Co to jest agencja Reuters

2213

Reuters jest globalnym dostawcą informacji z siedzibą w Londynie w Anglii, który obsługuje specjalistów na rynkach finansowych, medialnych i korporacyjnych. Reuters był niezależną globalną firmą zajmującą się wiadomościami i informacjami finansowymi z siedzibą w Londynie, dopóki nie została kupiona przez Thomson Financial Corporation w 2008 roku. Spółka macierzysta, znana obecnie jako Thomson Reuters Corporation, ma siedzibę w Nowym Jorku. Akcje są notowane na giełdach w Nowym Jorku i Toronto.

Państwo Wielka Brytania
SiedzibaLondyn
Data założenia1851
Założyciel Reutersa niemiecki Żyd Paul Julius Reuter

Agencja Reuters – podstawowe informacje

Podstawową siłą Thomson Reuters jest dostarczanie treści, analityki, handlu i komunikatorów potrzebnych profesjonalistom finansowym za pośrednictwem systemu Eikon Thomson Reuters. Agencja informacyjna Reuters oferuje subskrybentom na całym świecie tekst, grafikę, wideo i zdjęcia, w tym wiadomości ogólne i biznesowe. Firma oferuje również wiadomości ogólne i biznesowe za pośrednictwem własnej strony internetowej, reuters.com.

Reuters jest częścią Thomson Reuters Corporation. Jest zarówno globalną agencją informacyjną, jak i głównym dostawcą oprogramowania do handlu i analizy rynków finansowych.

Historia

Paul Julius Reuter założył Reuter’s Telegram Company w 1851 roku, kładąc nacisk na szybkie dostarczanie wiadomości biznesowych zarówno za pośrednictwem telegrafu, jak i gołębi pocztowych. Firma podpisała przełomową umowę z Londyńską Giełdą Papierów Wartościowych (LSE) na dostarczanie informacji o cenach na giełdzie w Paryżu w zamian za przekazywanie informacji o cenach Londynu za granicę. Pierwszym klientem agencji był London Morning Advertiser, a za nim kolejne. Firma stała się znana ze swojego międzynarodowego zasięgu i podobno była pierwszą europejską grupą informacyjną, która w 1865 r. rozbiła się o wiadomość o zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna.

Do połowy XX wieku Reuters był jedną z głównych międzynarodowych agencji informacyjnych.

System transakcyjny Reuters

W połowie lat 70. terminale informacyjne firmy były wszechobecne w bankach i instytucjach finansowych. Od 1981 r. Firma zaczęła oferować abonentom możliwość przeprowadzania transakcji finansowych za pośrednictwem sieci terminali. System Reuters Dealing 2000-2 został wydany w 1992 roku i zrewolucjonizował handel, eliminując potrzebę pośrednika.

Reuters Dealing 3000 zadebiutował w 1999 roku. Obejmował on dane rynkowe na żywo, handel i automatyczne dopasowywanie transakcji między kontrahentami, składanie i realizację zamówień, bezpieczne przesyłanie wiadomości i analizę danych, które obejmowały funkcjonalność Microsoft Excel. System Dealing 3000 służył do handlu walutami obcymi, akcjami, obligacjami, opcjami i towarami.

System Dealing 3000 został zastąpiony przez system Thomson Reuters Eikon w 2013 roku. Oprogramowanie można uruchomić na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym. Jest to drugi system oprogramowania dla rynków finansowych, z ponad 14 000 użytkowników i 34 procentami rynku. Bloomberg Terminal jest pierwszy z 57 procentami.

Agencja prasowa Reuters

Reuters jest największą na świecie międzynarodową agencją informacyjną. Dostarcza do mediów na całym świecie dostosowane do potrzeb klienta wiadomości i reportaże prasowe na tematy związane z terroryzmem i polityką, a także z rozrywką i sportem. Zatrudnia ponad 2600 dziennikarzy w ponad 200 lokalizacjach na całym świecie i publikuje reportaże w 16 językach.

Przejęcie Reutersa przez Thomsona

Po przeanalizowaniu połączenia obu spółek, Departament Sprawiedliwości USA i Komisja Europejska zatwierdziły tę transakcję. Transakcja ta była jednak przedmiotem kilku drobnych transakcji zbycia, które następnie zostały zatwierdzone przez kanadyjskie biuro ds. konkurencji. W dniu 17 kwietnia 2008 r. Thomson Corporation oficjalnie przejęła Reuters Group PLC, tworząc Thomson Reuters. Obie jej spółki dominujące – Thomson Reuters Corporation i Thomson Reuters PLC – były notowane na giełdzie. W 2009 r. spółka przestała być notowana na LSE i Nasdaq, łącząc swoje podwójne notowania. Obecnie jest ona notowana jedynie jako Thomson Reuters na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) oraz na giełdzie papierów wartościowych w Toronto (TSX – giełda w Kanadzie). W latach 2008-2018 Thomson Reuters zrealizował około 200 przejęć, w tym firmy koncentrujące się na systemach oprogramowania, informatyce, danych finansowych, mediach, analityce i narzędziach prawnych.