Anonimowi Hazardziści to społeczność mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się doświadczeniem, siłą i nadzieją, że mogą rozwiązać swój wspólny problem i pomóc innym wyjść z problemu hazardu.
Jedynym warunkiem uczestnictwa w grupie jest zaprzestanie hazardu. Nie ma opłat za uczestnictwo w grupach Anonimowych Hazardzistów, ponieważ wspieramy się dobrowolnymi darowiznami.
Anonimowi Hazardziści nie są powiązani z żadną sektą, grupą religijną, polityką, organizacją lub instytucją; nie chcą angażować się w polemikę, nie wspierają ani nie toczą żadnych spraw. Naszym najważniejszym celem jest zaprzestanie hazardu i pomoc innym kompulsywnym graczom w tym samym.
Większość z nas niechętnie przyznaje, że mamy problem z hazardem. Nikt nie lubi myśleć, że różni się od innych ludzi. Nic więc dziwnego, że nasz hazard charakteryzuje się niezliczonymi, daremnymi próbami udowodnienia, że możemy grać jak inni ludzie.
Myśl, że jakoś kiedyś będziemy w stanie kontrolować hazard, jest wielką obsesją na punkcie każdego nałogowego gracza. Nacisk na tę iluzję jest niesamowity. Wielu doprowadziło ich do bram więziennych, do szaleństwa lub śmierci.
Nauczyliśmy się jednak w pełni i w najgłębszych zakamarkach naszego istnienia, że jesteśmy kompulsywnymi hazardzistami. I to jest pierwszy etap naszego powrotu do zdrowia.
Jeśli chodzi o hazard, musimy pozbyć się złudzeń, że jesteśmy jak inni ludzie lub wkrótce będziemy mogli. Straciliśmy kontrolę nad hazardem. Wiemy, że kompulsywny hazardzista nigdy nie odzyskuje kontroli.
Każdy z nas miał momenty, kiedy czuliśmy, że odzyskał kontrolę, ale te chwile, zwykle krótkie, zawsze obiecywały jeszcze mniejszą kontrolę, co doprowadziło do żałosnej i niezrozumiałej demoralizacji. Jesteśmy przekonani, że tacy gracze jak my są całkowicie pod wpływem postępującej choroby. Po pewnym czasie jest z nami gorzej, nigdy lepiej.
Dlatego, aby prowadzić normalne szczęśliwe życie, staramy się ćwiczyć zgodnie z naszymi możliwościami, pewnymi zasadami w naszych codziennych sprawach.
Test Hazardzisty – Czy jesteś uzależniony od hazardu ?
- Czy kiedykolwiek traciłeś czas spędzony w pracy lub szkole z powodu hazardu?
- Czy hazard kiedykolwiek sprawił, że twoje życie rodzinne stało się nieszczęśliwe?
- Czy hazard wpłynął na twoją reputację?
- Czy kiedykolwiek czułeś wyrzuty sumienia po grze?
- Czy kiedykolwiek grałeś, aby zdobyć pieniądze na spłatę długów lub rozwiązanie problemów finansowych?
- Czy hazard zmniejszył twoje ambicje lub skuteczność?
- Czy po przegranej poczułeś, że musisz jak najszybciej wrócić, aby odrobić straty?
- Czy po wygraniu miałeś silną ochotę wrócić i wygrać więcej?
- Czy często grałeś, dopóki nie straciłeś ostatniego dolara?
- Czy kiedykolwiek zaciągnąłeś pożyczkę na sfinansowanie hazardu?
- Czy kiedykolwiek sprzedałeś coś, aby sfinansować hazard?
- Czy byłeś niechętny wykorzystywaniu „pieniędzy hazardowych” na normalne wydatki?
- Czy hazard spowodował, że przestałeś się troszczyć o dobro własne lub swojej rodziny?
- Czy kiedykolwiek grałeś dłużej niż planowałeś?
- Czy kiedykolwiek grałeś, aby uciec od zmartwień i kłopotów?
