Klabater SA zadebiutuje na NewConnect 15 października

641

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowania akcji Klabater. Wydawca i twórca gier zadebiutuje na NewConnect 15 października. 1 000 000 000 akcji serii A, 4 620 000 akcji serii B i 1 250 000 akcji serii C ma zostać wprowadzonych do obrotu. Audytorem spółki jest PKF. Kancelaria SSW oraz autoryzowany doradca Partners & Ventures są odpowiedzialni za wprowadzenie akcji do obrotu.

  • Debiut na NewConnect będzie zwieńczeniem długiej i ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w rozwój firmy w ostatnich miesiącach. Jak dotąd zrealizowaliśmy większość naszych krótkoterminowych celów, przed którymi stoją kolejne wyzwania, na które jesteśmy w pełni przygotowani. 23 października Crossroads Inn zadebiutuje na platformach PC / Mac / Linux, rozszerzonym symulatorze tawerny fantasy naszego wewnętrznego studia produkcyjnego – Kraken Unleashed. Jesteśmy na ukończeniu tej produkcji. To bez wątpienia nasz najważniejszy tytuł w 2019 roku – informuje Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater.

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry symulacyjnej zarządzania z rozwiązaniami do odgrywania ról znanymi z gier fabularnych. Gracz wcieli się w rolę właściciela tawerny, która znajduje się w sercu bajkowej krainy Delcrys. Do jego zadań należeć będzie zatrudnianie i szkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kulinarnych i tworzenie menu dostosowanego do przybywających gości. Gra przed premierą spotkała się z dużym zainteresowaniem graczy – w ramach akcji crowdfundingowej na platformie Kickstarter zebrano ponad 38,6 tys. USD za ekspansję.

  • Wsparcie i opinie graczy pozwoliły nam udoskonalić i dostosować grę do oczekiwań użytkowników. Zebrane środki przeznaczyliśmy między innymi na zwiększenie tzw. Cut-scen (przerywniki filmowe), rozbudowaliśmy warstwę muzyczną i zatrudniliśmy najlepszych nauczycieli. Jako fani zarówno symulatorów, jak i gier RPG, zawsze chcieliśmy grać w grę, która umiejętnie łączy te dwa gatunki. Tak narodził się pomysł na symulator tawerny. Jesteśmy przekonani, że osiągnęliśmy zakładany wynik i każdy gracz znajdzie coś dla siebie w Crossroads Inn – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater.

Plan rozwoju Klabatera zakłada jednoczesny rozwój w trzech głównych obszarach: wydawanie gier, produkcja gier i usługi deweloperskie. Do końca 2020 r. Firma planuje opublikować około 10-12 tytułów w modelu wydawniczym.

O firmie Klabater :

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Firma zapewnia programistom (deweloperom) gry wideo kompleksowe usługi, od finansowania produkcji poprzez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektami i produkcją po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR / Social Media. Firma pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych – w regionie CEE, CIS i LATAM, a działalność wydawnicza prowadzona jest na rynkach globalnych, w oparciu o cyfrowe platformy dystrybucyjne: Steam, GOG, GreenMan Gaming lub Humble.