Najlepsze portfele bitcoin

188

Zanim włożysz swoje dolary do Bitcoina (lub innej kryptowaluty), ważne jest, aby znać ryzyko.

Jeśli rozumiesz ryzyko i jesteś gotowy na inwestycję, musisz zobaczyć najlepsze portfele Bitcoin i bezpiecznie przechowywać swoje fundusze. Poniżej wymieniliśmy je wszystkie i powiedzieliśmy kilka słów o ich funkcjach.

Coinbase: najlepszy ogólny wybór

Cyfrowy portfel Coinbase jest postrzegany jako najlepszy przez wiele stron. Łatwo jest kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoin lub dowolną inną kryptowalutę. Dzięki niemu możesz połączyć się z kontem bankowym i łatwo przelać USD do lub z portfela dolara. Dużą zaletą jest łatwość obsługi i solidne bezpieczeństwo dzięki licznym aktualizacjom i ulepszeniom.

Trezor: Niesamowite bezpieczeństwo

Trezor to kolejny popularny portfel Bitcoin znany z doskonałego bezpieczeństwa. Mimo że jest to platforma, która nie oferuje pełnego kupna i sprzedaży, jest to świetne miejsce do przechowywania bitcoinów. Trezor to w zasadzie portfel sprzętowy – co oznacza, że ​​jest to urządzenie fizyczne, które podłącza się do komputera (podobnie jak USB) i działa z wieloma walutami i menedżerem haseł, urządzeniem do uwierzytelniania dwuskładnikowego i innymi funkcjami. Możesz podłączyć go do laptopa, tabletu, telefonu lub komputera, aby uzyskać dostęp do Bitcoin.

Electrum: najlepszy portfel biurkowy

Electrum jest postrzegany jako najlepszy portfel biurkowy i jest popularnym portfelem oprogramowania, co oznacza, że ​​Twój Bitcoin będzie przechowywany w zestawie plików na twoim laptopie lub komputerze stacjonarnym. Electrum jest obecnie dostępny dla systemów Windows, Mac OS, Linux i Android. Jego największą zaletą jest możliwość niemal natychmiastowego skonfigurowania, uruchomienia i przechowywania bitcoinów na własnym komputerze. Minusem jest to, że jeśli komputer ulegnie awarii, zostanie zgubiony lub zostanie zhakowany, możesz stracić monety.

Blockchain.info: najlepszy portfel online

Jako portfel internetowy jest to portfel podobny do Coinbase. Jest to jednak nieco bardziej skomplikowane – więc jeśli nie jesteś „komputerem”, lepiej wybrać Coinbase ze względu na jego prostotę. Ogólnie rzecz biorąc, Blockchain.info nie jest pełną wymianą, co daje mu nieco większe bezpieczeństwo niż inne portfele online.

Robinhood: Best for Free Buying / Selling BTC

Robinhood zaczęło się jako bezpłatna platforma obrotu akcjami. Niedawno rozszerzył się o obsługę opcji i innych inwestycji, takich jak kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Robinhood to zarówno portfel, jak i giełda, która stawia wszystko w jednym miejscu. Tym, co naprawdę wyróżnia go na tle konkurencji, jest jego koszt – Robinhood jest darmowy i nie ma prowizji przy zakupie lub sprzedaży Bitcoin.