Jak wyleczyć się ze złej passy w tradingu

661

Każdy inwestor doświadcza od czasu do czasu serii strat, jest to po prostu część „gry” zwanej handlem. Jednakże, jeśli Twoja zła passa trwa nadal lub Twoje konto handlowe zostanie drastycznie zredukowane lub nawet rozliczone, nadszedł czas, aby przemyśleć swoje podejście do handlu i wziąć na siebie większą odpowiedzialność za swoje słabe wyniki.

Chociaż nie ma jednego „lekarstwa” na wszystkie błędy w handlu, które sprawią, że natychmiast zaczniesz zarabiać pieniądze, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby zacząć poruszać się we właściwym kierunku. Jeśli wykonasz 7 kroków, które wskazałem poniżej, będziesz w stanie zakończyć serię i znacznie szybciej wejdziesz na rentowną ścieżkę handlową.

Przyznaj, że jesteś (dużą) częścią problemu.

Nasza ludzka natura od początku uczyniła nas złymi handlarzami. Urodziliśmy się i wychowaliśmy, aby odczuwać takie emocje jak chciwość, strach, nadzieja i żal, i rzeczywiście wszystkie te rzeczy działają przeciwko nam jako handlarzom. Zatem pierwszym krokiem, jaki musisz zrobić, jest przyznanie, że prawdopodobnie jesteś główną przyczyną pecha, który cię uderzył. Zaakceptuj ten fakt i znajdź sposób, aby go przezwyciężyć. Zasadniczo musimy wygrać przeciwko sobie i naszym ludzkim niedoskonałościom, jeżeli chcemy odnieść sukces na rynku, co nie jest łatwe dla większości ludzi. Jest to główny powód, dla którego handel jest tak trudny i dla którego tak wiele osób ponosi porażkę.

Więc jeśli uświadomimy sobie i zaakceptujemy, że wszystkie nasze naturalne skłonności prowadzą do niepowodzenia w handlu, możemy przezwyciężyć problem i rozwiązać go za pomocą naszej inteligencji. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, logice i zdrowemu rozsądkowi, możemy nauczyć się przezwyciężać te słabości, a to pozwoli nam skutecznie rozwiązywać inne problemy, które napotykamy na rynku…..

Zrób sobie przerwę od handlu na chwilę.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chcesz odzyskać po złej passy, jest po prostu zatrzymać handel na jakiś czas. Wiem, że może się to wydawać oczywiste, ale powinniście być zaskoczeni, jak wiele osób nadal prowadzi handel, nawet jeśli tracą prawie w każdej transakcji, dopóki ich rachunki nie zostaną „zdmuchnięte”.

Ten krok może być najtrudniejszy, być może trudniejszy niż wszystkie inne. Kiedy robisz duży krok wstecz i zatrzymujesz handel na jakiś czas, w rzeczywistości przyznajesz, że straciłeś kontrolę i krzywdziłeś siebie. Jednakże, dopóki nie usuniesz się z rynku, a konkretnie nie wycofasz się z rzeczywistych transakcji, nie będziesz w stanie dowiedzieć się, co robiłeś źle. Trzeba jasno myśleć i być obiektywnym, aby położyć kres złej passy i skierować swój „statek” ponownie we właściwym kierunku. Jeżeli będziecie musieli na chwilę wrócić do dema – zróbcie to, ponieważ najwyraźniej jest to właśnie to, co musicie zrobić. Zaakceptuj rzeczywistość taką, jaka jest, albo nigdy nie opuścisz tego miejsca i nie znajdziesz trwałego sukcesu w handlu.

Stań się „znudzonym” handlowcem

Szczerze mówiąc, jeśli nie jesteś znudzonym handlarzem, prawdopodobnie nie handlujesz właściwie. Handel nie powinien być tak emocjonalny jak park rozrywki czy kasyno. Zamiast tego, powinna to być stosunkowo nudna, ale interesująca działalność, jeśli wszystko robisz dobrze.

Intensywne wzloty i upadki emocjonalne, jakie odczuwa trader, są zazwyczaj wynikiem niewłaściwych nawyków handlowych lub zachowania. Oczywiście, jeśli ryzykujesz zbyt wiele dla wielkości konta, będziesz naprawdę podekscytowany, gdy zyskasz w handlu i bardzo zły, gdy przegrywasz. Ale jeśli chcesz zarabiać pieniądze z handlu, jak możesz nawet myśleć, że możesz to zrobić w ten sposób? W ten sposób możesz rozpocząć serię strat i wyczyścić swoje konto do zera!

