasz tu).

Binance

binance coin logo

Binance to renomowana giełda kryptowalut. Cieszy się pozycją lidera na rynku dzięki największemu wolumenowi transakcji na świecie i bogatej ofercie cyfrowych monet.

Użytkownicy mają do wyboru szeroką gamę ponad 600 kryptowalut, w tym takie popularne coiny jak ethereum.

Znana ze swoich atrakcyjnych warunków handlowych, Binance charakteryzuje się jednymi z najniższych opłat na rynku – tylko 0,1% za każdą transakcję.

Dla użytkowników posiadających Binance Coin (BNB) dostępne są dodatkowe zniżki. Platforma oferuje różnorodne metody płatności. Warto jednak wspomnieć, że prowizja za transakcje kartą kredytową/debetową wynosi 2%.

 Zalety:

  • Ponad 600 kryptowalut do wyboru;
  • Konkurencyjne opłaty transakcyjne;
  • Dodatkowe zniżki na prowizje dla posiadaczy tokena BNB;
  • Wysoka renoma i wiarygodność na rynku;
  • Dostęp do zaawansowanych funkcji i narzędzi analitycznych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex Libertex logotyp

Libertex jest doświadczonym brokerem internetowym Forex. Działa na rynku od 1997 roku. Świadczy wysokiej jakości usługi inwestycyjne. Dzięki temu zalicza się do najbardziej cenionych brokerów w Europie.

Platforma Libertex oferuje ponad 200 instrumentów finansowych, m.in. kontrakty CFD na kryptowaluty. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze.

 Zalety:

  • Wiarygodność i wieloletnie doświadczenie;
  • Darmowe konto demo dla początkujących;
  • Platforma Meta Trader 4 dla doświadczonych użytkowników;
  • Niski depozyt minimalny;
  • Błyskawiczne wpłaty i wypłaty.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ETH

Ethereum a Bitcoin - różnice i podobieństwa Kryptowaluta ether (ETH) została stworzona w 2015 roku przez Vitalika Buterina jako alternatywa dla bitcoina. Jest natywnym tokenem sieci Ethereum. Działa w oparciu o technologię blockchain.

Platforma Ethereum ma wiele zastosowań. Programiści coraz częściej wykorzystują ją do tworzenia innych cyfrowych monet.

Na blockchainie ethereum powstają zdecentralizowane aplikacje. Sieć rozwija się w obszarze inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych finansów i niewymienialnych tokenów (NFT).

Najważniejsze cechy ekosystemu Ethereum:

  • Jest platformą blockchain opartą na otwartym kodzie źródłowym;
  • Wykorzystuje algorytm konsensusu Proof-of-Work. Wkrótce, w wyniku aktualizacji, przejdzie na protokół Proof-of-Stake;
  • Kryptowaluta ether nie ma limitu podaży. Ustalono jedynie maksymalną roczną podaż na poziomie 18 milionów monet;
  • Kapitalizacja rynkowa ETH wynosi ponad 519 mld USD;
  • 10 listopada 2021 roku cena ETH doszła do rekordowego poziomu 4 671 USD;
  • Sieć Ethereum pobiera od użytkowników tzw. opłaty za gaz. Ich wysokość różni się w zależności od wymaganej mocy obliczeniowej potrzebnej do dokonania transakcji;
  • Platforma jest obecnie w trakcie długo oczekiwanej aktualizacji o nazwie Ethereum 2.0. Modyfikacja ma na celu usprawnienie działania sieci i rozwiązanie dotychczasowych problemów;
  • Każda aktualizacja protokołu to tzw. hard fork ethereum. Wprowadza zmiany w kodzie i powoduje rozwidlenie łańcucha bloków.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

LuckyBlock: obiecująca alternatywa dla ethereum

lucky block Znasz już aktualne prognozy da Ethereum. Przyznasz, że projekt ma potencjał. Nie zapominaj jednak o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.

Na rynku pojawiło się wiele ciekawych projektów – wiele z nich ma jeszcze większy potencjał zysku niż ETH.

Jednym z nich jest token LuckyBlock. Mimo że stosunkowo niedawno pojawił się na rynku, jego wartość systematycznie rośnie. Obecnie token jest jeszcze stosunkowo tani.

