Prognoza kursu dolara

890

Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem oczekiwania na dzisiejsze dane z rynku pracy w USA i Kanadzie. Ponadto święto amerykańskie sprzyjało stabilizacji.

Wczorajsze dane o sprzedaży detalicznej

Rozczarowanie w strefie euro. Sprzedaż detaliczna spadła miesięcznie o 0,3% wobec oczekiwanego wzrostu o 0,3% m / m. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł zaledwie 1,3% r / r. Z kolei zamówienia opublikowane dziś w przemyśle niemieckim spadły silniej niż zakładano rynkowy konsensus, o 2,2% miesięcznie. Słabsze dane mieszczą się w gołębiej retoryce Europejskiego Banku Centralnego i utrzymują oczekiwania na dalsze działania stymulacyjne banku, czy to w postaci obniżek stóp procentowych, czy programu skupu aktywów. Zdaniem członka Rady Prezesów Olli Rehna spowolnienie w gospodarce strefy euro nie jest już tymczasowe i przybiera formę dłuższej „fazy wolniejszego wzrostu”, co oznacza, że ​​należy zwiększyć wsparcie pieniężne. Kurs EUR / USD EUR / USD powrócił dziś do spadków i ponownie był poniżej kluczowych dziennych średnich ruchomych EMA. Obecnie ceny zmierzają w kierunku dolnej granicy kanału spadkowego, która wynosi około 1,1245.

Prognoza kursu dolara w centrum zainteresowania inwestorów

dziś pozostają głównie dane z rynku pracy w USA. Po rozczarowaniu słabym odczytem w maju konsensus rynkowy zakłada, że ​​w czerwcu zatrudnienie w amerykańskim sektorze pozarolniczym wzrosło o 160 000. Nowe prace. Stopa bezrobocia ma ustabilizować się na poziomie 3,6% r / r i przyspieszyć wzrost płac do 3,2% rocznie. Kluczową kwestią dla rynku jest to, czy w poprzednim miesiącu trend wzrostowy zatrudnienia zwolnił. Słabsze dane potwierdzą jedynie oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przez Fed w lipcu i będą impulsem do korekty aprecjacji amerykańskiej waluty obserwowanej w tym tygodniu. Ponadto dzisiaj dowiemy się nieco więcej o tym, jak zmieniła się sytuacja na kanadyjskim rynku pracy w czerwcu. Konsensus rynkowy zakłada wzrost stopy bezrobocia do 5,5% z 5,4% rocznie i spadek zatrudnienia. Słabsze odczyty z pewnością obciążą dolara kanadyjskiego.

Kurs USD / PLN / PLN

Kurs dolara do złotego USD / PLN nadal rośnie w kierunku górnej granicy klina spadkowego. Po obronie wsparcia w postaci TenKan Sen cytaty zmierzają obecnie w kierunku oporu, który jest oznaczony linią Kijun pokrywającą się z górną granicą formacji na 3,7711. Notowania są poniżej kluczowej średniej ruchomej EMA w skali D1, a zatem wzrosty powinny pozostać ograniczone.Zobacz Kijun sen

Kurs wymiany dolar amerykański na dolar kanadyjski USD / CAD

W oczekiwaniu na dzisiejsze publikacje z rynku pracy, dolar amerykański do kanadyjskiego USD / CAD jest obecnie obsługiwany na poziomie geometrycznym wynikającym z 61,8% zniesienia Fibo jako całości fali wzrostu ukształtowanej od początku września 2017 r. dzienna skala, kluczowa średnia ruchoma EMA (50-, 100- i 200-okresowa) wciąż wskazuje na dół, co potwierdza przewagę strony podażowej na tej parze. W przypadku obrony około 1.3050 oferty na podstawie analizy technicznej zostaną skierowane do 1.3136, gdzie znajduje się najbliższy opór. Przełamanie poziomu geometrycznego otworzy drogę do pogłębienia spadków poniżej okrągłego poziomu 1,3000.