- Czy kiedykolwiek popełniłeś lub rozważałeś popełnienie nielegalnego czynu w celu sfinansowania hazardu?
- Czy hazard spowodował problemy z zasypianiem?
- Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje dają impuls do gry?
- Czy kiedykolwiek miałeś ochotę świętować szczęśliwe wydarzenia, grając przez kilka godzin?
- Czy kiedykolwiek myślałeś o samozniszczeniu lub samobójstwie w wyniku hazardu?
Większość nałogowych graczy odpowiada „tak” na przynajmniej siedem z tych pytań.
Pytania i odpowiedzi
Co to jest kompulsywny hazard?
Wyjaśnienie przyjęte przez społeczność Anonimowych Hazardzistów jest takie, że jest to postępująca choroba, której nie można wyleczyć, ale ją zatrzymać. Przed zgłoszeniem się do Anonimowych Hazardzistów wielu graczy zostało oskarżonych o moralną słabość lub bycie bezużytecznym.
Idea Anonimowych Hazardzistów zakłada, że obsesyjni gracze to bardzo chorzy ludzie, którzy mogą poprawić swoją kondycję tylko postępując zgodnie z zasadami programu, który okazał się skuteczny dla wielu tysięcy innych mężczyzn i kobiet mających problem z hazardem.
Co w pierwszej kolejności powinien zrobić każdy hazardzista, który chce przestać grać?
Każdy powinien być gotowy zaakceptować fakt, że jest w stanie opanować postępującą chorobę i ma wolę, aby się od niej uwolnić.
Nasze doświadczenie pokazuje, że program Anonimowych Hazardzistów jest skuteczny dla każdego, kto chce przestać grać. Jednak z pewnością nie będzie skuteczny dla osób, które nie mają odwagi stawić czoła wszystkim faktom na temat tej choroby.
W jaki sposób można stwierdzić, czy jest się nałogowym hazardzistą?
Tylko Ty możesz podjąć tę decyzję. Większość ludzi zgłasza się Anonimowym Hazardzistom, gdy są gotowi przyznać, że hazard ma swoje żniwo.
Również w społeczności Anonimowych Hazardzistów uważa się, że nałogowy hazardzista to osoba, której gra spowodowała ogromne spustoszenie w jej życiu i powoduje coraz więcej problemów na wszystkich jego polach.
Wielu członków społeczności doświadczyło przerażających doświadczeń, zanim byli gotowi na pomoc. Inni doświadczyli powolnego i subtelnego procesu degradacji, który ostatecznie doprowadził ich do punktu, w którym musieli przyznać, że ponieśli porażkę.
Czy kompulsywny gracz będzie jeszcze kiedykolwiek mógł grać normalnie?
Nie. Pierwszy zakład (stawka) jest dla gracza, czym jest pierwsza szklanka alkoholu dla alkoholika. Wcześniej czy później wpadnie w ten sam stary destrukcyjny wzór zachowania. Po przekroczeniu niewidzialnej granicy nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego hazardu nigdy nie możesz odzyskać nad nią kontroli.
Kiedy nasi członkowie, którzy nawet po kilku miesiącach abstynencji eksperymentowali z małymi roślinami (palikami), skutki były zawsze katastrofalne. Stara obsesja zawsze wracała. Nasze doświadczenie (Anonimowi Hazardziści) dowodzi, że wszystko sprowadza się do pytania: hazard – ryzyko degradacji? – lub nie hazard – i budowanie lepszego stylu życia.
Dlaczego hazardzista nie może po prostu siłą woli powstrzymać się od hazardu?
Wierzymy, że większość ludzi, jeśli są ze sobą szczerzy, zauważy, że brakuje im siły, aby rozwiązać niektóre z ich problemów. Jeśli chodzi o hazard, znaliśmy wielu graczy, którzy byli w stanie powstrzymać się od grania nawet przez długi czas, co uśpiło ich, a w sprzyjających okolicznościach zaczęli grać ponownie, niezależnie od konsekwencji.