Zainwestuj w niego, zanim cena wzrośnie. Dzięki temu będziesz zarabiał na wzrostach od samego początku.

Czy teraz jest dobry moment na zakup ethereum?

ethereum Zdaniem większości ekspertów, wartość ethereum będzie rosła. Prognozy krótko- i długoterminowe zgodnie zakładają optymistyczne scenariusze.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni wartość ETH uległa wahaniom. Wystąpiły krótkotrwałe spadki. Obecnie kurs monety znów idzie w górę. Powodzenie projektu Ethereum 2.0 prawdopodobnie spowoduje dalszy, dynamiczny wzrost cen.

Jeśli chcesz kupić ether, teraz jest na to dobry moment. Inwestycja ma szansę przynieść spore zyski w niedalekiej przyszłości.

Na początku ustal rozsądną strategię. Zakup określonej ilości ETH co jakiś czas przyniesie lepsze efekty niż zainwestowanie na raz wszystkich oszczędności. W ten sposób zdążysz zareagować na nagłe zmiany na rynku i zminimalizujesz ewentualne straty.

Podsumowanie i wnioski

Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Wyprzedza ją tylko bitcoin. Chociaż na rynku cały czas pojawiają się nowe monety, wysoka pozycja ETH nie jest obecnie zagrożona.

Prognozy nie przewidują drastycznego załamania się ceny etheru. Wręcz przeciwnie – większość analiz optymistycznie zakłada utrzymanie się trendu wzrostowego.

Należy jednak pamiętać, że prognozy są tylko szacunkami opartymi o dostępne dane.

Nikt nie zdoła przewidzieć z całą pewnością, co się stanie w ciągu najbliższych kilku lat. Rynek kryptowalut z natury jest niestabilny i podatny na zmiany. Zdarza się, że prognozy zmieniają się drastycznie pod wpływem bieżących wydarzeń.

Co ciekawe, opinie ekspertów odnośnie przyszłości ethereum są zgodne (przeczytaj więcej w naszym poradniku „Kryptowaluty – opinie„). Kryptowaluta w nadchodzących latach prawdopodobnie znacznie zyska na wartości. Inwestorzy powinni jednak liczyć się z okresowymi spadkami.

Warto kupić monety ETH właśnie teraz, kiedy cena jeszcze nie osiągnęła szczytowego poziomu. Jeśli prognozy się sprawdzą, inwestycja przyniesie pokaźne zyski. Dodatkowo, zakup etheru jest dobrym sposobem na zdywersyfikowanie posiadanych aktywów.

Kryptowalutę ETH kupisz na większości giełd kryptowalutowych oraz u brokerów online, np. Binance.

Przeczytaj również:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy ethereum zastąpi bitcoina?

Ether powstał jako alternatywa dla BTC. W rankingu kryptowalut zajmuje drugie miejsce. Pod względem kapitalizacji rynkowej znajduje się jednak daleko za bitcoinem. Część ekspertów uważa, że wraz z rozwojem technologii blockchain pozycja ETH się umocni. Ich zdaniem, ethereum ma realną szansę dogonić lub nawet wyprzedzić BTC w ciągu najbliższych kilku lat. Inni analitycy są bardziej sceptyczni. Trudno jednoznacznie ocenić, co wydarzy się w przyszłości.

Ile monet ETH jest obecnie w obiegu?

Obecnie na rynku jest ponad 118 mln tokenów ETH.

Czy wartość ethereum wzrośnie?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Prognozy są bardzo optymistyczne. Eksperci przewidują, że kryptowaluta zdrożeje po przejściu na Ethereum 2.0.

Gdzie mogę kupić ETH?

Monetę ETH znajdziesz w ofercie większości giełd kryptowalutowych oraz brokerów online.

Czym jest Ethereum 2.0.?

Nazwą Ethereum 2.0 określa się planowaną od dawna serię aktualizacji sieci. Aby usprawnić jej funkcjonowanie, twórcy zamierzają przejść na algorytm PoS. Zmiana umożliwi m.in. szybsze przetwarzanie transakcji oraz tworzenie nowych aplikacji na blockchainie.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.