Prezes giełdy Phemex potwierdza wagę Metaverse

883

Phemex to platforma kryptowalutowa do handlu spot oraz instrumentami pochodnymi, która oferuje użytkownikom ponad 40 cyfrowych walut. Powstała w 2019 roku, a już po dwóch latach chwaliła się ponad 2 milionami aktywnych kont i dziennym wolumenem transakcji sięgającym 10 miliardów dolarów.

Niedawno, 13-14 października, prezes Phemex wziął udział w World Blockchain Summit (światowym szczycie technologii Blockchain) w Dubaju. Było tam ponad 1500 reprezentantów władz wykonawczych — zarówno rządowych, jak i z prywatnych biznesów. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać opinie liderów i czołowych inwestorów z rynku.

Poza tym w ciągu tych dwóch dni wielu ludzi nawiązało nowe kontakty i rozpoczęło współpracę.

Jack Tao, prezes Phemex, osobiście reprezentował swoją firmę na zjeździe. Założył ją razem z kilkoma parterami, z których wszyscy pracowali wcześniej na Wall Street.

Jednak kiedy zauważyli najpoważniejsze minusy systemu bankowego, opuścili tradycyjny rynek i zbudowali potężną giełdę kryptowalut z silnym systemem zabezpieczeń oraz dobrą obsługą klienta.

Aktualnie CoinMarketCap regularnie umieszcza Phemex w rankingu 10 najlepszych platform kryptowalutowych, jeśli chodzi o handel instrumentami pochodnymi.

Wedle przemowy Jacka Tao, stawianie klienta na pierwszym miejscu pozwoliło jego firmie dostarczyć użytkownikom profesjonalną i przystępną platformę handlową. Phemex zapewnia liczne narzędzia, dzięki którym każdy wygodnie kontroluje ryzyko inwestycyjne.

Jack Tao mówi o znaczeniu Metaverse

jack tao Poza prezentacją dotyczącą Phemex, Jack Tao podzielił się swoją opinią na temat kwitnącego w świecie kryptowalut trendu, czyli Metaverse.

Co to takiego? Wirtualna przestrzeń w cyfrowym świecie mediów społecznościowych, gier oraz VR.

Metaverse jest jednocześnie najgorętszym tematem, który aktualnie poruszają znawcy rynku.

Jack wierzy, że ostatni wzrost popularności Metaverse wziął się z ogólnego rozwoju kryptowalut.

Jak sam mówi:

„Metaverse ma być tworzony przez każdego z jego uczestników, nie centralną władzę. Nikt nie ma jasnej idei tego, czym Metaverse jest, bo istnieje on osobno w umysłach milionów indywidualnych jednostek… zaś sieci blockchain odblokowały opcję decentralizacji, która jest niezbędna do rozwoju Metaverse.”

Trend ten rozszerza się również dzięki NFT, czyli non-fungible tokens. Ich rynek drastycznie się rozwinął razem z falami nowych społeczności i projektów.

„W tym roku byliśmy świadkami gwałtownego wzrostu, upadku i kolejnego wzrostu rynku NFT. Znakiem, że te tokeny z nami zostaną, nie jest fakt, iż kilka ich sztuk sprzedało się za miliony dolarów. Potwierdzają to dziesiątki tysięcy projektów NFT, które sprzedały się za przeciętne sumy. To pokazuje, że rynek NFT nie jest piaskownicą dla bogatych inwestorów, ale zmierza w stronę masowego użytku.”

Tao przewiduje, że w dłuższej perspektywie czasu cyfrowa rzeczywistość zaoferuje nam mnóstwo możliwości:

„Potężne firmy spoza świata kryptowalut, takie jak Facebook oraz Epic Games, zaczęły mocno inwestować w wirtualną rzeczywistość, gry w chmurze oraz inne elementy związane z Metaverse.”

Phemex a Metaverse

Póki co Phemex jest głównie giełdą kryptowalut, nie platformą NFT. Jednak nie znaczy to, że firma porzuca możliwości, które oferuje Metaverse.

W marcu Phemex zorganizował poświęcony społeczności event na temat NFT. Z wydarzenia powstało dzieło (oczywiście w formacie NFT), które łączyło w sobie kody QR wszystkich uczestników. Po sprzedaży tokena, każda z ponad 1000 osób na nim uwiecznionych otrzymała część zysków.

Ponadto Phemex uważnie przygląda się poszczególnym coinom. Znajdują się wśród nich m.in.:

  • AXS — natywny token Axie Infinity,
  • MANA — natywny token Decentraland.

Oprócz tego Phemex wpiera model GameFi. Jack Tao zaznaczył, że: „w świecie kryptowalut GameFi jest istotnym nowym trendem, który wprowadza gry do zdecentralizowanych finansów.”