Pozycja Bitcoina Na Polskim Rynku w 2021 roku

816

Inwestorzy kryptowalutowi często wybierają kraje europejskie, ponieważ znajdują tam stosunkowo przyjazne środowisko dla wirtualnych aktywów. Zaś Polska znajduje się w czołówce najpopularniejszych państw pod tym względem.

Dlaczego? Ponieważ kryptowaluty w gruncie rzeczy są tutaj legalne. Ich posiadaczy obowiązuje podatek od przychodu oraz kapitału, a także podatek VAT.

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej na temat inwestycji w bitcoina w Polsce.

Transakcje bitcoinem podlegają opodatkowaniu VAT

bitcoin polska flaga w tle Różnorodność towarów, które w Polsce kupisz za bitcoina, rozciąga się od fast foodów aż po samochody.

Z artykułami spożywczymi bywa różnie, ale za to niemal każdy sklep z elektroniką przyjmuje BTC jako zapłatę.

Kawę też kupisz za pomocą kryptowalut, ale niektóre kawiarnie niestety usunęły możliwość płacenia bitcoinem, ponieważ prowizje od transakcji stały się bardziej kosztowne niż sam produkt.

Popularność BTC w Polsce rośnie również dzięki temu, że hazard jest zwolniony z podatku VAT. Łączy się to z faktem, że kasyna kryptowalutowe uzyskały taki rozgłos, iż bitcoin stał się jednym z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o zakłady sportowe oraz gry na automatach.

Kryptowaluta jest opodatkowana w użytku prywatnym i korporacyjnym

bitcoin w kieszeni spodni Bitcoin podlega podatkowi jako dochód, więc górnicy płacą za każdym razem, gdy wygenerują nowy blok danych lub ich węzeł zatwierdzi transakcję.

Zaś korporacje płacą podatki od każdego transferu BTC w formie instytucjonalnej płatności.

Sam blockchain również wydaje się być korzystną platformą. Chociażby dlatego, że w porównaniu do innych form płatności prowizje są niskie. Ponadto jest bardziej wydajny i cechuje się mniejszym ryzykiem anulowania transakcji.

Dlatego od strony biznesowej handel w każdej branży przebiega płynnie.

Kopanie bitcoina to rentowny biznes

Polska znajduje się wśród światowych liderów, jeśli chodzi o kopanie bitcoina. Potwierdzają to liczne firmy, które oferują górnicze rozwiązania dla swoich partnerów biznesowych.

Zarządzają dużymi farmami kopiącymi, wyposażonymi w cały niezbędny sprzęt do konserwacji i ochrony platform wydobywczych. W kraju obecne są również osoby z prywatnymi farmami oraz spółdzielnie górnicze.

Jednak lokalne władze uważnie się im przyglądają, ponieważ niektórzy obywatele próbowali kraść prąd od sąsiadów, aby zasilać swoje farmy. Jednym z najpopularniejszych przypadków jest górnik, który kopał bitcoina przy użyciu prądu z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Nie ma prawa zabraniającego hazardu kryptowalutą

prawo ustawa regulacje Wszystkie transakcje BTC wiążą się z opłatami — za wyjątkiem tych, które dotyczą hazardu, ponieważ jest wyłączony z podatku VAT. Dzięki temu gracze cieszą się całą wygraną oraz bonusami.

Wpłaty depozytu są obciążone wyłącznie prowizjami dotyczącymi danej metody płatności dla tradycyjnych walut oraz opłatą sieciową w przypadku kryptowalut.

Co więcej, większość stron hazardowych nie zmienia swoich stawek niezależnie od kursu danego rodzaju pieniądza. Oznacza to, że bonusy BTC stają się jeszcze bardziej wartościowe, gdy cena kryptowaluty rośnie.

Podsumowanie

Popularność Bitcoina w Polsce wynika z kilku czynników, z których większość ma związek z dużą tolerancyjnością władz państwowych wobec wirtualnych aktywów.

Ponadto nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości pojawiły się jakieś restrykcje, ponieważ kryptowaluty już są uwzględnione w rozliczeniu podatkowym.

Dodatkową zaletą jest fakt, że Polska nie pobiera podatku VAT od gier hazardowych (podobnie jak większość krajów w Unii Europejskiej), więc obstawianie za pomocą kryptowalut jest jeszcze bardziej pociągające.