Jakiego portfela Ethereum użyć?

1213

Podobnie jak Bitcoin, Ethereum ma wiele portfeli do przechowywania eterów i tokenów, niektóre z nich nawet współdziałają z autonomicznymi kontraktami (inteligentnymi kontraktami) zarządzanymi przez platformę. Które portfolio Ethereum do jakiego zastosowania?

Portfel mobilny dla ethereum

Portfele na telefony komórkowe są podobne do portfela, który masz w kieszeni: pozwalają ci mieć łatwy i szybki dostęp do twoich zasobów, ale zalecamy, aby ze względów bezpieczeństwa nie przechowywać dużych kwot w kieszeni. Portfele te przydają się na przykład podczas kupowania w sklepie handlowym lub w celu łatwego pokazania potęgi kryptowalut znajomym.

W ofercie portfeli mobilnych najpopularniejsze są Dexwallet na iOS i Trust Wallet na iOS i Android. Zespoły odpowiedzialne za te projekty są bardzo aktywne, a oba interfejsy są piękne i łatwe w użyciu.

Portfele na telefony komórkowe umożliwiają łatwy i szybki dostęp do zasobów

Portfele te zarządzają odbiorem i wysyłką eterów oraz tokenów wymiennych i nie wymiennych. Umożliwiają także bezpośrednią interakcję z niektórymi zdecentralizowanymi aplikacjami. Dexwallet koncentruje się szczególnie na zdecentralizowanych aplikacjach finansowych, takich jak Maker i zdecentralizowane miejsca pożyczania, takie jak złożone. Finance, dYdX i Dharma. Trust Wallet to portfel z wieloma zasobami, który obsługuje zatem inne zestawy kryptograficzne.

Dexwallet i Trust Wallet to aplikacje typu open source. Jest to bardzo ważny element w świecie kryptograficznym, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia aplikacji.

Portfel ethereum na większe inwestycje

Porozmawiajmy teraz o wyższym bezpieczeństwie. Dla osób, które chcą nabywać i przechowywać duże ilości eterów lub tokenów przez długi czas, zdecydowanie zalecamy nabycie fizycznego portfela, zwanego także portfelem sprzętowym.

Produkty francuskiej firmy Ledger, takie jak Nano S i nowy Nano X, znajdują się w czołówce pod względem bezpieczeństwa poprzez integrację certyfikowanej karty inteligentnej, której rolą jest jak najlepsza ochrona kluczy kryptograficznych kontrolujących twoje zestawy kryptograficzne. Są to portfele z wieloma zasobami, które mogą obsługiwać szeroką gamę kryptowalut.

Portfele sprzętowe, takie jak Nano S LEDger i nowy Nano X są na czele bezpieczeństwa i najlepszej ochrony dla twoich kryptowalut

Cena zabezpieczenia to nieco bardziej skomplikowana interakcja z Twoim portfelem. Dlatego konieczne jest przełączanie między urządzeniem a aplikacją Live Ledger zainstalowaną na komputerze w celu uzyskania adresów odbiorczych, wysyłania funduszy lub interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Jednak po wykonaniu operacji raz lub dwa razy użycie jest bardzo proste i logiczne.

Jednym z obecnych ograniczeń aplikacji Ledger Live jest niemożność interakcji z tokenami opartymi na Ethereum, ale ta funkcja zostanie dodana wkrótce. W międzyczasie masz możliwość korzystania ze stron mycrypto.com lub myetherwallet.com do interakcji z tokenami Ethereum. Po prostu podłącz swój portfel Ledger do tych stron, postępując zgodnie z dostarczonymi instrukcjami.

Mycrypto jest również dostępna jako aplikacja do zainstalowania na twoim komputerze, co nie zwiększa bezpieczeństwa, ale może zmniejszyć zużycie przepustowości.

Poza tymi stronami produkty Ledger mogą również łączyć się z aplikacjami innymi niż Ledger Live, zapewniając im poziom bezpieczeństwa porównywalny z poziomem oferowanym natywnie.

Portfele ethereum ułatwiające interakcję w sieci

Wreszcie portfele „web3”, takie jak Metamask, pozwalają bardzo łatwo korzystać z Ethereum za pośrednictwem rozszerzenia Chrome lub dodatku do przeglądarki Firefox.

Aplikacja pozwala nie tylko odbierać i wysyłać etery i tokeny wszelkiego rodzaju, ale także rozpoznaje i automatycznie identyfikuje cię w zdecentralizowanych witrynach z aplikacjami. Kiedy wykonujesz w nich akcje, Metamask wykonuje pracę za Ciebie i pakuje akcję w transakcję Ethereum. Wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić transakcję wysłaną przez sieć.

Portfele „web3” pozwalają bardzo łatwo korzystać z Ethereum za pośrednictwem rozszerzenia Chrome lub dodatku do przeglądarki Firefox

Oprócz Metamask rozszerzenie ceny gazu Ethereum pozwala w dowolnym momencie wiedzieć, jaka jest właściwa cena za jednostkę gazową do zapłaty.

Podobnie jak portfele mobilne, portfele web3 nie są najbardziej odpowiednie do przechowywania dużych ilości pieniędzy. W najlepszym razie zapewnią ci ten sam poziom bezpieczeństwa, co podstawowy system operacyjny Windows, MacOS lub Linux. Portfele fizyczne są jedynymi, które pozwalają wyjść poza te ograniczenia.

Na koniec możesz podłączyć swój Ledger do swojego konta Metamask, aby współpracować z niektórymi zdecentralizowanymi aplikacjami, które nie zintegrowały jeszcze obsługi Ledger.

Ekosystem Ethereum jest ogromny i istnieje wiele narzędzi. Jak widzieliśmy, istnieją różne typy portfeli do różnych zastosowań. Portfele Web3 są przydatne do surfowania po Internecie i interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Mobilne portfele mieszczą się w kieszeni, są praktyczne i łatwe w użyciu. Portfele sprzętowe służą ochronie twojego kapitału. I nie zapomnij, aby wykonać wszystkie te operacje, najpierw musisz kupić Ethereum i zdeponować zestaw kryptograficzny w swoich portfelach!