Główne cechy Bitcoina

1715

Istnieje wiele funkcji, dzięki którym Bitcoin jest idealny jako cyfrowa waluta. Trzy główne obejmują:

  • Decentralizacja – jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz w Bitcoin. Innymi słowy, oznacza to, że żadna instytucja nie kontroluje sieci Bitcoin – ale jest ona utrzymywana przez grupę programistów-wolontariuszy. Bez żadnych uprawnień i całkowicie otwartej sieci dedykowanych komputerów rozproszonych po całym świecie, Bitcoin rozwiązuje „problem podwójnych wydatków” i nie daje kontroli władzom takim jak banki w tradycyjnym systemie walutowym.
  • Ograniczona podaż – podaż Bitcoin bardzo różni się od walut fiducjarnych – jest ograniczona. W ten sposób Bitcoinami nie można manipulować, a posiadacze waluty są tymi, którzy ją kontrolują. Co godzinę pojawia się niewielka liczba nowych Bitcoinów i będzie to robić, dopóki nie zostanie osiągnięte maksymalnie 21 milionów.
  • Pseudonimowość – nadawcy Bitcoinów mają całkowitą anonimowość w sposobie wydawania pieniędzy. Ponieważ nie ma centralnego „walidatora” kontrolującego rzeczy, użytkownicy nie muszą się identyfikować, wysyłając Bitcoin do innego użytkownika.
  • Łatwy w konfiguracji – w przeciwieństwie do tradycyjnych banków, adres Bitcoin można skonfigurować w kilka sekund bez zadawania pytań i bez opłat do zapłaty
  • Anonimowy – użytkownicy mogą przechowywać wiele adresów Bitcoin, które nie są powiązane z nazwiskami ani żadnymi informacjami umożliwiającymi identyfikację osobowości. W dzisiejszych czasach banki znają wszystkie twoje zamiary i cele oraz wszystko inne, co należy wiedzieć o klientach, w tym numery telefonów, adresy i dokumentację finansową. Z drugiej strony portfele Bitcoin nie muszą być połączone z żadnymi wyróżniającymi się danymi, a ludzie nie potrzebują administrowania swoimi kontami i śledzenia przez specjalistę.
  • Przejrzysty – sieć przechowuje szczegóły każdej pojedynczej transakcji, jaka kiedykolwiek miała miejsce w historii. Przejrzystość gwarantuje, że po konkretnym dostarczeniu Bitcoina do osoby nadal jest niewyobrażalne. Osoby, które chcą pozostać nieznane, korzystają z wymian i innych środków, aby pozostać pod radarem. Istnieje wiele rodzajów portfeli, które organizują zabezpieczenia i zaciemnienia.
  • Brak opłat transakcyjnych – w przeciwieństwie do banków i tradycyjnych walut, wysyłanie lub odbieranie bitcoinów nic nie kosztuje
  • Szybka i bezzwrotna – możesz wysyłać pieniądze w kilka sekund w postaci bitcoinów – ale bez możliwości zwrotu lub odzyskania ich (chyba że odbiorca je zwróci. Gdy wysyłasz komuś swoje monety, nie ma szans otrzymasz je z powrotem, chyba że beneficjent wyrazi zgodę na odesłanie ich do ciebie. To gwarantuje, że rata zostanie pobrana, co oznacza, że ​​ktokolwiek się wymienia, nie może cię oszukać, twierdząc, że nigdy nie otrzymał gotówki.
  • Ponadto istnieje niezmienność, podzielność, swoboda wydatków i wiele innych rzeczy, które sprawiają, że Bitcoin jest wyjątkowy.