Strategia objęć i przenikań

1269
Niewiele strategi inwestowania na rynku FOREX obejmuje wykresy tygodniowe, na które dziś zwrócę uwagę z kilku powodów.
Pierwszym z nich jest starszeństwo, wyższość sygnałów pojawiających się na większych interwałach od tych na mniejszych. Co za tym idzie formacja świecowa zapowiadająca spadek ceny pojawiająca się na wykresie tygodniowym, determinuje ruch na wykresie dziennym. Powoduje to powstanie wielu kłopotów w rozumieniu rynku, jeśli inwestor patrzy na niego wąsko, w jednym przedziale czasowym.
Strategia objęć i przenikań wykorzystuje formacje świecowe o dużej sile.
Niezbędny jest również oscylator stochastyczny, który potwierdzając wyżej wymienione formacje wysokim, lub niskim poziomem cenowym daje sygnał do zawarcia transkacji. Najlepiej używać ustawień 5,3,3 lub 14,3,3. Sygnały dodatkowo potwierdzone przecięciem się wzajemnie linii oscylatora uważane są za szczególnie silne.
Otwarcie pozycji następuje w momencie zamknięcia ostatniej świecy z formacji. Stop loss powinien być umieszczony powyżej, lub poniżej ekstremalnego cienia formacji, take profit natomiast jako stała liczba pipsów. W przypadku EURGBP najrozsądniejsza wartośc wynosi 200, co jednak powinno rozważać się w kontekście siły trendu.
Strategia objęć i przenikań