Polegali na sile woli, która szybko straciła nawet przy najbardziej trywialnej wymówki do gry hazardowej. Odkryliśmy, że nie silna wola i samoświadomość, ale przestrzeganie zasad pomaga rozwiązać ten problem. Większość z nas uważa również, że wiara w siłę wyższą od nas jest niezbędna do podtrzymania woli powstrzymania się od hazardu.
Czy członkowie Anonimowych Hazardzistów bywają w miejscach hazardu, aby pomóc byłym członkom, którzy nadal grają?
Nie. Rodziny i przyjaciele tych osób często prosili nas o interwencję, ale w żadnym z tych przypadków nie byliśmy w stanie pomóc.
W rzeczywistości czasami mieliśmy wrażenie, że opóźniamy ich powrót do abstynencji, poświęcając im tyle uwagi. Wszystko sprowadza się do podstawowej zasady, że gracz powinien najpierw chcieć sobie pomóc, a dopiero potem możesz mu zaoferować tę pomoc.
Gram jedynie sporadycznie. Czy potrzebuję już Anonimowych Hazardzistów?
Tak. Kompulsywni gracze, którzy dołączyli do ruchu Anonimowych Hazardzistów, często twierdzą, że chociaż grali sporadycznie, nie myśleli konstruktywnie w przerwach.
Charakterystyczne dla tych okresów abstynencji były: nerwowość, irytacja, frustracja, niezdecydowanie i zerwanie relacji z ludźmi. Ci sami ludzie często twierdzili, że program Anonimowych Hazardzistów był dla nich odpowiedzią na wyeliminowanie wad postaci i przewodnikiem rozwoju moralnego.
NIEBEZPIECZEŃSTWO dla kompulsywnego gracza jest zdefiniowane w następujący sposób: każdy zakład lub zakład, bez względu na – dla ciebie lub innych, na pieniądze lub nie, bez względu na to, jak mały lub nieznaczny, jeśli wynik zależy od przypadku lub „umiejętności” to hazard.
Czy wszyscy się dowiedzą jeśli przyłączę się do Anonimowych Hazardzistów?
Większość ludzi jest już znana jako hazardzista, zanim jeszcze wejdzie do ruchu Anonimowych Hazardzistów. Ich gry zwykle nie można utrzymywać w tajemnicy. W tym przypadku byłoby dziwne, gdyby nie skomentowano dobrej nowiny o ich abstynencji.
Jednak ujawnienie przynależności do Anonimowych Hazardzistów nie jest dozwolone dla członków. Nikt spoza grupy, który ujawnia swoje sympatie lub związki ze społecznością, nie może tego zrobić w sposób, który mógłby zaszkodzić ruchowi.
Jeśli przestanę grać, czy nie utrudni mi to podtrzymania bliskich kontaktów zawodowych i towarzyskich?
Nie uważamy tak. Nie powinno to pociągać za sobą podobnych konsekwencji. Wielu współczesnych ludzi odnoszących sukcesy zrobiło świetną karierę, pomimo całkowitej ignorancji w grach karcianych i wyścigach konnych.
Z drugiej strony, jeśli chodzi o życie towarzyskie, każdy nowy członek naszego ruchu szybko odnajdzie przyjemność w wielu interesujących działaniach, niezwiązanych bezpośrednio ani pośrednio z hazardem.
Jak można skończyć z hazardem dzięki programowi Anonimowych Hazardzistów?
Osiągnięcie tego celu jest możliwe poprzez zmianę własnej postaci. Aby to osiągnąć, musisz wierzyć i przestrzegać podstawowych zasad programu Anonimowych Hazardzistów. Nie ma skrótów na drodze do wiary i zrozumienia.
Wyjście z jednego z najbardziej kłopotliwych i podstępnych kompulsywnych uzależnień wymaga dużego wysiłku. UCZCIWOŚĆ, OTWARTY UMYSŁ I CHCĄ to słowa kluczowe naszego powrotu do zdrowia.
