Akcje Ford Motor Company

2337

Ford Motor Company jest to amerykańska korporacja motoryzacyjna założona 16 czerwca 1903 roku przez Henry’ego Forda w Detroit.

Kurs akcji Ford Motor Company

Wykres cenowy i notowania Ford

Prognozy i analiza cen akcji Ford

Ford – Analiza fundamentalna

Profil akcji: Ford Motor Company

Ford Motor Co. jest jednym z najstarszych producentów samochodów na świecie. Oprócz samochodów amerykańska firma produkuje również ciężarówki i SUV-y (sportowe pojazdy użytkowe). Grupa bierze również udział w wyścigach z własnymi zespołami. Produkcja rozpoczęła się na początku XX wieku (1913) od Forda Model T, a dziś obejmuje marki Ford i Lincoln (segment luksusowy) w sektorze samochodów osobowych. Ważnymi modelami są Fiesta, Focus i Fusion, a także w segmencie luksusowym Lincoln MKS i MKT. Działalność firmy obejmuje dwa sektory: „motoryzacyjny” i „usługi finansowe”. Grupa dzieli swoją działalność operacyjną na segmenty „Ford North America”, „Ford South America”, „Ford Europe”, „Ford Asia Pacific Africa” oraz „Ford Motor Credit Company” „

Ford Motor Company
Państwo Stany Zjednoczone
Stan Michigan
SiedzibaDearborn
Data założenia16 czerwca 1903
Forma prawnaSpółka akcyjna
Założyciel Ford Henry Ford – założyciel koncernu
DyrektorMark Fields
GiełdaNYSE: F
ISINUS3453708600
  • Sektor: Dobra konsumpcyjne trwałego użytku
  • Branża: Pojazdy silnikowe

Akcje Ford Motor Company — kurs i wykres

Ford Motor Company to amerykańska firma pierwszej klasy z największym kapitałem na świecie i długą historią. Papiery wartościowe Ford Motor Company są zawarte w indeksach giełdowych, takich jak S&P 100, S&P 500, co jest doskonałym przewodnikiem do inwestowania w akcje tej spółki.

Wyniki gospodarcze Ford Motor Company wpływają na wartość amerykańskiej waluty krajowej i na wyniki makroekonomiczne ogólnie.

Marka Ford jest właśnie jedna z najważniejszych marek ostatnich stu lat. Samochody tej marki słusznie są uważane za amerykańskie czterokołowe ikony i ucieleśnienie wizerunku macho z Hollywood w przemyśle motoryzacyjnym.

Według danych brytyjskiej firmy analitycznej GoCompare.com samochody Ford są najczęściej wynajmowanymi samochodami na świecie. Samochód Ford jako główny bohater w historii kina pojawił się ponad 9 000 razy.

Każdy filmowy samochód Ford miał swój niepowtarzalny temperament i niezapomniany wygląd. To fajny „psi samochód” z „Głupi i głupszy”, samochód RoboCopa lub samochody „Facetów w czerni”.

Fordyzm i powody sukcesu komercyjnego Ford Motor Company

Powodów szalonej popularności marki Ford jest kilka. Ford Automobile Company ma stuletnią historię. Powstała w 1903 roku w Detroit. Założycielem marki Ford był utalentowany przedsiębiorca i wynalazca Henry Ford.

Ford był nazywany nie tylko bojownikiem o prawa konsumenta, ale również kapitalistą z ludzką twarzą. Przedsiębiorca starał się, aby jego samochód był dostępny dla każdego mieszkańca globu.

W tym celu zdaniem Forda konieczne było ciągłe wprowadzanie nowych technologii do produkcji, poprawa warunków pracy pracowników i umożliwienie im samodzielnego zarządzania zyskami firmy. Fabryki Forda uznawano za jedne z najbezpieczniejszych pod względem warunków pracy. Były to zawsze pięknie oświetlone pokoje z doskonałą wentylacją.

Proces tworzenia samochodu został kilkakrotnie skrócony dzięki wprowadzeniu zaawansowanych technologii. Dlatego koszt samochodów Ford znacznie spadł. W latach dwudziestych XX wieku genialni i przyjemnie wyglądające samochody Ford już mogli zostać własnością kierowców z demokratycznym portfelem.

W fabrykach Forda w latach dwudziestych XX wieku zostaje wprowadzone maksymalne dzienne wynagrodzenie w wysokości pięciu dolarów. W tym czasie za znaczny kapitał uznawano kwotę pięciu dolarów. Dzień pracy został skrócony do czterdziestu godzin tygodniowo.

Pracownicy Forda pracowali osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu, mogli uczestniczyć w inwestycjach firmy samochodowej, kupować samochody Forda na korzystnych warunkach. Zasady biznesowe Forda stały się podstawą trendu ekonomicznego zwanego Fordyzmem.

Henry Ford opatentował ponad 160 wynalazków wprowadzonych w życie. Oprócz samochodów, przedsiębiorstwa Forda produkowały czołgi, pojazdy gąsienicowe, maski przeciwgazowe, okręty podwodne, samoloty, broń artyleryjską i bezzałogowe statki powietrzne.

Działalność Henry’ego Forda uważana jest za kontrowersyjną. Podczas pierwszej wojny światowej był gorącym zwolennikiem pokoju i wzywał strony konfliktu do powstrzymania rozlewu krwi. Za co był okrutnie wyśmiewany przez europejską prasę.

Później jego pozycja dramatycznie się zmieniła. Wiadomo, że podczas II wojny światowej fabryki Forda działały doskonale w nazistowskich Niemczech, wykorzystując pracę jeńców obozów koncentracyjnych. Jednocześnie w samej Ameryce fabryki Forda realizowały zamówienia dla armii i marynarki wojennej USA i sojuszników.

Współczesna historia Ford Motor Company

Ford Motor Company produkuje samochody Ford i Lincoln. Firma ma siedzibę w 65 krajach na całym świecie.

Jedną z zyskownych, nowoczesnych działalności Ford Motor Company jest produkcja samochodów sportowych do udziału w rajdzie i Formule 1. Korzyści płyną również z produkcji silników samochodowych do samochodów innych marek.

Papierami wartościowe Ford Motor Company

Początkowo kapitał Ford Motor Company znajdowała się w prywatnych rękach. W 1956 r. na nowojorską giełdę papierów wartościowych wprowadzono do obrotu 22% akcji firmy. Obecnie akcje Ford Motor Company są składnikiem wielu indeksów: S&P 500, S&P 100, DJ US, DJ Sector Titans Composite i innych. Wprowadzenie papierów wartościowych Ford Motor Company do indeksów giełdowych sprawia, że akcje spółki motoryzacyjnej stają się bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Dokonać zakupu papierów wartościowych marki Ford Motor Company na rynku Forex można poprzez rejestrację na platformie brokerskiej. Skuteczni inwestorzy wolą trading wybierając pierwszorzędne akcje amerykańskich firm i narzędzia Ford Motor Company.

31 lipca 2019 r. Akcje marki Ford Motor Company były sprzedawane po cenie 9,60 USD za akcję. Analitycy rynku zalecają kupowanie akcji Ford Motor Company w momencie obniżenia ich wartości. Inwestor z demokratycznym portfelem może dokonać zakupu papierów wartościowych na platformie brokera.