JSW z dobrym wzrostem. PGNiG powyżej 5 zł. Idea Bank, Millennium i PKO BP na zielono. PZU także rośnie. Kolejna nudna sesja dla Pekao.

561

Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się pod znakiem indeksu WIG20. Jednak w kolejnych godzinach okazało się to pozytywne i ostatecznie dzisiejsza sesja okazała się pozytywna dla większości firm. Na koniec sesji wartość indeksu WIG20 wyniosła 2217.84 punktów, co stanowi wzrost o 0,77%. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł dziś o 0,65%, kończąc sesję na poziomie 58525.39 punktów.

Spośród spółek z WIG20 14 zakończyło poniedziałkową sesję wzrostem, a 6 znalazło się po czerwonej stronie rynku.

Alior Bank jest liderem sesji
Niewątpliwie liderem dzisiejszej sesji okazał się Alior Bank, który zakończył ją wzrostem o 5,71%. W ubiegłym tygodniu bank poinformował, że Alior Leasing z Grupy Alior Bank przeprowadził transakcję sekurytyzacji części swojego portfela wierzytelności o wartości 500 mln PLN, dzięki czemu uzyskał finansowanie średnioterminowe. Pozytywne rekomendacje DM Ipopema Securities mają również pozytywny wpływ.

Kolejna sesja wzrostowa dla LPP
Akcjonariusze LPP mieli również powody do zadowolenia na poniedziałkowej sesji na GPW. Była to kolejna sesja rozwoju firmy z rzędu. Na zamknięciu cena akcji LPP wyniosła 8.270 zł, co stanowi wzrost o 4,42%. Firma zakończyła sesję maksymalnie 3 miesiące. Wydaje się, że cena akcji rośnie w kierunku kwietniowych szczytów wynoszących około 9 000 PLN.

PGE po wstępnych wynikach
PGE zakończyła także poniedziałkową sesję silnym wzrostem. Warto wspomnieć, że w piątek po zakończeniu sesji na GPW spółka przedstawiła szacunkowe wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Na zakończenie dzisiejszej sesji cena akcji PGE wyniosła 8,5 zł, co stanowi wzrost o 4,17%.

JSW to duży plus
Na poniedziałkowej sesji akcje JSW wyróżniały się również wśród największych spółek. Po poprzednim tygodniu, podczas którego firma zakończyła kolejne sesje w minusie lub nieco powyżej linii, dzisiejsza sesja zakończyła się solidnym wzrostem. Na koniec cena akcji JSW wyniosła 28,86 PLN, co stanowi wzrost o 3%.

PGNiG powyżej 5 zł
PGNiG na poniedziałkowej sesji notowano powyżej 5 zł, o które walczyła w zeszłym tygodniu. Na koniec dzisiejszej sesji cena akcji PGNiG wyniosła 5,09 PLN, co oznacza wzrost o 2,31%. Podczas sesji najwyższa cena, jaką inwestorzy zapłacili za jedną akcję, wyniosła 5,12 PLN.

Idea Bank oczekuje na wyniki
Idea Bank zakończył poniedziałkową sesję kwotą 2,24 PLN, co stanowi wzrost o 5,16%. Warto wspomnieć, że publikacja wyników banku za pierwszą połowę 2019 r. Zaplanowana jest na jutro. Wśród spółek z grupy Leszek Czarnecki sesja Getin Holding zakończyła się niewielkim wzrostem, którego cena wzrosła o 2,84%. Najgorzej wypadł dziś w tej grupie Getin Noble Bank. Cena zamknięcia akcji GNB była o 0,44% niższa od znaku. Warto zauważyć, że dziś w swoim ogłoszeniu Getin Noble Bank ogłosił zmianę terminu raportu okresowego za pierwszą połowę 2019 r. Raport zaplanowany na 27 września zostanie przeniesiony na 19 września.

Kolejna nudna sesja dla Pekao
Dla drugiego co do wielkości polskiego banku – Pekao, była to kolejna niezbyt interesująca sesja, podczas której cena akcji wahała się wokół poprzedniego zamknięcia. Wreszcie na koniec dzisiejszej sesji kurs akcji banku Pekao wyniósł 107 zł, co oznacza spadek o 0,33%.