Czy można samemu wyjść z uzależnienia dzięki lekturze materiałów ruchu Anonimowych Hazardzistów oraz literatury medycznej dotyczącej problemu hazardu?
Czasami tak, ale zwykle nie. Anonimowi Hazardziści i ich program jest najbardziej skuteczny, jeśli traktujemy go jako program grupowy.
Grupa zapewnia wsparcie i zrozumienie. Pozwala dzielić się doświadczeniami i rozmawiać o aktualnych problemach w atmosferze wygody i akceptacji. Akceptacja i poczucie potrzeby zajmują miejsce samotności.
Czy Anonimowi Hazardziści widzą uprawianie hazardu jako wadę?
Nie.
Czy wiedza na temat przyczyn uprawiania hazardu jest istotna?
Być może, jednak jak dotąd, wielu członków AH przestało grać nie znając przyczyn.
Jak można rozpoznać uzależnionego hazardzistę? Jakie są cechy charakterystyczne?
- NIEMOŻNOŚĆ I POTRZEBA AKCEPTOWANIA RZECZYWISTOŚCI. I stąd ucieczka w świat marzeń hazardowych.
- EMOCJONALNA NIEPEWNOŚĆ. Gracz czuje się komfortowo tylko w akcji. Członek Anonimowych Hazardzistów często mówi: „Jedyną sytuacją, w której czułem się dobrze, było siedzenie przy stole pokerowym (tutaj przeczytasz więcej o pokerze online), ponieważ byłem tam bezpieczny i cichy. Nikt nie wymagał ode mnie niczego i chociaż wiedziałem, że niszczę się w jednocześnie dało mi poczucie bezpieczeństwa. ”
- NIEDOJRZAŁOŚĆ. Pragnienie posiadania wszystkich ważnych rzeczy w życiu bez większego wysiłku jest wspólną cechą wielu graczy. Wielu naszych członków akceptuje fakt, że nie chcieli dorosnąć. Podświadomie czuli, że unikną odpowiedzialności, obstawiając, że koło zakręci się prawidłowo lub karta się przewróci. I ta walka w końcu przerodziła się w podświadomą obsesję.
Ponadto nałogowi gracze odczuwają silną presję wewnętrzną, aby wygrać Wielką Wygranę i mają poczucie wszechmocy.
Kompulsywny hazardzista jest gotowy zrobić wszystko (nawet jeśli byłby aspołeczny), aby utrzymać swój wizerunek tak, jak chciałby być w oczach innych. Istnieje również teoria, że gracze podświadomie chcą przegrać, aby się ukarać, i wiele wskazuje na to, że ta teoria jest bez znaczenia.
Co to jest nierealny świat marzeń hazardzisty?
Jest to kolejna częsta cecha graczy, którzy spędzają dużo czasu na tworzeniu wizji wielkich i cudownych czynów, które zrobią, gdy tylko uda im się wygrać. Często postrzegają siebie jako filantropów i lubili ludzi.
Marzą o zapewnieniu rodzinie i przyjaciołom luksusu i wyobrażają sobie siebie jako ludzi prowadzących wygodne i dostatnie życie, które osiągnęli dzięki swojemu „systemowi”. Słudzy, mieszkania, drogie ubrania, czarujący przyjaciele, jachty, podróże to tylko niektóre ze wspaniałych rzeczy, które czekają tuż za rogiem, jak tylko wygrają.
Niestety, każda wygrana nie jest wystarczająco wysoka, aby spełnić nawet najmniejsze marzenie. Każda wygrana jest również pretekstem do kontynuowania gry, co pozwoli ci marzyć jeszcze odważniej. Przegrana stymuluje także dalszą desperacką grę, a rozpacz jest ogromna, ponieważ ich świat marzeń właśnie upadł.
