Inwestowanie na giełdzie przez internet

888

Konto maklerskie daje możliwość kupowania i sprzedawania instrumentów finansowych przez internet, a tym samym aktywnego inwestowania online na giełdzie. Jakie kroki należy podjąć, aby założyć rachunek inwestycyjny? Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Rachunek maklerski może otworzyć każda osoba fizyczna. Procedura otwarcia rachunku maklerskiego jest stosunkowo łatwa. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, mieć dowód osobisty i numer PESEL. W większości przypadków nawet wstępna składka nie jest wymagana w domach maklerskich.

Krok 1: Wybór domu maklerskiego aby móc inwestować przez internet

Przed decyzją o wyborze domu maklerskiego warto przeprowadzić rozpoznanie i zebranie informacji o osobach działających w okolicy. Ponieważ konkurencja między instytucjami jest zacięta, wystarczy skontaktować się z jedną z nich, a pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i złożą ofertę.

Możesz również zapytać znajomych i ekspertów, które domy maklerskie są najbardziej niezawodne. Mogą udzielić cennych porad na podstawie własnego doświadczenia. Staraj się unikać rekomendacji z Internetu, ponieważ są one częściowo napisane przez brokerów, co utrudnia rzetelną ocenę. Musisz także pamiętać, aby wybrać ofertę dostosowaną do twoich potrzeb, tzn. Nie kieruj się wyłącznie opiniami innych.

Krok 2: Porównaj koszty prowadzenia rachunku internetowego

Szukając dobrej oferty i możliwych promocji, np. zwolnienia z opłat w pierwszym roku prowadzenia rachunku, nie zapomnij, dlaczego naprawdę potrzebujesz konta maklerskiego do zawierania transakcji na giełdzie przez internet. Dowiedz się, jakie koszty musisz zapłacić za prowadzenie konta, jakie prowizje pobierane są od transakcji. Chociaż niektóre domy maklerskie nie wymagają początkowej wpłaty, możliwe jest, że będziesz musiał uiścić opłaty za otwarcie konta lub korzystanie z niego. Warto również zwrócić uwagę na opłaty za usługi dodatkowe. Istotą jest oferta produktowa, tj. Jakie instrumenty finansowe oferuje dana instytucja, jak wygląda obsługa klienta, sposób składania zamówień i ich realizacja.

Krok 3: Podpisanie umowy przez internet

Przed podpisaniem umowy o otwarcie internetowego rachunku maklerskiego wypełnij formularz zawierający dane osobowe oraz ankietę oceniającą doświadczenie inwestowania na giełdzie. Badanie ma na celu uświadomienie ryzyka związanego z inwestycjami kapitałowymi, tj. Inwestowaniem w akcje. Definicja profilu inwestycyjnego ma – teoretycznie – chronić inwestorów, zwłaszcza początkujących, przed nieodpowiednimi produktami, np. instrumenty pochodne lub instrumenty strukturyzowane. Niezależnie od tego, czy stawiacie pierwsze kroki na rynku, czy uważacie się za „eksperta w danej dziedzinie”, zawsze czytajcie umowę. Zapytaj o szczegóły. W końcu chodzi o twoje pieniądze. Podczas otwierania konta będziesz również potrzebować:

  • Podanie numeru rachunku bankowego, na który będą przekazywane Twoje zyski po ich wykorzystaniu.
  • Otwarcie wspólnego rachunku? Jeśli jesteś w związku małżeńskim i chcesz wspólnie założyć konto, druga strona musi podać informacje o sobie i wyrazić zgodę.
  • Po podpisaniu umowy otrzymasz numer faktury, który będzie potrzebny do złożenia zamówienia w przyszłości.

Warto wiedzieć, że możesz mieć więcej niż jedno konto maklerskie. Brokerzy oferują różne rachunki, dzięki czemu możesz z czasem tworzyć nowe, dostosowane do zmieniających się potrzeb i możliwości.

Krok 4:Przez internet możesz zacząć składać zlecenia kupna/sprzedaży

Konto jest otwarte, więc Twoje inwestycje będą zależeć tylko od ilości posiadanych środków. Jako początkujący inwestor na giełdzie staraj się nie wybierać od razu złożonych rachunków maklerskich z wieloma dodatkowymi opcjami, które obciążą Cię tylko wyższymi kosztami.

Musisz także pamiętać, że w porównaniu do założenia konta maklerskiego gra giełdowa nie jest tak prosta i wymaga dużego doświadczenia, aby osiągnąć konkretne sukcesy (tj. Zyski). Wraz z nabytą wiedzą możesz otwierać konta za pomocą zaawansowanych narzędzi analitycznych, z pełną książką zamówień lub dostępem do rynków alternatywnych.