Musisz zredukować swój handel do jego podstawowych części; strategii, planowania i działania opartego na logice, a nie na impulsie. Jeśli to zrobisz, będziesz „znudzony” podczas analizy rynku, ponieważ będziesz wiedział, czego się spodziewać przez większość czasu. Oznacza to, że masz zaplanowaną potencjalną stratę lub zysk, więc nie powinno to być dla Ciebie wielką niespodzianką. Ponadto, jeśli właściwie zarządzasz swoim ryzykiem i nie przesadzasz z handlem, żaden zysk lub strata nie powinny być dla Ciebie ekscytujące, ponieważ już wiesz i zaakceptowałeś, ile stracisz lub zyskasz w handlu.

Bądź bardziej konsekwentny w swoim podejściu do handlu

Jeśli doświadczasz długiej serii przynoszących straty transakcji, myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że nie przyjmujesz spójnego podejścia do handlu. To idzie w parze z punktem 3 powyżej dotyczącym „znudzenia” podczas handlu. Zasadniczo należy rozwijać swoją rutynę handlową, która nie zmienia się zbytnio z tygodnia na tydzień.

Co tydzień powinieneś analizować główne rynki, które bierzesz pod uwagę, wyszukiwać i zaznaczać kluczowe poziomy, identyfikować trendy / podejście do rynku, a następnie skanować wykresy codziennie w poszukiwaniu potencjalnych możliwości handlowych zgodnie z akcją cenową. Jeśli nic się nie dzieje, odejdź od wykresów do następnej zaplanowanej analizy rynku. Przyjmując spójne podejście do handlu poprzez „rutynę”, pomożesz sobie wyeliminować gry impulsywne i zachować więcej obiektywizmu i wyraźniejszy umysł podczas analizy rynku.

Poznaj próg bólu związany z ryzykiem

Ile pieniędzy można potencjalnie stracić w danej transakcji? Ile pieniędzy można zainwestować na rynku, aby nadal płynnie spadać? Czy kiedykolwiek zadałeś sobie takie pytania i odpowiedziałeś na nie CZY? Jeśli nie, to jest to ogromny powód, dla którego prawdopodobnie masz duże straty.

Sukces w handlu zależy bardziej od właściwego zarządzania ryzykiem niż od czegokolwiek innego. Niestety, zarządzanie ryzykiem wydaje się nudne dla większości traderów na pierwszy rzut oka, więc w dużej mierze ignorują ten aspekt. Jednakże, poza tym, sprawiamy, że jest to dla nas prześladowanie. Wspomniałem o tym w wielu moich poprzednich lekcjach; zanim zostaniesz udanym inwestorem, musisz być skutecznym menedżerem ryzyka.

Kontrolowanie emocji podczas handlu i rozwijanie dobrego stanu psychicznego zaczyna się od właściwego zarządzania ryzykiem. Jeśli podniesiesz ryzyko do takiego poziomu, że nie będziesz w stanie uciec od monitora i zasnąć w nocy – stracisz wszystkie swoje pieniądze bardzo szybko.

Przestań ‘marnować się’ na niższych interwałach wykresu

Nie możesz się martwić o znalezienie każdej transakcji. Jeśli tak, doprowadzasz się do szaleństwa i rozliczasz swoje konto. Inwestorzy myślą, że analizując wykres w niskich odstępach czasu, takich jak 5 lub 15 minut, zwiększą swoje szanse na znalezienie dobrej okazji handlowej i zarobienie pieniędzy. Jednakże, to tylko iluzja, ponieważ wszystko, co robisz, gdy patrzysz w niskich odstępach czasu jest zwiększenie swoich szans na podjęcie transakcji o niskim prawdopodobieństwie i w ten sposób stracić pieniądze, które w przeciwnym razie pozostałyby na Twoim koncie.

Pomyśl o swojej strategii

Wreszcie, jeśli handlujesz z niewłaściwą strategią (lub systemem), może to przyczynić się do serii strat rynkowych, a nawet do rozliczenia konta handlowego.

Strategia handlowa powinna być prosta, ale skuteczna. Nie powinieneś interpretować 10 różnych wskaźników, czytać wiadomości ekonomiczne i oglądać je w telewizji, aby określić, w który handel warto grać. W ten sposób możesz stracić pieniądze, ponieważ analizujesz zbyt wiele zmiennych i/lub handlujesz zbyt dużo śmieci.

Sposób w jaki myślisz i wchodzisz na rynek powinien być stosunkowo prosty i prosty. Dlatego też wykorzystuję siłę i prostotę strategii działania cenowego do podejmowania decyzji. Bądź szczery wobec siebie, nawet jeśli nie wiesz jeszcze, jaka jest Twoja strategia lub nie jesteś pewien, dlaczego i jak powinieneś wejść w swoje transakcje…. teraz jest czas, aby przyjrzeć się temu, co faktycznie robisz.