Promocje Lokat Bankowych

369

Czy lokaty otwarte w promocji są zawsze lepsze niż lokaty standardowe? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokaty depozytu?

Kampanie te są wielokrotnie krytykowane zarówno przez doradców finansowych i potencjalnych klientów, jak i osoby reprezentujące banki konkurujące. Nie zawsze są oparte na faktach. Czy to jednak oznacza, że ​​nie warto ich używać? Z pewnością nie musi tak być.

Jakie jest oprocentowanie depozytów?

Wielokrotnie nowi klienci mogą liczyć na znacznie bardziej atrakcyjne oprocentowanie depozytów, korzystny sposób naliczania odsetek, możliwość wcześniejszej spłaty zainwestowanych pieniędzy, a nawet – przyznanie im innych produktów bankowych na korzystniejszych warunkach, jakby w podziękowaniu za odsetki w depozytach. Z takich udogodnień korzysta się tylko przez ograniczony czas, ponieważ banki upewniają się, że depozyt jest również atrakcyjny z ich punktu widzenia, ale nie oznacza to, że każda kampania promocyjna musi zawierać niedopowiedzenia lub celowe zniekształcenie niektórych informacji. Co więcej, coraz rzadziej mamy do czynienia z takimi praktykami, ponieważ banki są karane za podobne ruchy przez upoważnione instytucje, a osoby odpowiedzialne za zarządzanie nimi nie chcą ryzykować utraty zaufania od kolejnych klientów.

Którą opcję wybrać?

Otwarcie lokaty na preferencyjnych warunkach może przynieść nam zyski, których nie podejrzewalibyśmy w ten sposób. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z czujności. Ludzie niezadowoleni z depozytów intensywnie promowanych przez banki zwykle należą do tej grupy klientów, która ogranicza się do czytania folderu promocyjnego, więc nasz sukces będzie w dużej mierze zależał od tego, czy pójdziemy ich śladem, czy też jesteśmy zainteresowani wszystkimi punktami umowy. Jeśli wybierzemy drugi sposób, a depozyty bankowe przyznane na warunkach promocyjnych będą nadal uważane przez nas za atrakcyjne – z pewnością tak będzie, a inwestycja nas nie zawiedzie.