Promocje bankowe – lokaty bankowe i konta

864

Tworząc nowe konto lub ubiegając się o pożyczkę, powinieneś szukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacznie obniżyć koszty pożyczki lub korzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje depozytowe umożliwiają dostęp do lepszych stóp procentowych.

Produkty bankowe – podobnie jak towary w sklepach – są bardzo często objęte promocjami. Dotyczą one rachunków, depozytów, kart płatniczych, pożyczek gotówkowych i hipotecznych. Warto z nich korzystać, ponieważ przynoszą wymierne korzyści. Dzięki nim możemy korzystać z tańszych pożyczek, kart kredytowych, nie musimy płacić za konto, a nasze oszczędności podlegają lepszej stawce niż w ofercie standardowej. Jednak promocje nie trwają cały czas, więc bądź cierpliwy i szukaj okazji.

Promocje kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe są jednym z najczęściej promowanych produktów.. Zazwyczaj promocja kredytu gotówkowego obejmuje niższe oprocentowanie lub obniżoną prowizję za udzielenie kredytu. Czasami w ramach promocji banki pozwalają również na zaciągnięcie kredytu bez dodatkowego ubezpieczenia. Jeśli planujesz zakup mebli, sprzętu AGD lub sprzętu audio/wideo, warto sprawdzić, czy w danej sieci detalicznej istnieje promocja kredytów ratalnych. Zdarzają się sytuacje, kiedy bank pozwala na korzystanie z nieoprocentowanego kredytu (APR 0%). W zamian bank gromadzi dane osobowe i liczy na to, że będzie mógł później sprzedać klientowi nowe produkty. Tym razem ze stawką standardową.

Promocje lokat i kont oszczędnościowych

Dosyć często można spotkać promocje produktów oszczędnościowych – zwłaszcza lokat terminowych. Banki używają depozytów jako wabików dla nowych klientów. Dlatego w ramach promocji oferują znacznie wyższe stawki niż oferta standardowa. W zamian chcą jednak, aby klient spełnił dodatkowe warunki – załóż konto osobiste lub wpłać nowe środki do banku. Trudno jest znaleźć depozyty promocyjne bez dodatkowych warunków, ale nie jest to niemożliwe. Czasami banki potrzebują dodatkowego kapitału, aby rozpocząć pożyczki i uzyskać pieniądze z rynku. Następnie oferują wyższe stawki nawet dla depozytów, które nie są objęte dodatkowymi warunkami.

Promocje kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne obejmują marżę, opłaty przygotowawcze i ubezpieczenie. Ponieważ jest to kredyt długoterminowy, warto dokładnie zapoznać się z warunkami oferty. Są promocje, które są tylko pozorne. Bank obniża jedną opłatę, aby podnieść drugą. Warto przyjrzeć się uważnie ubezpieczeniu, ponieważ znacznie zwiększa ono koszt finansowania nieruchomości.

Promocje kart kredytowych

Promocja kart kredytowych związana jest głównie z opłatami za obsługę kart i oprocentowaniem. Bank może zaoferować nam kartę za darmo, ale z reguły taka oferta dotyczy tylko pierwszego roku. Opłaty standardowe pobierane są później. Karta może być nadal bezpłatna, ale wtedy trzeba z niej aktywnie korzystać. W warunkach niskiego oprocentowania, promocje polegające na obniżeniu oprocentowania kredytów na kartach są mniej powszechne. Jednak banki są skłonne do rozłożenia większych zakupów dokonanych kartą na równe, nieoprocentowane raty. Warto jednak dokładnie sprawdzić zasady i warunki takiej promocji, ponieważ często pobierają one wysoką prowizję za rozłożenie transakcji na raty w zamian za nieoprocentowany kredyt.

Promocje kont osobistych i zarabianie na bankach

Promocja obejmuje również konta osobiste. Zazwyczaj promocja obejmuje obniżone opłaty za korzystanie z konta i karty debetowej. Czasami banki płacą za otwarcie konta osobistego – środki są wpłacane bezpośrednio na konto nowego klienta. W promocji można również znaleźć dodatkowe usługi, takie jak pomoc lub moneyback. Umiejętne wykorzystanie promocji kont osobistych pozwala na zdobycie dodatkowych środków. Tak zwani łowcy promocji, czyli jedzący czereśnie, mogą zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Sztuczka polega na spełnieniu warunków stawianych przez banki, zbieraniu nagród i inteligentnym poruszaniu się między ofertami.