Czy opłaca się korzystać z kantorów internetowych – opinie, jaki wybrać?

1288

Czy opłaca się korzystać z internetowych kantorów wymiany walut? Jakie są na ich temat opinie, który wybrać?

Internetowa wymiana walut stała się już stałym elementem w sektorze finansowym. Najstarsze kantory internetowe działają na polskim rynku od prawie dekady. Zostały stworzone jako alternatywa dla drogiej wymiany bankowej i tradycyjnej wymiany w stacjonarnych kantorach i doskonale spełniły to zadanie.

Z czasem internetowe platformy wymiany walut poszerzyły swoją ofertę o nowe usługi, w tym przelewy międzynarodowe, automatyczne zlecenia wymiany, potwierdzenia SMS-em i wiele innych przydatnych funkcji.

Pomimo kontrofensywy przyjętej przez banki, które z czasem dostosowały swoje systemy do bezgotówkowej wymiany walut, internetowe kantory walutowe nadal pozostają liderem, jeśli chodzi o cenę i koszt wysłania wspomnianych środków. Ogromną zaletą stron internetowych specjalizujących się w transakcjach walutowych jest to, że atrakcyjne stawki są dostępne dla wszystkich ze stu jednostek danej waluty. Kolejnym plusem jest bezpłatny transfer tych środków do wszystkich banków w Polsce oraz przelewy międzynarodowe po niskiej, stałej opłacie, niezależnie od kwoty przelewu.

Jaki kantor internetowy wybrać – opinie.

Klienci internetowych kantorów wymiany walut wymieniają trzy najważniejsze czynniki:

  • bezpieczeństwo,
  • atrakcyjne kursy,
  • czas realizacji transakcji.

Dlatego warto dokładnie sprawdzić historię instytucji: jak długo istnieje, jakie są opinie klientów, którzy korzystali już z usług danej strony internetowej, jak marka wygląda w mediach społecznościowych, czy jest prowadzona w jasny i przejrzysty sposób.

Dużym plusem jest to, że kantor posiada również stacjonarne punkty wymiany walut – wówczas jego działalność nadzorowana jest przez Narodowy Bank Polski. Zobowiązuje to firmę będącą właścicielem kantoru do zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dewizowego.

Według opinii użytkowników ważne jest również częste odświeżanie istniejących stawek, aby były zawsze aktualne i zgodne z sytuacją rynkową. Standardowe jest tutaj podawanie nowych ofert co kilka sekund. Konieczne jest również sprawdzenie kwoty spreadu, tj. Różnicy między kursami kupna i sprzedaży. Internetowe platformy wymiany walut zwykle działają w przedziale kilku groszy, w przeciwieństwie do banków lub stacjonarnych kantorów, których marża zaczyna się od kilku groszy.

Dobry internetowy kantor wymiany walut powinien oferować szeroką gamę walut i współpracować z jak największą liczbą banków – zapewnia to płynność obsługi i krótki czas oczekiwania na transakcję. Średnio operację należy wykonać w ciągu 20 minut.