Akcje Ferrari

Wartość i aktualna cena akcji widoczna podczas notowań na wykresie cenowym

1708

Korporacja motoryzacyjna Ferrari produkuje samochody sportowe znane na całym świecie. Firma została założona w ubiegłym wieku, a mianowicie w 1928 roku. Właśnie wtedy włoski inżynier Enzo Ferrari zarejestrował swoją firmę. Początkowo firma zajmowała się produkcją wyłącznie samochodów sportowych, które były używane w wyścigach. Akcje Ferrari N.V. charakteryzują się wysoką płynnością.

Kurs akcji Ferrari

 

Ferrari – wykres i notowania

Logotyp eToro (zielony)

67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Akcje Ferrari – analiza fundamentalna

 

Profil akcji: Ferrari

Ferrari NV to włoski producent samochodów sportowych z siedzibą w Maranello. Założona w 1939 r. Z Alfa Romeo Racing Division, firma zbudowała swój pierwszy samochód w 1940 r. W 2014 r. Ferrari zostało uznane za najpotężniejszą markę samochodów na świecie. W maju 2012 r. Ferrari 250 GTO stało się najdroższym samochodem w historii, sprzedając za 38,1 mln USD na prywatnej aukcji.

Akcje Ferrari
Państwo  Włochy
Siedziba Maranello
Data założenia 13 września 1938
Forma prawna spółka akcyjna
Założyciel Ferrari Enzo Ferrari
  • Sektor: Dobra konsumpcyjne trwałego użytku
  • Branża: Pojazdy silnikowe

Firma jest najbardziej znana z udziału w wyścigach Formuły 1. Samochody podróżne Ferrari są powszechnie uważane za symbol prędkości, luksusu i bogactwa.

Adres
Via Abetone Inferiore n. 4,
I-41053 Maranello
Włochy

Spółka Ferrari – Informacja podstawowa

Z czasem firma zaczęła produkować samochody sportowe, które mogłyby być używane do podróżowania zwykłymi drogami. Siedziba firmy znajduje się we Włoszech, w mieście Maranello. Tam właśnie znajdują się też główne zakłady produkcyjne. Inżynierowie firmy główną uwagę przydzielają samochodom wyścigowym Formuły 1.

Pierwsza oferta publiczna Ferrari odbyła się na giełdzie w Nowym Jorku w 2015 roku. Cena akcji wtedy wynosiła 52 USD za sztukę. Łączny wolumen sprzedaży wynosił 980 mln USD. Dzięki pierwszej ofercie publicznej analitycy mogli ocenić kapitalizację grupy, która Wyniosła 9,8 mld USD.

Zarząd spółki planował sprzedać akcje po cenie w przedziale 48-52 USD. Sprzedaż papierów wartościowych przy górnej granicy była prawdziwym sukcesem koncernu. Po pierwszej ofercie publicznej analitycy giełdowi doszli do wniosku, że inwestorzy ocenili firmę nie jako producenta samochodów, lecz jako firmę luksusową.

Akcje Ferrari zostały oznaczone symbolem giełdowym – RACE. Są one również sprzedawane na giełdzie w Mediolanie. Akcje Ferrari są uwzględnione w kilku indeksach giełdowych. Dzięki czemu są jeszcze bardziej niezawodne i bezpieczne.

W Ferrari N.V. pracuje około trzech tysięcy pracowników. Obrót korporacji przekracza 2 mld USD rocznie. Piloci samochodów Ferrari wielokrotnie stawali się mistrzami świata. Najbardziej znanym z nich był Michael Schumacher. Przynosił firmie zwycięstwa od 2000 do 2005 roku. Firma produkuje również samochody sportowe do jazdy po zwykłych drogach.

Koncern obejmuje kilka spółek zależnych. Scuderia Ferrari jest jedną z takich spółek. Jest to zespół profesjonalnych kierowców wyścigowych, którzy uczestniczą w zawodach Formuły 1 od 70 lat.

Największym udziałowcem spółki jest Exor S.p.A i syn założyciela firmy, Piero Ferrari. Pierwszy z wymienionych akcjonariuszy posiada 24% papierów wartościowych, a drugi – 10%. Pozostałe 66% dystrybuowane wśród innych uczestników rynku akcji.

Ferrari wypłaca dywidendy od 2016 roku. Płatności zostały obliczone na podstawie zysku, jaki firma otrzymała w ciągu kilku lat. Rentowność akcji osiągnęła 0,8% wartości papierów wartościowych. Fakt, że spółka dokonuje płatności na rzecz akcjonariuszy, dodatkowo podnosi atrakcyjność jej aktywów dla inwestorów.

Handel akcjami ferrari

Aby handlować akcjami Ferrari N.V. zalecamy stosowanie standardowych technik handlu. Zaleca się kupowanie papierów wartościowych podczas korekty, gdy ich cena nieznacznie spadnie. Takie podejście pozwala na zakup akcji po najlepszej cenie.

Handlując akcjami Ferrari N.V., używaj zrównoważony poziom dźwigni. Konieczne jest ścisłe przestrzeganie zasad zarządzania pieniędzmi. Nie ryzykuj w jednej transakcji kwoty przekraczającej 10% twojego depozytu. Zalecamy również stosowanie zleceń oczekujących. Za ich pomocą możesz zautomatyzować transakcje, handlując bezpieczniej i bardziej opłacalnie. Zlecenie stop loss ochroni przed nadmiernymi stratami, a take profit pozwoli na terminowe realizacje zysków.