Dziewiątka

1762

Dziewiątka – system ruletki, który nigdy nie powinien istnieć

Przy ruletce można stawić praktycznie na wszystko – na numery, na tuziny, na słupki, na streety, na dablstreety, na rogi, na to, że padnie parzysty lub nieparzysty, że numer będzie wysoki lub niski, na to że numer będzie czerwony lub czarny … Można stawić na wszystko, co można przy ruletce wymyślić. Pomimo istnieje coś, na co nie można stawić – nie można stawić na „Dziewiątkę”, czyli na 9 numerów równocześnie. Bardzo ciekawe, ponieważ ruletka ma 36 numerów i płótno byłoby możliwe podzielić na 4 sekcje po 9 numerach. To nie sprawiałoby trudności. Jednak i tak nie można. Wiele graczów wierzy, że jest to spowodowane celowo, że reguły ruletki nie dopuszczają do tego celowo, żeby ruletka utrzymała swoją matematyczną przewagę i gracze nie wygrywali za dużo …

Jednak gracze nie należą do osób, które pozwoliłyby jakimś regułom lub ustanowieniom, żeby ich zatrzymały. Stopniowo wymyślili system, który stawki na „Dziewiątkę” umożliwia – nawet w ramach reguł.

W jaki sposób stawiać na Dziewiątkę?

Najpierw powinniśmy ustalić, na co będziemy stawiać.
Ruletkę z tego powodu podzielimy do 4 sekcji po 9 numerach. Patrz następująca tabela:

dział 1  dział 2     dział 3

  dział 4

 3  

 6  

 9  

12

15

18

21

24

27

30

33

36

 2

 5

 8

11

14

17

20

23

26

29

32

35

 1

 4

 7

10

13

16

19

22

25

28

31

34

elka:

Czyli podział na „dziewiątki” mamy gotowy. Bardziej doświadczoni gracze już teraz widzą, że każda dziewiątka jest tworzona za pomocą 3 streetów. Jedyną możliwością jest stawka po jednym żetonie na każdym z danych trzech streetów. O ile więc chcemy stawić na drugą „Dziewiątkę”, czyli drugą sekcję, powinniśmy położyć 1 żeton na street 10-12, 1 żeton na street 13-15 i 1 żeton na street 16-18. Może właśnie teraz jest chwila, gdy należy przypomnieć, że wygrana na którymkolwiek streecie jest wypłacana w stosunku 11:1 i do tego 1 żeton, który stawiliśmy, czyli razem 12.

Metoda gry

Najpierw tylko siedzisz przy ruletce i śledzisz grę. Notujesz te sekcje, które już padły. W momencie gdy pozostaje jedyna sekcja, która jeszcze nie padła, położysz na niej swoje żetony. Dokładniej powiedziane, położysz po jednym żetonie na każdy z ich 3 streetów.

Dane 3 żetony w ramach 1 sekcji będziemy traktować w ramach uproszczenia jako 1 jednostkę.

O ile wygrasz, możesz skończyć grę, ewentualnie zacząć grę od początku według tego samego scenariusza.

O ile przegrasz, wtedy w tej samej sekcji podwyższasz stawki według następującego szeregu numerycznego:

Szereg numeryczny: (każda jednostka = 3 żetony)
1  2  3  4  5  6  8  10  14  19  25  33  44  60

Końcowa ocena systemy dziewiątka (9)

Szereg numeryczny jest tutaj opracowany jako optymalny. Nie poleca się stawek o wyższej wartości, aniżeli są określone, mogłoby to doprowadzić do niesamowicie dużych wymagań kapitałowych. O ile któremuś z graczów wydawałyby się wartości stawek za duże, warto przypomnieć, że system Dziewiątka można kombinować z systemem Labouchere. Chodzi o to, że każdy z numerów, który mógłby się komuś wydawać za wysoki, może być podzielony na 2 i więcej mniejszych numerów i te mogą być zagrane samodzielnie z minimalnym ryzykiem. Należy również pamiętać o tym, że system Dziewiątka to bardzo oszczędny system. Kiedy popatrzymy na płótno ruletki, uświadomimy sobie, że są tylko 4 sekcje „dziewiątek”. Jest więc bardzo prawdopodobne, że sekcja, którą wygraliśmy, padnie bardzo wcześnie. Średnio raz za 4 spiny. I my mamy do dyspozycji szereg, który utrzyma nas w grze na okres 14 spinów. Mamy więc do dyspozycji niemal czworokrotnie dłuższy okres, aniżeli potrzebujemy.

Pomimo tego, również tutaj każdy powinien być ostrożny, ustalić sobie limity dla wygranej oraz przegranej i w momencie, gdy dane limity przekroczymy, należy grę skończyć albo przejść na inny system, który bazuje na innym stylu stawek. Gracze z mniejszym kapitałem mogą więc wykorzystać grę, gdzie można grać z żetonami o wartości 0,1 eura, czyli 10 centów. W ten sposób wyraźnie zmniejszą się wymagania kapitałowe. Dalszą zaletą jest, że w danych kasynach można grać bez ryzyka, czyli bez pieniędzy i trenować metodę gry tak długo, że stanie się dosłownie rutyną. Najczęstszym powodem przegranych, oczywiście oprócz mało pieniędzy, bywa również zdenerwowanie i razem z nim w niedobry sposób lub za późno stawiona stawka… Każdy na pewno wie, o czym mowa …