W przeszłości wielu z nas regularnie korzystało z przelewów pocztowych – była to jedna z głównych form przekazywania pieniędzy na odległość. Obecnie przelewy za pośrednictwem Poczty są mniej popularne, co wynika głównie z większej dostępności internetowych kont bankowych. Jednak kiedy chcemy wykonać lub otrzymać przelew pocztowy, jak długo musimy czekać na pieniądze?
Nie trzeba iść do banku, żeby zdeponować tam pieniądze przy oknie. Jeśli nie posiadamy konta bankowego z dostępem on-line, bardzo atrakcyjną propozycją są przelewy pocztowe. Usługa świadczona jest przez wszystkie urzędy pocztowe.
Poczta Polska znajduje się nawet w mniejszych miejscowościach, więc jest to duże ułatwienie dla tych, którzy mają trudności z dostępem do banków. Co więcej, płatności w złotówkach można dokonywać nawet u przewoźników listów!
Czym jest przelew pocztowy?
Wpłaty na rachunek bankowy dokonywane przez Pocztę są płatnościami gotówkowymi przyjmowanymi w urzędach pocztowych i na nośnikach listowych, a następnie przekazywanymi odbiorcy w formie elektronicznej, tj. jako wpłata na wskazany rachunek bankowy.
Przelewy mogą być dokonywane w złotych polskich i w dowolnej wysokości w urzędach pocztowych, przy czym przy wypłacie na nośniku listu kwota ta nie może być wyższa niż równowartość 120% średniego miesięcznego wynagrodzenia.
Przekaz pocztowy krajowy
Przekaz krajowy to prosty i wygodny sposób na wysłanie pieniędzy na dowolny adres w Polsce. Doskonale sprawdza się, gdy liczy się niewielki koszt doręczenia gotówki.
Jaki jest termin realizacji?
Gotówka wysłana przez Ciebie w ciągu 2-4 dni roboczych od dnia wysłania zostanie odebrana przez odbiorcę.
Ile kosztuje przelew pocztowy
W zakresie przelewów wysyłanych przez Internet, opłata do 200 zł wynosi 6,00 zł.