Niestety będą próbować odtwarzać, marząc jeszcze częściej i jeszcze bardziej dotkliwie cierpią. Nikt ich nie przekona, że te wielkie plany nie zostaną zrealizowane. Muszą wierzyć, że to zadziała, ponieważ bez tych snów życie byłoby dla nich nie do zniesienia.
Czy uzależnienie od hazardu nie jest głównie problemem finansowym?
Nie, to jest problem emocjonalny. Osoba w szponach tej choroby stwarza niezliczone problemy, które wydają się niemożliwe do rozwiązania. Oczywiście problemy finansowe są nieuniknione, ale gracze doświadczają również problemów małżeńskich, prawnych i bezrobocia.
Odchodzą od rodziny i przyjaciół. Ze wszystkich tych trudności problemy finansowe wydają się najłatwiejsze do rozwiązania. Dołączając do Anonimowych Hazardzistów, przestają grać, a finanse przestają być problemem. Nasi członkowie udowodnili, że najłatwiejszym sposobem na wyjście z kłopotów finansowych jest ciężka praca i spłacanie długów. Pożyczanie pieniędzy jest niedozwolone w ruchu Anonimowych Hazardzistów, ponieważ prowadzi to do katastrofalnych konsekwencji.
Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne na drodze do wyzdrowienia jest dokonanie zmiany w sobie, a większość członków uważa to za największe wyzwanie, nad którym musisz natychmiast zacząć pracę i kontynuować wysiłki przez resztę życia.
Kto może przyłączyć się do Anonimowych Hazardzistów?
Każdy, kto chce przestać grać, może dołączyć do naszego ruchu. Ponadto nie ma żadnych ograniczeń dotyczących członkostwa w ruchu Anonimowych Hazardzistów.
Ile kosztuje wstąpienie do Anonimowych Hazardzistów?
Brak opłat członkowskich. Nowi członkowie również nie muszą niczego podpisywać ani przeklinać. Istnieją jednak koszty związane ze spotkaniami grupowymi itp. Ponieważ tradycyjnie potrzeby te zawsze były zaspokajane bez pomocy z zewnątrz, wydatki te pokrywane są przez dobrowolne wsparcie finansowe członków grupy. Co więcej, doświadczenie nauczyło nas, że przyjęcie odpowiedzialności finansowej jest ważną częścią rozwoju grupowego i indywidualnego.
Dlaczego członkowie ruchu Anonimowych Hazardzistów są anonimowi?
Anonimowość ma wielką wartość praktyczną w utrzymaniu jedności naszej społeczności. Dzięki temu wyeliminowano czynnik popularności i umiejętności rozpoznawania poszczególnych członków, pomimo działalności w prasie, radiu czy telewizji. Chronił więc także naszą społeczność przed wewnętrznymi walkami o władzę i prestiż, które z pewnością okażą się destrukcyjne dla jedności naszego ruchu.
Anonimowość ma również wielką wartość, jeśli chodzi o przyciąganie nowych członków, którzy mogą poczuć się naznaczeni tą chorobą. Dlatego gwarantujemy nowym członkom taką anonimowość, jakiej chcą. Co ważniejsze, anonimowość ma ogromne znaczenie duchowe. Przypomina nam, że zasady należy zawsze wybierać nad osobowościami.
Aby przetrwać jako jednostki, musimy zrezygnować z naszych osobistych korzyści, więc nasz ruch Anonimowych Hazardzistów nie tylko głosi, ale także przynosi prawdziwą pokorę. I to dzięki niej możesz żyć w pokoju i poczuciu bezpieczeństwa przez wiele lat.
Czy Anonimowi Hazardziści są ruchem religijnym?
Nie. Anonimowi Hazardziści to społeczność wielu wyznań, a także agnostycy i ateiści. Ponieważ członkostwo nie wymaga żadnej konkretnej wiary, naszej społeczności nie można nazwać ruchem religijnym. Program odzyskiwania Anonimowych Hazardzistów opiera się na akceptacji pewnych wartości duchowych, ale ich interpretację pozostawiamy samym członkom.